Lenkijos visuomenė yra suskilusi pagal požiūrį Romos Katalikų Bažnyčią

Beveik pusė lenkų išlieka palankūs Katalikų Bažnyčiai. Naujausia apklausa rodo, kad Katalikų Bažnyčios kritikai Lenkijoje dažniau gyvena didesniuose miestuose bei tapatinasi su kairiosiomis partijomis.

Lenkijos visuomenė yra suskilusi pagal požiūrį Romos Katalikų Bažnyčią, nors, kaip rodo neseniai atlikta apklausa, nuomonė apie šią instituciją keičiasi į palankesnę.

Visuomenės nuomonės tyrimų centro (CBOS) kovo mėn. atliktas tyrimas atskleidė, kad Katalikų Bažnyčios veiklą vertina teigiamai 47 proc. lenkų, t. y. 7 proc. daugiau nei 2022 m. rugsėjį, o 42 proc. ją vertina neigiamai, tokių sumažėjo 6 proc.

Katalikų Bažnyčios veiklą geriausiai vertino religinėse apeigose dalyvaujantys žmonės, partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) šalininkai bei konservatyvių pažiūrų respondentai. Santykinai dažnai tai taip pat buvo vyresnio amžiaus respondentai (55+), žmonės su pagrindiniu ar profesiniu išsilavinimu, kaimo vietovių gyventojai, respondentai, dirbantys privačiuose žemdirbystės ūkiuose, įskaitant ūkininkus, ir respondentai, kurių pajamos neviršija 2 000 zlotų (426 eurų) per mėnesį.

Katalikų Bažnyčios kritikai, be nereligingų žmonių, dažniau buvo potencialūs Kairiųjų, Pilietinės koalicijos(), Lenkijos 2050 ir Konfederacijos partijų rinkėjai, o taip pat respondentai, besivadovaujantys progresyvizmo pažiūromis.

Bažnyčią neigiamai vertina daugiau 18-24 metų amžiaus jaunimo; dauguma 35-44 metų amžiaus žmonių. Studentai ir miesto gyventojai taip pat Bažnyčią vertina neigiamai. Respondentai, gaunantys didesnes pajamas vienam gyventojui (daugiau kaip 640 eurų per mėnesį), taip pat dažniau vertino Bažnyčią mažiau palankiai.

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top