LGGRTC paneigimas dėl Vytauto Bruverio publikacijoje Lryte išsakytų teiginių: „Paskelbė šias tikrovės neatitinkančias žinias“

Šiandien, 2021-02-04, „Lietuvos ryto“ žurnalisto Vytauto Bruverio publikacijoje „Po kaltinimų istoriją verčiant radikalios dešiniosios propagandos bastionu – įtarimai dėl lėšų grobstymo“ yra pateikta tiesai prieštaraujanti dezinformacija apie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (toliau – Centras), o pats straipsnis esmingai prieštarauja Visuomenės informavimo įstatymui (16 str. „viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi visuomenės informavimo priemonėse pateikti kuo daugiau viena nuo kitos nepriklausomų nuomonių“, 41 str. „žurnalistai turi teikti teisingas, tikslias ir nešališkas žinias, kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais“) bei Visuomenės informavimo etikos kodeksui 3, 5 ir 6 straipsniams.

Žurnalistas V. Bruveris, nepatikrinęs skelbiamų faktų, neišklausęs ir nepaskelbęs kitos nuomonės, remdamasis anoniminiais šaltiniais, paskelbė šias tikrovės neatitinkančias žinias:

„[Centre] galimai piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi siekiant asmeninės finansinės naudos grobstant valstybines lėšas“,

„Kokius paminklus reikia statyti, o kokių ne, vienašališkai sprendžia LGGRTC Memorialinio departamento vadovybė“,

„Neaišku, kaip įkainojami statymo darbai, apskaičiuojami medžiagų kiekiai“, „pasižymintys itin nekokybišku darbu“ .

„Šios įmonės vadovas Motiejus Jakubauskas galimai susijęs asmeniniais ryšiais su LGGRTC generaliniu direktoriumi A. Jakubausku.“

Jei žurnalistas V. Bruveris dirbtų laikydamasis Visuomenės informavimo įstatymo ir etikos kodekso būtų sužinojęs, kad ši dezinformacija neparemta jokiais argumentais ir faktais, kad paminklų statymą numato Centro Taryba savo strateginiame plane, o paminklai statomi paskelbus konkursus ir pasirašius dvišales arba trišales sutartis su savivaldybėmis ir visuomeninėmis organizacijomis, kad nė vienas paminklas nepastatytas be istorinio archyvinio pagrindo, tarp Centro gen. direktoriaus A. Jakubausko ir UAB „Sonetas ir Ko“ vadovo M. Jakubausko nėra jokių giminystės ryšių, sutampa tik pavardės, pirkimo sutartis su UAB „Sonetas ir Ko“ sudaryta 2020 m. kovo 30 d., o A. Jakubauskas LGGRT centro gen. direktoriumi paskirtas 2020 liepos 1 d.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
sdsd

Beviltiškas tas Bruveris, jo jau niekas nieko neišmokys… Taip ir užbaigs savo amželį, kiek jam ponas Dievas yra skyręs, rašinėdamas visokiausias šlykštynes. Kitaip šis ponulis duonos sau nesugeba prasimanyti. Dabar tokie
plunksnagraužiai, oi kaip reikalingi.

Už šmeižtą

reikia duoti į teismą. Nors Lietuva tikros teisėsaugos ir neturi, bet tokie bruveriai bent jau laiko sugaištų ir mažiau jo turėtų naujiems šmeižtams kurti.

stasys

Ną taip , tikras paleistuves vaikis.

StasySG

Bet pasirodo, kad Bruveris turi istoriko diplomą. Taip pasakė (čia) Bačiulis. Todėl Bruveris kaip profesionalas gali kietai pulti tą Centrą, nes ten dirba ne tie.

>Už šmeižtą       2021-02-4 18:07

Na kam jūs taip iškart griežtai. Juk negerb. žurnalistas pasakė Centre „galimai piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi”…
Yra tokis stebuklingas žodis „galimai”.
Jei žurnalistas galimai centrą kaltina grobimais, tai galimai tik dėl galimo delyro galimai pažeistų smegenų.
Galimai.

stadys

Kas nuteis Bruveri už citavimą anoniminio skundo ? Jau sakiau tai paleistuves vaikis .

stasys

Žydasnukis pats pasirašė skundą, o vėliau Vainausko paliepimu parašė paskvilį. Tokiu būdu komsomolkė gavo naudos balų, kuriuos galės kada nors iškeisti į pinigus.

tuo tarpu

Vilniaus miesto apylinkės teismas sausio 29 dieną priėmė sprendimą iškeldinti Laisvės premijos laureatą Albiną Kentrą ir jo įkurtą „Miško brolių“ draugiją iš pastato ( kuris prikeltas iš griuvėsių aukotojų iš Lietuvos ir išeivijos lėšomos) Totorių g. 9/Labdarių g. 10 Vilniuje ir atmetė „Miško brolių” priešieškinį, kuriuo ši prašė draugiją pripažinti dalies šio statinio statytoju ir naujai draugijos pastatytą statinio dalį leisti įregistruoti draugijos vardu. kažkam, niekaip nepripuntančiam prisireikė, vieta gi gera.

saltinis

Ka Bruveris pranese (didele dalis) buvo zinoma ir is kitokiu saltiniu…

***

to sdsd
bruveris pataike tiesiai i aki… net skauda.

Senukas

Bruveriukas ir vėl apsikakojo. Matyt ne paskutinį kartą. Jam tai įprasta.

Senukas

Bruveriukas vėl apsikakojo. Matyt ne paskutinį kartą. Jam tai yra įprasta.

Šitą

kgbistą bruverį reikia pamokyti. Melas turi būti viešai paneigtas arba už šmeižtą turi atsakyti prieš teismą. Kažin kiek auksinių gavo, kad taip aršiai puola nesiskaitydamas su jokiomis priemonėmis?

Vacys

Vienas iš šiuolaikinių stribų. Šiek tiek pasimokęs žymiai pavojingesnis už dvidešimto amžiaus Tėvynės išdavikus.

StasySG

Jau ir Delfis cituoja Bruverį dideliame straipsnyje „Dėl istorijos tyrimų – beprecedentės kovos: prabilo apie labai aiškių pažiūrų grupuotės bandymus užvaldyti” Žinių radijas, DELFI 2021 m. vasario 5 d.

gal?

Gal ir vartoja žmogelis,kad sąžinė graužia?Atleido pagautą girtą,tai dabar uoliai atidirbinėja,kur jis eis žiemą basas,todėl ir vargsta,net seilės tyška.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top