Lenkų istorikas: Prancūzija ir Vokietija neturi nei jėgų, nei noro mūsų ginti

laikmetis.lt

Vienas žymiausių Lenkijos profesorių teigia, kad nors daugelis Vakarų europiečių mano, jog Rusija bandys užvaldyti tik Rytų Europos valstybes, Rusija taip pat yra nusitaikiusi į Vakarų Europos dalis, įskaitant Vokietiją.

Lenkų istorikas, Krokuvos Jogailaičių universiteto profesorius Andrzejus Nowakas (Andžejus Nowakas ), kalbėdamas su prancūzų laikraščiu “Le Figaro” sakė, kad Vidurio Europos gyventojai baiminasi, jog V. Putinui pavyks, nes daugelis vakarų europiečių vis dar mano, kad Europa prasideda tik nuo Vokietijos sienos, o “tai, kas yra į rytus nuo jos, yra pilkoji zona, kurią galima pasidalyti”.

Tačiau, jo teigimu, “problema ta, kad Rusija nepasitenkins šia zona ir taip pat norės kontroliuoti ir Vokietiją”.

A. Nowakas aprašo, kaip V. Putinas klastoja istoriją, pateikdamas Lenkiją kaip Antrojo pasaulinio karo priežastį ir Adolfo Hitlerio sąjungininkę.

“Putinas nori sugrįžti į Jaltą, kad vadinamasis fašizmas vėl būtų pristatomas kaip priešas, o Rusija – kaip šio pavojaus sprendimas”, – aiškina Nowakas.

Putinas nori sugrįžti į Jaltą, kad vadinamasis fašizmas vėl būtų pristatomas kaip priešas, o Rusija – kaip šio pavojaus sprendimas

Istorikas baiminasi, kad Vokietija vis dar nesupranta, jog jos santykių su Rusija negali lemti prekyba. Rusija ketina kontroliuoti Vokietiją ir panaudoti ją savo tikslams. Rusai mano, kad bet kuri šalis, kurioje kažkada buvo pralietas rusų kareivių kraujas, yra jų žemė.

A. Nowakas pažymi, kad 80 proc. rusų savo pasaulėžiūrą perima iš Rusijos televizijos ir kiekvieną dieną jiems įteigiama, kad Vakarai yra priešai. Rusija nori, kad JAV pasitrauktų iš Europos, o Vokietija ir Prancūzija konfliktuotų. JAV rusai remia dešiniųjų pažiūrų izoliacionistus ir kairiųjų pažiūrų antiimperialistus.

Nowakas atmeta nuomonę, kad Donaldas Trumpas gali būti marionetė Putino rankose, nes “Trumpo ego yra per didelis”.

“Kad ir kas nutiktų JAV, Lenkija neturi kito pasirinkimo, kaip tik likti aljanse su Amerika, nes nei Vokietija, nei Prancūzija neturi nei jėgų, nei noro ginti Lenkiją”, – teigė profesorius.

Akademikas įžvelgia tam tikrą potencialą Lenkijai susivienyti su Turkija, nes turkai nesutiks su Rusijos imperializmu. Tačiau jis vis dar mano, kad NATO yra pakankama Lenkijos saugumo garantija. Nowakas įsitikinęs, kad Putinas nepuls jokios už Rusiją stipresnės valstybės. Profesorius baigė sakydamas, kad tik JAV žlugimas galėtų lemti NATO teritorijos užpuolimą.

ŠaltinisREMIX NEWS

3.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
47 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
47
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top