Lietuva išlieka emigracijos lydere

„Žinių radijas“ | delfi.lt

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė „Žinių radijui“ sakė, kad Lietuva gyventojų praranda bene daugiausiai Europos Sąjungoje.

„Žiūrint absoliučiais skaičiais, niekaip negalime konkuruoti su kokia Lenkija, bet jeigu žiūrėtume proporcingai tūkstančiui gyventojų, tai mes 2012 metais tūkstančiui gyventojų netekome 7 (žmonių – „Žinių radijo“ red. past.). Tai yra gryni praradimai: emigracija minus imigracija“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, 2011 metais tokie grynieji praradimai siekė 12 žmonių tūkstančiui gyventojų. „Tais skaičiais mes visada pirmaujame, mes dalijamės pirmą, antrą, trečią vietą, dažniausiai pirmą vietą. Tad proporcingai mūsų emigracija yra labai didelė“, – sakė A. Sipavičienė.

Pasak jos, 2013 metais neigiama emigracija išlieka Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Airijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Graikijoje, Kipre.

„Latvija ir Lietuva nuolatinę neigiamą emigraciją turi 10–15 metų, o Graikijoje, Airijoje ir Ispanijoje tai prisidėjo tik po krizės. Tad šie procesai pas mus išlaiko tendenciją ilgą laiką“, – kalbėjo A. Sipavičienė.

Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, kurios rezultatus skelbia portalas delfi.lt, parodė, kad apie emigraciją linkę galvoti maždaug ketvirtadalis mūsų šalies gyventojų, iš jų beveik 4 proc. tam kryptingai ruošiasi.

Viso laidos „Žvilgsnis“ įrašo klausykite ČIA.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
rusakalbių bus daug

Klaipėdoje ant akių daugėja rusakalbių.
VRM migracijos departamentas puikiai dirba,

(bike)

Visi emigruos iš Lietuvėlės , liks seimas su Prezidente , įdomu, kaip tuomet vadinsis mūsų šalis ?

Sakiau: Bilderbergo planai - liaudies planai

O kam, kaip ne Gerb. Dėstytojai, to nežinoti, kieno turi būti „liaudies planai”. Juk pati šitaip ir dėstė.
Pagrindinis planas:
LAISVAS KAPITALO, PREKIŲ IR (badmiriaujančios) DARBO JĖGOS JUDĖJIMAS!
Taigi kolegė su kelnaitėmis gali parašyti Dėstytojai „Labai gerai” į jos Įskaitų knygelę.
Viskas puiku, karavanas eina! Tunelio gale spindi narystė Bilderbergo Grupėje ir prašmatnūs apartamentai su auksiniais unitazais požemio mieste-slėptuvėje. To tėvelis gaisrininkas nė sapnuose nesapnavo – Bravo!
L.Palmaitis

Beržas

Kada emigruos prezidente su savo svita?

Gaston > švelnus priekaištas L.P.

Gerb. Kolega- Jūs labai teisingai viską parašėte.
Tačiau damų atžvilgiu, galėtumėte būti kiek korektiškesnis:
Jūsų išsireiškimas „kolegė su kelnaitėmis”, žinoma dar nėra toks drąstiškas kaip kad nuskambėtų „be”, tačiau vis tik nenoromis kursto nuodėmingas mintis.
Gal kitą kartą galite apauti p. Merkelienę kuo nors mažiau dviprasmišku -pavyzdžiui bent kelnėmis „galliffet”, ar galų gale kad ir tais pačiais banaliais jeans’ais?…

ruta

Eiliniai Lietuvos pilieciai tiesiog neturi nei svertu , nei galimybiu sustabdyti emigracijos , mat norisi ne tik valgyti kiekviena diena / ir dar po kelius kartus , kas turi/, o kokie neproporcingai atlyginimui ,mokesciai , maisto kainos kosmines , medicina irgi skalpuoja pacientus , o kur mokyklos , darzeliai , visiems duok pinigu ..
Sovietmeciu dar buvo infantilu , kurie tikejo , kad reikia laukti , kenteti ir kada tai ateis komunizmas , o dabar dauguma supranta , kad gyventi reikia dabar , siendien ir ne tik politinei nomenklaturai .

(bike)-ui

grybuva

Baikit

aimanuoti ir keikti „valdžią”. Verčiau siūlykit išeitį. NĖRA PADĖTIES BE IŠEITIES. Pirmokai mokosi skaityti: kartą dvi varlės įkrito į puodynę su grietine. Viena prigėrė, o kita…

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top