Lietuva vienintelė Europos Sąjungoje sustabdė Rusijos TV kanalo transliavimą

„Interfax“, BNS ir lrytas.lt

Rusijos Užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškė laukianti neatidėliojamos ES ir ESBO reakcijos į Vilniaus sprendimą laikinai stabdyti „RTR Planeta“ transliacijas Lietuvoje.

„Ši situacija, mūsų įsitikinimu, verta neatidėliojamos reakcijos iš Briuselio, taip pat ESBO atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais“, – sakoma Rusijos URM tinklalapyje ketvirtadienį paskelbtame komentare.

Rusijos URM pažymi, kad šiuo atveju „akivaizdus šiurkštus Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų pažeidimas iš Vilniaus pusės nuomonės reiškimo laisvės ir informacijos prieinamumo srityje“.

„Lietuvoje susiklostė itin pavojinga situacija, panaudojant represinius spaudimo žiniasklaidai metodus ir žurnalistų persekiojimą. Faktiškai šalyje veikia plataus masto politinė cenzūra, nesuderinama su demokratinės valstybės normomis“, – pabrėžiama komentare.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį trims mėnesiams uždraudė retransliuoti visą rusiško kanalo „RTR Planeta“ programą.

Anot komisijos, televizija savo laidose kurstė karą ir neapykantą bei pakartotinai pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą. Komisija teigia, kad apie pažeidimus ir planuojamas taikyti priemones pranešė Europos Komisijai.

„Konsultuojantis su televizijos programas transliuojančia valstybe ir Europos Komisija, nepavyko susitarti abipusius sutarimu per 15 dienų nuo įspėjimo, ir pažeidimai daromi toliau“, – nurodė komisija.

Sprendimas įsigalioja balandžio 13 dieną, jam nebereikės teismo sankcijų.

Kaip BNS patvirtino komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas, tokia procedūra, kai stabdomos ES registruoto kanalo transliacijos, taikoma pirmą kartą Europos Sąjungoje.

Savo ruožtu, Rusijos valstybinė televizijos ir radijo transliacijų bendrovė (VGTRK) pareiškė Lietuvos prezidentui taip pat Lietuvos televizijos ir radijo transliacijų komitetui išsiuntusi laišką, kuriame raginama nutraukti bet kokius veiksmus Rusijos televizijos kanalų atžvilgiu.

„Televizijos kanalo transliavimas sustabdytas trims mėnesiams nepaisant to, kad Lietuvos prezidentei ir pačiam nacionaliniam komitetui (Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) buvo nusiųstas laiškas, kurį pasirašė solidžios tarptautinės žurnalistų struktūros, ir tas laiškas baigiamas raginimu nutraukti bet kokius veiksimus Rusijos televizijos kanalų atžvilgiu Lietuvos teritorijoje“, – per televizijos kanalą „Rossija-24“ pareiškė VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedukas

Šauniai padirbėta.
Sekantis žingsnis „vatnikų” deportacija…

Uždrausta

reikšti nuomonę, ginti vaiką, rinktis į mitingą, ieškoti tiesos. Juk kanalas
ne tik politinės laidos, bet ir kultūrinės, meninės, sportinės…Moliai ir
Afrikoje moliai.

SSaulius

Ne vatnikų,o konservatnikų deportacija.
Prieš 25 ir daugiau metų žiūrėjome ir klausėme vien tik bolševikines „tiesas”.Tačiau tai nesutrukdė siekti(ir pasiekti) nepriklausomybės.Taip kad nėra mūsų žmonės nemąstantys-gali patys atskirti tiesą nuo melo.Beto priešą reikia pažinti ir suprasti,kad su juo kovoti.Nejučia peršasi nuomonė,kad draudimu siekiama kažką nuslėpti,kažką-kas gal būt yra tiesa????

O ko tikėtis?

Juk valdo buvę komunistai. Per tuos 25 nepriklausomybės metus jie mąstyti kitaip neišmoko. Draudžia, nes įtikinti priešingai nemoka, o nemoka, nes reikia košės galvoje turėti. O jos kaip nėr, tap nėr… Kaip ten rusai sako: „Sila jest uma nenado”?

ruta

Rusijos telekanalizacija ir propagandonini kiseliu , gali ziureti TIK stipriu nervu ir sveiko proto pilieciai .Nes tiek izulaus melo , dezinformacijos , propagandos ir neapykantos kitaip manantiems , negu Rusijos valdzia ir atitrukusiems nuo partines generalines linijos ,karo kurstimo , atominio karo grasinimu , nerasi niekur net sovietmeciu viskas buvo daug ‘svelniau’ ir rafinuociau , tikra cekistine -KGB , pacio zemiausio lygio / lageriu vertuchaju/ politika .

ruta

p.s. Lietuvos valdzia , o tiksliau politikai draudzia , nes nepasitiki savo pilieciais , kadangi per 25 metus nesugebejo ,/ tikriausiai nebuvo laiko , reikejo krautis milijonus sau /sviesti Tauta , gerinti Tautos gyvenimo lygi , nepamirstant ir dvasiniu dalyku ,tai dabar savo pasturgaliu jaucia , kad daugumai Nepriklausomos Lietuvos pilieciu , nera ka prarasti ..Ar ne politikai nustume Tauta nuo svarbiu klausimu sprendimo , ignoruodami , eliminuodami Referendumus ? Ar Tauta , kuri ne zodziai , o veiksmais jaucia savo politiku rupinimasi jos gerove ,ne tik materialine , bet ir dvasine , butu pavojinga Lietuvos valdziai ? Dabar matau tik didziausia politiku baime del savo asmeninio gerio , postu , bet tikrai ne der demokratijos , solidarumo su savo… Skaityti daugiau »

jonas

PAS MUS DAR DAUG SOVIETINIO MASTIMO POLITRUKU KURIE VISKA ZINO GERIAU UZ ZMONES IR NUSPRENDZIA KA ZIURETI IR KADA.NU ATSIPEIKEKIT JUS BALVONAI.

nuomonė

šis uždraudimas yra aukščiausio lygio beprotizmas,kodėl aš turiu atsisakyt žiūrėti pramogines ,kulturines,menines laidas,gerus kino filmus,atsibuskit,nes manau su savo draudimais jau gana prijuokinot pasaulį

Apuokiukas

Tai va, uždraudė tik vieną iš galybės maskoliškų propagandos priemonių, jau visokios ,,nuomonės“ ir klykia kad ,,turi atsisakyti žiūrėti pramogines ,kulturines,menines laidas,gerus kino filmus“. Man tai paskutiniu metu tiesiog šlykštu žiūrėti į tas ,, pramogines ,kulturines,menines laidas,gerus kino filmus“. Na, kita vertus, neblogai būtų ir žinoti, ką tie maskoliai meluoja. Šiaipjau, manyčiau, kad to uždraudimo esmė ne sukurti barjerą gauti maskoliškai propagandai, bet tiesiog melagiams pademonstruoti, kad jiems būtų laikas liautis. O ką iš tikrųjų reikėjo uždrausti – ir beje, jau seniai,- tai Lietuvoje leidžiamą ,,Obzor“ laikraštį. Teko kažkada paskaitinėti, kai tuometiniai bendradarbiai atsinešdavo į darbą…

jie

vatnikai,o kas tokie mes,medinukai,senai čia iš klumpiu išlipom

Povilas

Valdžionžmogiai nusprendė, kad manimi pasitikėti negalima. Jie mano, kad kad aš esu besmegenis ir priimsiu tą įžūlią, buką rusišką propagandą už gryną pinigą.
Na ką gi… jie nepasitiki manimi, kodėlgi aš turėčiau pasitikėti jais?
Antra.Valdžionžmogiai nusprendė, kad išskirtinę teisę stumti savo propagandą Lietuvos teritorijoje turi tik jie patys bei jų globėjai. Taigi, jie pripažino savo neįgalumą konkuruoti savo propagandos kokybe prieš priešininko propagandą.
Trečia. Valdžionžmogiams net į galvą neatėjo, jog priešininko propagandai galima oponuoti atvirai bei viešai demaskuojant jų melą. Bet panašu, jog įgalių oponuoti nelabai ir turime.
Geriau jau galvą į smėlį ir nieko nematau, nieko negirdžiu.

Teisingai

rusai sako, kad „Lietuvoje susiklostė itin pavojinga situacija, panaudojant represinius spaudimo žiniasklaidai metodus ir žurnalistų persekiojimą. Faktiškai šalyje veikia plataus masto politinė cenzūra, nesuderinama su demokratinės valstybės normomis“. Kuo Lietuva šiuo atžvilgiu skiriasi nuo Rusijos? Valdžios mentalitetas niekuo nesiskiria – juk valdžios „minties galiūnai” baigė tą pačią partškolą.

To Diedukas       2015-04-10 7:41

Perlenkei lazdą beretnike…čia pagal tavąją logiką.

P.S. Pajausk malonumą gavęs atgal.

Ar ne tiesa  diedukai ?

nauja veisle amerikonai isvede lt fermoje – rusofobu

Liepa

Bet tai kaip niekas nepasikeitė.Tarsi tebesam TSRS sudėty.Už tave nusprendžia,ką tau žiūrėt,skaityt,kuo tikėt, o kuo ne.//Tie patys komunistiniai metodai.//Kaip Letas sako – LTSR -2.// Labiausiai nucenzūruotas vietinis k-analas yra „visuomeninis”elertė.Vat jeigu jį žiūrėtum,nuprotėjimas garantuotas.//

asd

Draudzia- vadinasi bijo. O bijo todel kad patys neturi ka priespastatyti.

naujas

Ukrainos prezidentas Porošenko apgailestauja dėl Ukrainos jėgos struktūrų karininko žūties užvakasr Lucke. ” Jis nepabijojo stoti prieš banderininkų savivalę. “Banderininkai – banditai ir nusikaltėliai, jie kelia grėsmę Ukrainai, todėl juos reikia nuginkluoti”.Įomu, ką dėl šio Ukrainos prezidento pasisakymo mano tautininkais save vadinantys asmenys Lietuvoje? Juk jie – “Pravyj sektor” gerbėjai ir sąjungininkai, Bandera jiems – didvyris?
http://sauksmas.lt/porosenkobanderininkai-banditai-ir-nusikalteliai-video.html
.

Al.

kremliaus agentams labai patogu vaizduoti kremliaus priešus. Tada oponentai atrodys lyg kremliaus agentai. O ir kremliui labai patogu, kai potenciali auka elgiasi iššaukiančiai.

Pastebėjimas

Beretės, kaip visada nusišneka. Sako, kad Rusijoje yra diktatūra ir cenzūra. Tik tada klausimas, kodėl „Dožd” finansuojamas iš Rusijos biudžeto, jeigu tokia diktatūra. Kodėl Rusijos opozicionieriai taip mėgsta iš valstybės kaulyti pinigų.

Diedukas

Pritariu Apuokiukui, šiuo atveju gerai parašė. Oponentams klausimas. Tai iš to uždaryto kanalo šviesa ir kultūra sklido? Šitiek problemų atsirado. Nejaugi visam pasaulyje tik rusiškam TV kanale : – „…pramogines ,kulturines,menines laidas,gerus kino filmus..” matome. Tai tokia siaura pasaulėžiūra? Jūs ką, ponai oponentai, gyvenate sovietmety? 3 kanalus matote? Kodėl „vata” sunerimo? „Teisybės” nematys? O kaip sunerimo maskoliai: – ” …Televizijos kanalo transliavimas sustabdytas trims mėnesiams nepaisant to, kad Lietuvos prezidentei ir pačiam nacionaliniam komitetui (Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) buvo nusiųstas laiškas, kurį pasirašė solidžios tarptautinės žurnalistų struktūros, ir tas laiškas baigiamas raginimu nutraukti bet kokius veiksimus Rusijos televizijos kanalų atžvilgiu Lietuvos teritorijoje“, – per televizijos kanalą „Rossija-24“ pareiškė VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas.”… Lietuvoje savų problemų… Skaityti daugiau »

Diedukas P.S.

Ir ne visi tokie, kaip Povilas, kurie atsirenka…

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top