Liberalai prašo rinkimuose dalyvauti D. Grybauskaitę – „geriausią alternatyvą populistiniam gaivalui“

Kaip kadaise Algio Čapliko vadovauti liberalcentristai, taip ir Eligijaus Masiulio pažangos keliu vedami „sveiko proto“ liberalai lieka be išlygų ištikimi prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Šiandien Liberalų sąjūdis Tarybos posėdyje apsisprendė nekelti savo kandidato gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose – ir antra didžiausia opozicinė partija nutarė remti dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę, jei ši nutars kandidatuoti antrajai kadencijai. Nors ji pati yra pareiškusi, kad prezidento rinkimuose jai nereikės jokios politinės paramos iš jokios partijos, už sprendimą remti dar neišsikėlusią D. Grybauskaitę balsavo 70 liberalų, 18 šiai idėjai nepritarė, 7 susilaikė.

Kaip DELFI teigė liberalų lyderis Eligijus Masiulis, „D. Grybauskaitė šiuo metu geriausia alternatyva populistiniam gaivalui, todėl turime būti viena komanda siekiant bendrų tikslų“.

Išsakydamas savo paramos veikiančiajai prezidentei motyvus, portalui alfa.lt E. Masiulis gyrė ją už tai, kas pagal Konstituciją paprastai priklauso ne Prezidento kompetencijai: „Mes Dalią Grybauskaitę matome kaip tą politikę, kuri visada rūpinosi ir rūpinasi valstybės finansiniu stabilumu, kuri visada pasako tiesiai šviesiai, kada yra bandoma žaisti žmonių jausmais ir valstybės finansų sistema.“

E. Masiulis taip pat aiškino: „mes renkamės tą kandidatą, kuris šiandien, mano galva, yra valstybės modernumo, valstybės atvirumo, pažangumo, europietiškumo garantas ir tai, mano ir liberalų galva, yra Dalia Grybauskaitė”.

Tiesa, kaip matyti iš alfa.lt portalo pranešimo, išsakydamas savo paramą, dėl vieno dalyko suabejojo ir liberalų lyderis: „[…] Dalia Grybauskaitė, matyt, yra ta kandidatė, kuri turi realias galimybes tęsti valstybės reformas, aktyviai dalyvauti valstybės vidaus politikoje“.

Paklaustas, kaip liberalai vertina Vitalijaus Gailiaus nuomonę apie prezidentę D. Grybauskaitę, E. Masiulis pabrėžė, kad kartu su jais į Seimo rinkimus ėjusio ir šiuo metu vienoje frakcijoje dirbančio, buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pozicija dėl prezidentės D. Grybauskaitės vaidmens neteisėtai atleidžiant jį ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų nėra pagrindinis liberalų kriterijus sprendžiant, ką palaikyti prezidento rinkimuose.

„Priimdami sprendimą mes nesivadovavome emocijomis arba „myliu, nemyliu“. Taip, prezidentės dabartinę veiklą mes nematome vien rožinėmis spalvomis. Mes matome tų dalykų, kurie yra mums nepriimtini, mes kviečiame prezidentę, apsisprendžiant kandidatuoti, pasiekti, kad ateityje būtų daugiau atvirumo pačioje teisėsaugoje, kad būtų iš tikrųjų galimybės labiau demokratizuoti politiniu procesus. Mes to sieksime, bet tikrai ne Vitalijus Gailius yra mūsų apsisprendimo vienintelis kriterijus“, – patikino E. Masiulis.

Eugenijus Gentvilas, ilgą laiką laikytas realiausiu liberalų kandidatu prezidento rinkimuose, prisipažino, kad tokiuose rinkimuose jis nesijaučia galintis rungtis su D. Grybauskaite ir to nenorėtų. „Šiandien mes negalime išmasažuoti savo kandidato kurio nors taip, kad pretenduotų į antrą turą, tai lieka taip – arba paremti Dalią Grybauskaitę, arba paremti tuos, kurie tikrai ne apie valstybę galvoja ir šiandien yra pirmose fronto linijose prieš Dalią Grybauskaitę. […] Nepalaikydami jos ir nekeldami savo kandidato, mes palaikytumėme tą vis labiau darniu tampantį chorą, kurie tikrai nėra valstybės draugai“, – žurnalistams tvirtino E. Gentvilas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top