Lenkų europarlamentaras: nėra tokio dalyko kaip ES teisės viršenybė prieš šalies Konstituciją

laikmetis.lt

Lenkijos partijos Teisės ir Teisingumo narys Europos parlamente Ryszard Legutko stojo ginti gimtosios šalies teismų sprendimo, teigiančio, kad Konstitucija yra aukščiausias Lenkijos dokumentas.

„Šitas ES institucijų puolimas prieš Lenkiją parodo augantį Europos Sąjungos politikų brutalumą ir nuožmumą. Juolab, jog tokia Aukščiausiojo Lenkijos tribunolo išvada nebuvo joks siurprizas“, – sakė europarlamentaras.

„Nėra tokio dalyko kaip ES teisės viršenybė prieš šalies Konstituciją. Jeigu taip būtų, tokios sąlygos būtų įrašytos pačioje ES sutartyje, o ten tokios formuluotės nėra“, – sakė politikas.

„Šalys narės yra atsakingos kurdamos taisykles ir turėtų vienbalsiai pritarti ES sutarties keitimui. Lenkijos teismai užėmė poziciją, su kuria gali sutikti bet kuri ES sutartį pasirašiusi valstybė: ES institucijų kompetencijos yra ribotos. Aukščiausias įstatymas ES šalyse yra jų pačių Konstitucija“, – teigė R.Legutko.

Parlamentaras taip pat pridūrė, kad Jeano Claude‘o Junker‘io vadovaujama Europos Komisija sistematiškai užsipuola Lenkiją, klausimus dėl sutarties naudodami kaip pretekstą užsipulti konservatyvią Lenkijos vyriausybę.

„Kadangi negalima pulti Vokietijos ar Prancūzijos, tada bokso kriaušėmis tampa „blogos“ Rytų Europos šalys. Paskutinis pavyzdys yra ekonomikos gaivinimo po pandemijos lėšų skyrimas. Tai neturi nieko bendro net su šiuo klausimu dėl ES sutarties, tiesiog mūsų valdžia ES nepatinka ir dėl to esą Lenkija negaus nė cento. Jie toliau mus šantažuos su ES pinigais, bet Lenkija negali čia nusileisti. Jei nusileisime mes, reiškia ES institucijos gali daryti prieš mus bet ką. Lenkija laikosi ES sutarčių, o europinės institucijos turi mus gerbti“, – kalbą baigė europarlamentaras.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top