Lietuvos Seimas raginamas ginti Ukrainos piliečių laisves

Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę

Dėl padėties Ukrainoje

Gerbiama Seimo pirmininke,

konstatuojame, kad Ukrainos Aukščiausiosios Rados 2014 m. sausio 16 d. priimti įstatymai prieštarauja esminėms žmogaus teisėms ir laisvėms, o šios šalies valdžios veiksmai, ypač paskutiniu metu, demonstruoja nesiskaitymą su piliečių nuomone integruotis į Europos Sąjungą, demokratizuoti šalį bei nenorą arba nesugebėjimą vykdyti civilizuotą dialogą su piliečiais. Tai, iš esmės, išprovokavo dabar vykstančius kruvinus susirėmimus Kijeve, kurie gresia tolesne konfrontacija ir naujais žmogaus teisių pažeidimais Ukrainoje.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad tiek Lietuvos politinis kursas, tiek jau atlikti veiksmai šios šalies atžvilgiu neleidžia būti abejingiems įvykiams Ukrainoje. Mūsų šalis privalo jausti savo atsakomybę ir nedelsiant imtis aktyvių bei efektyvių veiksmų, neapsiribojant žodiniais pareiškimais, kad konfrontaciją Ukrainoje, galinčią peraugti į rimtą krizę visoje Europoje, pakeistų taikus konfliktuojančių pusių politinis dialogas, o žmogaus teisės šioje šalyje būtų užtikrintos.

Prašome Jus 2014 metų sausio 23 dieną LR Seimo posėdyje inicijuoti rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje, išreiškiančią rimtą susirūpinimą žmogaus teisių padėtimi šioje šalyje ir suteikiančią moralinę paramą šalies demokratinėms jėgoms.

Romualdas Povilaitis
Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas

Išsiųsta el. paštu 2014-01-22 22.05 val.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top