Lietuvos Sąrašo Taryba: Konstitucinis Teismas po liepos 11-osios nutarimo atsidūrė už Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos ribų

Įvertinusi 2014 metų liepos 11-ąją, prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos išvakarėse, priimtą Konstitucinio Teismo nutarimą dėl Referendumo įstatymo atitikties Konstitucijai, Lietuvos Sąrašo Taryba tvirtina:

Pirma, Konstitucinis Teismas, liepos 11-osios nutarimu priskirdamas Vyriausiajai rinkimų komisijai ir Seimui teisę suvaržyti Tautos suverenitetą bei savintis visai Tautai priklausančias suverenias galias, pasikėsino į konstitucinę valstybės santvarką ir paneigė pačią Lietuvos Respublikos – laisvos politinės bendruomenės – idėją. Ši idėja, kaip pamatinis bendro gyvenimo principas, buvo įtvirtinta 1991 metų vasario 9 dieną visuotinėje apklausoje, kurioje daugiau nei trys ketvirtadaliai valstybės piliečių pasisakė už tai, kad „Lietuvos valstybė būtų nepriklausoma demokratinė respublika“. Suverenios tautos, laisvos Respublikos idėja sudaro Lietuvos Konstitucijos šerdį: ji išdėstyta ir įteisinta trijuose pirmuosiuose pagrindinio įstatymo straipsniuose.

Antra, Konstitucinis Teismas, pasikėsindamas į Tautos sutartį ir Konstituciją, peržengė jam piliečių suteiktus įgaliojimus ir, kaip daugumoje kitų pokomunistinių šalių, tapo nomenklatūros savivalės įrankiu.

Trečia, Konstitucinis Teismas, neigdamas Konstituciją ir Lietuvos Respubliką, pats atsidūrė už Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos ribų.

Ketvirta, Konstitucinio Teismo savivalės akivaizdoje Lietuvos Respublikai ištikimiems piliečiams dera remtis trečiuoju Konstitucijos straipsniu ir priešintis visomis demokratinėmis priemonėmis tam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir konstitucinę santvarką.

Vilnius, 2014 m. rugpjūčio 11 d.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
59 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
StasysG

Pritariu. Bet. 1)Man atrodo, kad šiai KT teisėjų sudėčiai piliečiai įgaliojimų nesuteikė, nes jie nėra renkami. Juos paskyrė polit-teisinis elitas. 2)L.pageidaučiau Lietuvos sąrašo Tarybos narių parašų. Nes tai dokumentas. —————
citata „Antra, KT… peržengė jam piliečių suteiktus įgaliojimus…”

argi nesuteikė?

Piliečiai 1992 m. referendumu patvirtino konstituciją, kuria suteikė įgaliojimus visų sudėčių Konstituciniam teismui spręsti, ar įstatymai atitinka konstituciją. O bet tačiau nesuteikė teisės teismui ašaukti ar keisti konstitucijos straipsnių.

Irena

o kitos partijos nuomonės dėl Konstitucinio Teismo sprendimo neturi? Tik Lietuvos sąrašas?

Lietuvoje tautos

beveik nera,tad valdzia daro ka nori,nuomone

Liaudies gynėjai laimėjo

Liaudies gynėjai laimėjo kovą su partizanais.
Liaudies gynėjų vaikai (Grybauskaitė ir komunistinė-kgbistinė nomenklatūra) laimi ir laimės prieš patriotus – katalikus.

algis

KT jau seniai peržengė visas įmanomas Konstitucijos ribas, Tauta turi surengti KT apkaltą ir panaikinti, kaip susikompromitavusį.

Irena Vasinauskaitė

Įteiksiu vertingą dovaną tam, kas pasakys kokio Lietuvos politiko žodžius cituoju: „Lietuvos gyventojai turėtų jaustis esą Lietuvos piliečiai. Tai ne tik apsisprendimo teisė, bet ir apsisprendimo pareiga. Ją tepuoselėja savyje tiek lietuviai, tiek visų tautybių Lietuvos gyventojai arba piliečiai. Respublikos kelias į savarankiškumą ir suverenitetą, teisingumą ir gerovę išgelbėtoje gamtoje – tai žmonių sąmonėjimo kelias. Kam vis viena, tas dar ne pilietis, dar nesijaučia pilietis, dar neapsisprendęs. Kam nereikia, kad į Lietuvą ateitų teisingumas ir gerovė, kas kenkia tam tikslui ir priešinasi – juolab nesijaučia esąs ir būsiąs Lietuvos pilietis. Lieka tik viltis, kad tokie gyventojai, dar nepradėję galvoti, bus pajėgūs galvoti. Protas, netemdomas gandų ir prietarų, turi nušviesti kelią, reikalingą ir tinkamą visiems. Eikime juo, pasitardami, pasiginčydami, bet nekaišiodami… Skaityti daugiau »

Taigi

Paskaitėme, žinome, pasipiktinome, pasiorgazmavome, kas toliau? Kitą mėnesį, rugsėjo 11, vėl kažką panašaus skaitysime, ir taip kiekvieno mėnesio 11 d.? O gal su kreidomis eisime plytelių paišyti, kelerių metų žmonių juokinimo patirtis tame reikale yra?

Pragmatikas

Taigi tataigi, manau seksime tamstos pvz., sėdėsim prie kompų ir iš visų ir visko tyčiosimės. Kai nusibos, eisim ir nusigersim. Ot, pagerės situacija Lietuvoj. O jau valdžia kaip išsigąs, tai net KT išsilakstys kas kur…

xxx

O valdžia, kaip bijo straipsnių, dvidešimt metų juos rašome ir valdžią gąsdiname 😀 Valdžia ir piketų nebijo.

Pragmatikas

O tamsta daug str.parašėte? Keliuose piketuose dalyvavote ? Lengva liežuviu plakti anonimiškai ? Ane?

Klausimas to Pragmatikas

Pragmatikas- kas veiklą, elgesį grindžia pragmatizmu – praktiniais išskaičiavimais, savo veikla siekia naudos. Ar tai reiškia, kad visos tos akcijos atrakcijos yra tik dėl pasiviešinimo, pasireklamavimo, kad rinkimuose daugiau balsų gautumėte, nes iš jų daugiau jokios naudos.

bronius>Irena Vasinauskaitė

Manau, kad tai galėjo pasakyti tik mūsų tautos išminčius senolis Landsbergis. Nors kai tai pasakė, greičiausiai dar nebuvo senolis.

Klausimui

O ką jūs laikote ‘nauda’? Ar bendrasis gėris yra naudingas?..

to Klausimui

Neapsimetinėkite, kad nesupratote klausimo. Kam naudingos muilo burbulų lygio akcijos?

viskas reikalinga

reikalinga ir straipsniai, ir piketai ir maldos.

jei mūsų tėvai nebūtų sakę, kas tai yra okupacija ir laisvė – nebūtų buvę nei Baltijos kelio ir nebūtų buvę net nepriklausomybės (nepilnos, bet geriau nei okupacija)

vilius

konstitucijoje parasyta:
3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto,
savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam,
kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę,
teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.
Ponai is sajuddzio tarybos, neiskreikite Konstitucijos teksto nes rasote „… priešintis visomis DEMOKRATINEMIS priemonėmis tam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę ir konstitucinę santvarką.” Uztenka ir tuo kad AUksciausiaja taryba pavertete atkuriamoju seimu.

Noriu konkretumo

Trečia, Konstitucinis Teismas, neigdamas Konstituciją ir Lietuvos Respubliką, pats atsidūrė už Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos ribų.

Kur? RUsijoje, Lenkijoje, Mozambike ar PAR? Būtų gerai, kad ir bet kur išvardintoje šalyje.

TO to Klausimui

tai jūs apsimetate, kad nesuprantate mano klausimų. O jis esminis: ar bendrasis gėris yra naudingas ar ne?

Taigi tam viskas reikalinga

Jeigu ne Gorbačiovas, tai ir Baltijos kelio nebūtų būvę, taip pat ir 1990 metų kovo 11-osios.

Taigi

jei ne katalikų maldos, jei ne Reiganas, Tečer ir Jonas Paulius II – tai net Gorbačiavo nebūtų ir gyventumėm kaip Šiaurės Korėja iki šios dienos.

Marytė to Taigi, Klausimas

Šlykščiausias man Lietuvoje cinizmas ir patyčios iš žmonių, kurie nesusitaiko su valdžios melu, prievarta. Cinikams niekada nepavyks tokių žmonių suprasti. Kai nesugeba kitų suprasti, jie pyksta ir tyčiojasi.

StasysG---->argi nesuteikė?

Nepamirškime, kad Konstitucijoje yra tokia nuoroda: „102 straipsnis
……
Konstitucinio Teismo statusą ir jo įgaliojimų vykdymo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymas”. O tame įstatyme yra toks straipsnis: „51 straipsnis. Teisminiai ginčai

Teisminiai ginčai susideda iš dalyvaujančių byloje asmenų kalbų.

Teisminiuose ginčuose pirmieji pasisako pareiškėjas ir jo atstovas, po to – suinteresuotas asmuo ir jo atstovas”. —–Todėl nieko nuostabaus, kad liepos 11-osios KT nutarimas yra toks, kurį turime. Jame PAREIŠKĖJAS (valdžia-Elitas) buvo stipresnis už SUINTERESUOTĄ (blogai organizuoti asnenys). KT ginčo metu buvo paprasčiausiu arbitru. Viskas vyko, kaip ir bet kuriame teisme Lietuvoje: nugali stipresnis.

Taigi

Be Gorbačiovo turėjo būti ir žmonių sąmoningumas, be žmonių sąmoningumo, noro ir pakilimo Lietuva nebūtų išsilaisvinusi. Tas pats šiandien vyksta ir Rusijoje. Atsirado Putinas, kuris savo gudrumu išsilaikė valdžioje. Dabar viskas priklauso nuo Rusijos žmonių, ar jie pakils ir palaikys Putiną, tai išsilaisvins iš Vakarų kolonijinės padėties, jeigu bus abejingi ir ramiai miegos, tai Vakarai Rusiją visai pavergs. Putinas anksčiau jau ne kartą kreipėsi į Rusijos gyventojus, bet jie nesureagavo, nepalaikė jo, o be gyventojų paramos Putinas vienas nieko nepadarys. Putinui reikalingas žmonių pakilimas, ir kad žmonės referendumu panaikintu Konstitucijos straipsnius, kurie Rusiją padarė Vakarų kolonijos padėtyje.

bronius

savo vaisius davė ir Gorbio „sausas” įstatymas.

Išsigimusi Rusija mina

ant uodegos išsigimstančiai,nukrypstančiai nuo vertybių ES.

laikas

pereiti nuo priesinimosi demokratinemis priemonemis, prie priesinimosi visomis priemonemis. Valdziasnukiams ant musu priesinimosi demokratinemis priemonemis nusispjauti.

būk žmogus

tie stribelių vaikai – KT teisėjai, komunistinė-kgbistinė-pedofilinė nomenklatūra – tai irgi lietuviai.
Tai nereikia jų pjauti ar skaudžiai mušti – gal pasitaisys jie?

Pragmatikas

Ar jaučiate, kad neigdami demokratinio protesto būdus- piketus, peticijas, pozicinius dokumentus, paneigiate ir, tarkime, pokario pasipriešinimą okupantams ir kolaborantams, pogrindinius ratelius sovietmety, kronikos spausdinimą ir platinimą, atgimimo akcijas ir t.t.ir pan. Didvyriška Tautos praeitis garantavo mums šiandieną, o rytdieną savo vieningais veiksmais bei sutarimu turime sukurti patys. Vergo savyje per penkias Seimo kadencijas neužmuši. Taikus išsivadavimo procesas – sunkus, ilgas ir nedėkingas, todėl kiekvieną pašiepiantį aktyvius, veiklius piliečius vadinu labai paprastai- VSD vaikiais ar mergičkom. Bei kviečiu dirbti, šviesti žmones, aiškinti nusivylusiems visais ir viskuo, kas Lietuvoje vyksta, prašau patikėti savo jėgomis ir keistis bei keisti. Man jau niekas neįrodys, kad ,,žmogus iš gatvės,,- bejėgis.

Su tokiais KT  sprendimais

tiesiai Rusijai į nasrus.”Atleisk jiems ,Viešpatie, nes jie nežino,ką daro”.

Poilsiaujant Druskininkuose,

„Dainavos „sanatorijoje Išminties lentoje teko skaityti vertą dėmesio sakmę.Tokių sakmių,pamokymų ar patarimų ten yra ir daugiau.
„Prie kelio rymojo vargšas elgeta ir prašė išmaldos.Tuo metu pro šalį jojo raitelis,kuris ,užuot padėjęs,kirto rimbu elgetai per veidą. Šis gi nujojančiam piktam raiteliui pamažu pavymui ištarė:”Būk laimingas”.Tuo metu netoliese buvęs ir viską matęs praeivis nusistebėjo ir paklausė elgetos,kodėl šis esąs toks taikus.Anas atsakė:”Jai raitelis būtų buvęs laimingas,nebūtų mušęs manęs per veidą.”…Gal tikrai reiktų palinkėti nelaimingiems mūsų teisėjams ir Druskininkų merui Malinauskui būti laimingiems.Nes kitaip juk nebūtų tokių netinkamų sprendimų,nežiūrint,kad meras yra gabus verslininkas,o teisėjai turi daug pinigų.
P.s.:Druskininkai yra nuostabūs ir Dainavos sanatorijoje pakankamai nuosaikios kainos.

Taigi Pragmatikui

Pokaryje partizanai su ginklu priešinosi.

Petras Stasiui G

KT turi nagrinėti tik įstatymų ir teisės aktų atitikimą Konstitucijai. Taškas. Konstituciniame teisme jokios dvi pusės nekovoja ir jokia pusė nelaimi. KT gi nepriklauso LT teismų sistemai. Pagal Konstituciją, tai ne teismas, o Konstitucijos priežiūros institutas.

Štaigi to Taigi

Prisimenu, kaip „Tiesos” ir „Komtiesos” žurnalistai tyčiojosi iš Sadūnaitės, Svarinsko ir kitų, kaip skelbė, kad liaudis turi susitelkti aplink KP CK, Brežnevą, Andropovą, Gorbačiovą. Visai taip pat, kaip dabar tamsta tyčiojiesi iš Gitenio Umbraso ir šauki telktis aplink Putiną ir Grybauskaitę.

man tai keista...

Pagal savo KT funkcijas tą darbą galėtų puikiai atlikti pora klerkų-teisininkų – ten didelio protelio ir išminties tikrai nereikia.
Bet komunistai sugalvojo savo teisinei-stribinei nomenklatūrai sukurti nomenklatūrinius postus: labai gerai apmokamus su labai didele pensija ir su minimum darbo ir jokios atsakomybės….
Jie juk komunistai….

Taigi tam Štaigiui

Grybauskaitei siūlau apkaltą seime už kenkėjišką veiklą prieš Lietuvą. Putinas yra ne Lietuvos valstybės žmogus, todėl tokio dalyko, kaip telkimosi apie jį, negalėjau siūlyti.

> Štaigi

Ar gerai supratau, kad „Tiesos” žurnalistai – tai komunistų tiesos? Ne Tiesos.lt?

raginu sukilti

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

Štaigi to > ir Taigi

Būtent komunistinės „Tiesos” ir komjaunuolių „Komtiesos”.

Taigi, Taigi, nebūk tamsta užuomarša. Štai ką šiandien rašei apie Putiną:

„Be Gorbačiovo turėjo būti ir žmonių sąmoningumas, be žmonių sąmoningumo, noro ir pakilimo Lietuva nebūtų išsilaisvinusi. Tas pats šiandien vyksta ir Rusijoje. Atsirado Putinas, kuris savo gudrumu išsilaikė valdžioje. Dabar viskas priklauso nuo Rusijos žmonių, ar jie pakils ir palaikys Putiną, tai išsilaisvins iš Vakarų kolonijinės padėties, jeigu bus abejingi ir ramiai miegos, tai Vakarai Rusiją visai pavergs. Putinas anksčiau jau ne kartą kreipėsi į Rusijos gyventojus, bet jie nesureagavo, nepalaikė jo, o be gyventojų paramos Putinas vienas nieko nepadarys. Putinui reikalingas žmonių pakilimas, ir kad žmonės referendumu panaikintu Konstitucijos straipsnius, kurie Rusiją padarė Vakarų kolonijos padėtyje.”.

raginu sukilti

neiškraipykite „visomis demokratinėmis priemonėmis”

Skorpė - nu tai pabuskime :)

https://www.youtube.com/watch?v=4JVtZuKRcgQ ……..TAI pats geriausias Interviu, kuris sustato viską į vietas ….iškarto aišku, kad mes visi betauzyjantys apie laisvę – ESAM GYVULIAI… 🙁

Taigi tam raginu sukilti

Gal galima konkretizuoti apie sukilimą, labai jau abstrakčiai rašote, todėl toks raginimas atrodo, kaip muilo burbulas.

Taigi tam Štaigi

Tai prie ko čia Lietuva, kai rašiau apie Rusiją? Gal tik tam tikrų kovos priemonių ir metodų iš rusų kovos galėtume pasimokyti, bet prieš tai Lietuvoje reikia turėti lyderį, kurio kol kas nesimato.

Canada

Reikalingas pareiskimas. I taska. Pagaliau nors viena partija pasake, kad karalius nuogas. Pagarba jumi uz tai.
Gal kas atsakys, is kur ant Lietuvos randasi tokie Taigiai? A jie is tikro myli Putina? Nori Putino ant Lietuvos? Gal visgi blefuoja? Kodel?

Pragmatikas

Pokaryje partizanai leido laikraštėlius, į užsienį siuntė delegatūrą bei žinią, kad esame pavergti, niekinami, naikinami fiziškai ir dvasiškai. Jų sukurtos eilės ir dainos jau tapo tautosaka. Bet ir jų tarpe radosi štaigių tataigių. Ar ne keista, kaip maga diskusiją po aktualiu pareiškimu paversti kurstančiu skiedalu griebtis šakių ar dalgio ?

Kokie naivoliai tie musu tautieciai!

Paklausikit ka sako rusu deputatas-youtube.com/watch?v=b8ViQXo2y2Y

Taigi Pragmatikui

Pagal jūsų mąstymą, jūs ir partizanams būtumėte sakęs, jog jie neimtų ginklų,, o tik laikraštėliais ir gėlytėmis užsiimtų.

Pragmatikas

Taigiau, pasiskaityk istoriją, kad žinotum, kada ir kodėl partizanai ginklus paėmė. Ir kiek tokių taigių šmaigių juos kurstė.

Romas

Konstitucinio teismo sprendimas yra NIEKINIS,kadangi Konstitucija jam tokių funkcijų nenumato.
Konstitucinį teismą galima teisti už PIKTNAUDŽIAVIMĄ TARNYBA ir įgaliojimų viršijimą.

Irena Vasinauskaitė

Prisistačiusį Broniaus vardu kviečiu rugpjūčio 17d, 17 val. į Simono Daukanto aikštę atsiimti prizo.

59
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top