Linas Karpavičius. Apie Trakus

Per šiuos metus Trakų miesto valdžia padarė du rezonansinius darbus: uždarė miesto akušerijos skyrių ir atidarė fontaną. Matomai kaip kompensaciją dėl uždaryto skyriaus. Čia mano pastebėjimas.

Milijoną eurų kainavęs akušerijos skyrius uždarytas o fontanas kainavęs apie 53 000 eurų atidarytas. Pinigai liejasi laisvai…..

Žmogeliai turi būti patenkinti. Juk tai dar vienas geras darbas miestui.

Vieną dieną, pavakare teko pravažiuoti pro šalį. Viena akimi atkreipiau dėmesį į besikeičiantį fontano apšvietimą įvairiomis vaivorykštės spalvomis. Žinote, teko pavažinėti po pasaulį, teko matyti fontanus Sankt Peterburge, Prancūzijoje, Anglijoje, Vokietijoje, bet tokios beskonybės niekur nemačiau. Tai galėjo gimti tik Trakų savivaldybės klerko provincialo galvoje.

Ir štai naujiena, brangsta elektra. Fontanas uždaromas elektros taupymo sumetimais. Ačiū Dievui. Gal galima būtų jį visai išmontuoti? Bet ne, jo veikla bus tik laikinai sustabdoma. O tai turi savo kainą. Fontano veiklos nutraukimas kainuos 2 420 eurų.

Galvės laikraštis paskaičiavo kiek kainuoja Trakams fontano išlaikymas:
Fontano įrengimas kainavo 53 165 eurų.
Fontano elektrinės dalies paleidimo darbai 605 eurai.
Fontano purkštuko taisymas 1 815 eurų.
Ir fontano paruošimas žiemai 2 420 eurų.

O pavasarį vėl reikės susimokėti už jo paleidimą.Nesvarbu kiek tai kainuos, svarbu sutaupysime kilovatvalandes. Net nesvarbu ar sutaupytų kilovatvalandžių kainos suma bus didesnė už išlaidas fontano uždarymui ir atidarymui. Svarbu pats procesas. O procesas, kaip sakė vienas a. a. žinomas žmogus – „proces pašol”.

Įdomu būtų paskaičiuoti kas labiau apsimokėtų taupant elektros energiją – ar uždaryti fontaną žiemai ar išsprogdinti jį į visas keturias puses?

Foto – Galvės laikraštis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top