Lenkijos teisingumo ministras kaltina aukščiausiąjį ES teismą politiniu šališkumu ir ES sutarčių pažeidimu

Lenkijos teisingumo ministras Zbignievas Ziobro (Zbigniew Ziobro) pasmerkė Europos Teisingumo Teismo (ETT) sprendimą dėl Lenkijos teismų reformų ir apkaltino teismą esant Europos valdančiųjų politikų įtakoje.

Europos Teisingumo Teismas (ETT) pirmadienį nusprendė, kad Lenkijos Aukščiausiojo Teismo reforma prieštarauja Europos teisei, taip pat patvirtino savo ankstesnį sprendimą, kad Lenkijos Aukščiausiojo Teismo drausminė kolegija nėra nepriklausoma ir nešališka.

Komentuodamas teismo sprendimą, Lenkijos teisingumo ministras Zbignievas Ziobro citavo Prancūzijos žiniasklaidos teiginius, kad esama teisinių įrodymų, jog Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjai buvo susitarę su Europos Komisijos pareigūnais ir Europos liaudies partijos (ELP) atstovais. Jis taip pat atkreipė dėmesį į ankstesnius žiniasklaidos pranešimus, kad ES aukščiausiojo teismo sprendimai priimami iš anksto susitarus su įtakingais ES veikėjais.

„Kol ES neištirs laikraščių kaltinimų, kad Europos Teisingumo Teismo sprendimai priimami banketuose ir medžioklėse dalyvaujant Komisijos pareigūnams ir valdančiosios Europos liaudies partijos (ELP) politikams, tol šio teismo sprendimų nebus galima laikyti patikimais“, – sakė A. Ziobro.

Lenkijos teisingumo ministras taip pat pažymėjo, kad prieš dvejus metus jis paprašė ES Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen ištirti kaltinimus, tačiau jokių veiksmų nebuvo imtasi. Pasak Ziobro, tai reiškia, kad visi teismo nuosprendžiai kels įtarimų, kol medžiaga nebus tinkamai ištirta.

„Štai kaip turiu traktuoti šį verdiktą. Atrodo, kad jis buvo padiktuotas politikų ir yra akiplėšiškas ES sutarčių pažeidimas, nes ETT pasiglemžė jam nepriklausančius įgaliojimus“, – pareiškė Lenkijos teisingumo ministras.

Ziobro pridūrė, kad „jis nežino nė vienos šalies pasaulyje, kurioje teisėjai galėtų pakenkti kitų teisėjų statusui“, ir apkaltino ETT anarchijos ir chaoso įnešimu į Lenkijos teisinę sistemą.

Jis taip pat pažymėjo, kad ginčai dėl teisėjo statuso taikomi tik šiuo metu paskirtiems teisėjams, bet ne tiems, kurie savo karjerą pradėjo komunizmo laikais ir vis dar tebedirba Lenkijoje.

„Vienintelis būdas, kuriuo galiu paaiškinti tokius verdiktus, yra tas, kad jie yra paveikti alkoholio, besiliejusio per banketus, apie kuriuos buvo pranešta“, – sakė jis.

Šaltinis: Remix News

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top