Lietuvos menininkų „solidarumas“: J.Vaitkaus vietą festivalyje užims A.Rubinovas

Kaip jau skelbėme, Rusų dramos teatras, vadovaujamas režisieriaus Jono Vaitkaus, protestuodamas prieš Krymo aneksiją, atsisakė vykti į Sankt Peterburgo teatrų festivalį „Susitikimai Rusijoje“.

Portalas lrytas.lt skelbia, kad festivalio rengėjas Sergejus Šubas, pasirašęs kreipimąsi, kuriuo pritariama Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino veiksmams Kryme, pasiūlė J.Vaitkaus trupės vietą festivalyje užimti Kauno kameriniam teatrui. Jo vadovas Aleksandras Rubinovas šį kvietimą priėmė.

Po viešo J.Vaitkaus atsisakymo laiško jam ir jo vadovaujamai trupei buvo uždrausta naujausią spektaklį rodyti ir Sverdlovske.

Režisierius ir aktorius A.Rubinovas tokį susitarimą su S.Šubo patvirtino ir papasakojo savo sprendimo motyvus.

Pasirodo, jie su S.Šubu pažįstami nuo 1994 metų, jo vadovaujamos organizacijos festivaliuose A.Rubinovo teatras dalyvauja nuolat. Ir kai S.Šubas vakar apsilankė Kaune, jie susitiko.

„Jis norėjo pagerbti neseniai mirusio mano tėvo režisierius Stanislovo Rubinovo (ankstesnio Kauno kamerinio teatro vadovo) atminimą. Drauge apsilankėme kapinėse. Vėliau S.Šubas paklausė, ar nenorėčiau dalyvauti festivalyje. Aš sutikau“, – sakė A.Rubinovas.

Festivalyje „Susitikimai Rusijoje“ A.Rubinovas pristatys savo paties režisuotą monospektaklį „Koba“, sukurtą pagal populiaraus rusų rašytojo Edvardo Radzinskio apsakymą.

„Tai – antistalinistinis vaidinimas. Jį esu vaidinęs Ukrainoje. Vakarų ukrainiečiai spektaklį gyrė. Rytų Ukrainoje susilaukiau piktų pastabų, kad drįstu kritikuoti Staliną“, – sakė pagrindinį vaidmenį atliekantis A.Rubinovas.

Lrytas.lt žurnalistės paklaustas, kaip vertina Rusų dramos teatro vadovo J.Vaitkaus apsisprendimą, A.Rubinovas sakė, kad kolegos poelgio nekritikuojantis, bet ir nekomentuojantis.

Į klausimą, ar nebijo susilaukti nepalankių vertinimų dėl savo sprendimo, Kauno kamerinio teatro vadovas neatsakė. „Aš į Rusiją važiuoju ne kariauti, o vaidinti. Savo požiūrį į stalinizmą ir dabar vykstančius įvykius tarp Rusijos ir Ukrainos vykstu išdėstyti meno kalba“, – teigė menininkas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top