Lenkijos premjeras: ES daugiau dėmesio skiria išgalvotoms problemoms spręsti, nei realioms bėdoms

laikmetis.lt

„Gerbti ES teisę nereiškia pripažinti, kad ji yra aukščiau nacionalinių konstitucijų“, – interviu teigė lenkų premjeras M. Morawiecki. Politikas taip pat pabrėžė, kad ES visą dėmesį skiria savo pačios susikurtoms ideologinėms problemoms spręsti, ignoruodama realias krizes.

Anot lenko, ES šiuo metu yra sudėtingoje situacijoje dėl pandemijos, o ekonomika kenčia nuo pakartotinių karantino priemonių. Visgi dėl ideologinių karų su ES institucijomis, ekonominio atsigavimo fondai vis dar nėra tinkamai paskirstyti, o ne už kalnų ir energetinių kainų krizė.

Lenkijos premjeras teigė, kad Maskva šantažuoja ES savo dujomis, versdama didžiąsias ES šalis, tokias kaip Vokietija, priiminėti Rusijai naudingus nutarimus. Anot politiko, toks šantažas matomas ir migrantų krizėje Lenkijos bei Lietuvos pasienyje, kur Baltarusija vykdo Kremliaus nurodymus hibridinėje kovoje prieš ES šalis.

Lenkijos vyriausybės vadovas taip pat paneigė svarstymus, jog Lenkija ruošiasi palikti ES. „Lenkija neplanuoja niekur eiti iš Europos Sąjungos, nepaisant to , kad kai kas bando naudoti „polexit“ kortas, mūsų politinės jėgos yra grynai pro – europietiškos“, – sakė premjeras. Visgi M.Morawiecki atkreipė dėmesį, kad ES sutartyse labai aiškiai parašyta, kas yra Europos Sąjungos kompetencija ir kas nėra.

„Tik pačios ES šalys narės yra tikrosios sutarčių šeimininkės, ne institucijos. O Lenkijos tribunolo sprendimas dėl Lenkijos Konstitucijos viršenybės nebuvo niekuo unikalus pačioje Sąjungoje. Konstituciniai teismai Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kt. yra priėmę eilę panašių sprendimų“, – sakė lenkų premjeras.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Baptistas

„Tik pačios ES šalys narės yra tikrosios sutarčių šeimininkės, ne institucijos”. Kada Lietuva turės valdžią piliečiams. Dabartinė valdžia tarnauja antichristui.

Žodžio laisvė...

Lenkijos pozicija yra teisinga ir teisėta.Lietuva privalo ją remti.Lenkijos suverini-
tetas yra ir Lietuvos suverenumo ramstis.

Ona

Labai linkėčiau lenkams ir toliau valdžioje išlaikyti Lenkijos suverenitetą saugančią partiją. Nes kai prisimenu, kaip čia, Lietuvoje, į svečius atvažiavę žargstėsi Tuskas ir tas jo Šikorskis iš PO, tai iš tokių geros kaimynystės nelauk – Putinas, ir tas padoresnis

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top