Lietuvos valstybės vadovų šventiniai sveikinimai: apie ką jie?

Kaip jau įprasta per didžiąsias šventes, Kūčių vakarą valstybės vadovai kreipėsi į mielus Lietuvos žmones ir pasveikino Kalėdų proga. Bet ir mieliems Lietuvos žmonėms kartais kyla klausimų. Ypač kai ima atidžiai klausytis ar skaityti: o kas gi turima omeny, kai sakoma šventė, Kalėdos?

Krikščioniškoje tradicijoje Kalėdų žinia aiški: tapdamas žmogumi Dievo Sūnus įvykdo Jo pažadą ir įrodo savo ištikimybę – Dievas yra su mumis. Iš šios Jo ištikimybės ir kyla krikščioniškoji viltis. Būtent apie tokią viltį, vienintelę viltį, kuri gelbsti, „įžengusią į pasaulį per Dievo Sūnaus įsikūnijimą“, šiomis dienomis kalbėjo ir popiežius Pranciškus.

„Jums linkiu krikščioniškų Kalėdų – tokių, kokios buvo pirmosios, kai Dievas panoro apversti aukštyn kojomis pasaulio vertybes, tapdamas mažu tvarte, su mažaisiais, su vargšais, su atstumtaisiais. Mažumas… Pasaulyje, kuriame taip šlovinamas dievas pinigas, Kalėdos tepadeda žiūrėti į mažumą Dievo, kuris apvertė pasaulietiškas vertybes. Linkiu šventų ir linksmų Kalėdų. Visus apkabinu!“ – taip popiežius Pranciškus pasveikino Italijos nacionalinio transliuotojo RAI žurnalistus ir žiūrovus.

O kokią žinią siunčia savo sveikinimuose mūsų politikai tardami žodį Kalėdos: ko jie mums linki ir kuo paremta jų viltis? Įsiklausykime dar kartą ir pasvarstykime.

* * *

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas šalies žmonėms šv. Kalėdų proga

Mieli Lietuvos žmonės,

Kūčių vakaras mums dovanoja vertingiausias dovanas – brangiausių žmonių artumą, namų šilumą ir ramybę.
Jų vertas kiekvienas.
Tai geriausias atlygis už nueinančius metus, visiems drauge laukiant Kalėdų ryto.
Jis ateina linkėdamas išsaugoti nuoširdų rūpestį vieni kitais, supratimą ir palaikymą.
Kad būsimi darbai būtų lengvesni, tikslai – greičiau pasiekiami, o kelias į juos – aiškesnis.
Būkime šiame kelyje ne tik bendrakeleiviai, bet ir bendraminčiai.
Pasidalinkime šventiniu džiaugsmu, kad geriausi linkėjimai būtinai išsipildytų.
Visiems – šviesių, linksmų šventų Kalėdų!
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šaltinis: lrp.lt

* * *

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio sveikinimas švenčių proga

Šaltinis: lrs.lt

* * *

Vyriausybės vadovo S. Skvernelio sveikinimas šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga

Mielieji,

2016-ieji buvo įdomūs, kūrybingi ir permainų kupini metai. Lietuva ne tik stebėjo viso pasaulio įvykius, bet ir aktyviai dalyvavo ginant pamatines vertybes. Nepaisydami geopolitikos vėjų, dirbome susitelkę ir galime pasidžiaugti bendrais rezultatais.

Siekdami valstybės gerovės ir šviesios mūsų visų ateities, privalome darniai veikdami įvykdyti daug pokyčių. Esu tikras, kad visas teigiamas permainas lydės sutarimas, socialinis jautrumas, atidus įsižiūrėjimas į įvairių visuomenės atstovų mintis. Tik veikdami vieningai ir aiškiai suprasdami pasirinktų pertvarkų prasmę, būsime stiprūs, sukursime modernią ir klestinčią valstybę.

Mielieji, nuoširdžiai sveikinu Jus su šventomis Kalėdomis! Tegul Jūsų šeimų, artimųjų ir bičiulių namus sušildo jauki bendrumo palaima. Ateinančių Naujųjų metų proga linkiu visiems stiprios sveikatos, didelių kūrybinių ambicijų. Tegul 2017-ieji būna dosnūs, kupini santarvės ir didelio tikėjimo mūsų Lietuva.

Ministras Pirmininkas
Saulius Skvernelis

Šaltinis: lrv.lt

* * *

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis

Šaltinis: Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top