Lenkijos parlamentas, reikalaudamas aukščiausio rango teisėjų atsistatydinimo, elgiasi antikonstituciškai, sako teisės ekspertas

Baigęs karjerą Lenkijos konstitucinės teisės profesorius Ryšardas Piotrovskis (Ryszard Piotrovski) trečiadienį Seimo priimtą rezoliuciją pavadino raginimu sukilti prieš Konstituciją ir bandymu nušalinti teisėjus nuo pareigų.

Trečiadienį Lenkijos parlamentas ragino atsistatydinti tris Konstitucinio Tribunolo teisėjus ir nepripažinti šio teismo sprendimų.

R. Piotrovskis taip pat tvirtino, kad teisėjai negali būti pašalinami iš teismo parlamento nutarimu, ir suabejojo, ar parlamento nutarimas yra privalomas, kai jį priima vyriausybės nariai, o ne atskiri parlamento nariai ar parlamento narių grupės.

Pasak Piotrovskio, parlamentas piktnaudžiauja savo įgaliojimais, nes jis neturi teisės komentuoti praeityje parlamentų priimtų nutarimų teisėtumo. Tai, kad ankstesnis parlamentas ir valdančioji dauguma padarė tą pačią klaidą, nereiškia, kad ji tapo teisėta. Du klaidingi sprendimai niekada nevirsta vienu teisingu, pažymėjo jis.

Dar 2015 m. valdantieji konservatoriai (PiS) balsavo už trijų teisėjų išrinkimo anuliavimą dėl procedūrinių priežasčių, tačiau juos palaikė prezidentas, kuris atsisakė skirti šiuos teisėjus, o vėliau paskyrė tuos, kuriuos išrinko vėlesnis parlamentas.

Prof. Piotrovskis apkaltino dabartinį parlamentą antikonstitucine konstitucinio teismo sprendimų kritika ir sakė, kad toks elgesys yra kurstymas sukilti prieš konstituciją. Taip parlamentas kenkia teisinės valstybės principams, pridūrė jis.

„Jei Seimas rezoliucijoje užima poziciją, kad Konstitucijos laikymasis gali būti laikomas teisėtumo principo pažeidimu, priešingai, nei nurodoma Konstitucijoje, tai pakerta pasitikėjimą įstatymais. Teisinėje valstybėje negali būti taip, kad Konstitucijos nesilaikoma, jei ji nepatogi politikams. Tai neturi nieko bendra su teisinės valstybės principais“, – komentavo Piotrovskis.

Savo pastabas profesorius baigė sakydamas, kad nepriimtina, jog politikai selektyviai renkasi, kurias Konstitucijos dalis yra pasirengę gerbti.

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top