Linas Karpavičius. Bankų krizė pasiekė Europą?

„Credit Suisse“ akcijos šiandien nukrito net 30 proc. po to, kai didžiausias akcininkas pareiškė negalintis teikti tolesnės paramos.

Saudo Arabijos nacionalinis bankas (SNB), kuriam priklauso 9,88% „Credit Suisse“ akcijų , pareiškė, kad nepirks daugiau akcijų.

Kaip ženklą, kad reguliavimo institucijos seka pokyčius, Europos centrinio banko (ECB) pareigūnai susisiekė su jo prižiūrimais skolintojais ir perklausė apie finansinę padėtį „Credit Suisse“.

Tuo tarpu „Credit Suisse“ rinkos vertės kritimas taip pat paskatino politikus imtis veiksmų – Prancūzijos ministrė pirmininkė Elisabeth Borne pareiškė, kad finansų ministras Bruno Le Maire’as artimiausiomis valandomis pasikalbės su savo kolega Šveicarijoje.

„Su „Credit Suisse“ situaciją turi spręsti Šveicarijos valdžios institucijos“, – Prancūzijos Senate sakė Borne.

„Credit Suisse“ generalinis direktorius Ulrichas Koerneris ramino visus, sakydamas, kad banko likvidumo bazė išliko stipri ir gerokai viršija visus reguliavimo reikalavimus. Koerneris anksčiau šią savaitę teigė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį „Credit Suisse“ likvidumo padengimo koeficientas vidutiniškai siekė 150%.

Šveicarijos nacionalinis bankas atsisakė komentuoti „Credit Suisse“ akcijų kritimą.

„Credit Suisse“ antradienį paskelbė savo 2022 m. metinę ataskaitą, kurioje teigiama, kad ji nustatė „esminius trūkumus“ finansinės atskaitomybės kontrolės srityje ir dar nesustabdė klientų nutekėjimo.

Antrojo pagal dydį Šveicarijos banko klientų indėlių atsiįmimo srautas ketvirtąjį ketvirtį išaugo iki daugiau nei 110 mlrd. Šveicarijos frankų (120 mlrd. USD).

„Exane“ analitikai teigė, kad „labiausiai tikėtinas scenarijus“, su kuriuo susiduria „Credit Suisse“, yra Šveicarijos nacionalinio banko ir finansų reguliavimo institucijos „Finma“ gelbėjimo priemonė, galbūt kartu su dar vienu ar keliais kitais bankais.

Smukusi „Credit Suisse“ akcijų kaina vėl sukėlė investuotojų nerimą dėl pasaulinės bankų sistemos atsparumo po Silicio slėnio banko (SVB) žlugimo praėjusią savaitę.

„Reikia imtis kažkokių ryžtingų veiksmų, kurie pakeistų žaidimą, kad būtų pakeista ir stabilizuota situacija“, – sakė „Exane“ analitikai.

Tarp didžiausių Europos bankų nuosmukių trečiadienį buvo Prancūzijos „Societe Generale“ – 12 proc. ir „BNP Paribas“ – 9 proc.

Pilnas straipsnis: https://www.reuters.com/business/finance/credit-suisse-shares-drop-fresh-record-low-cds-widen-2023-03-15/

4.4 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Amerikoje šucheris

Penktadienį kovo 10d. JAV bankrutavo stambiausias Kalifornijos „Silicon Valley Bank”, pirmadienį kovo 13d. ryte – “Signature Bank”, o pavakare dar bankrutavo „Silvergate Bank” kriptovaliutos bankas.

Dronas

Komunistinių utelių valdomos Kalifornijos bankai ir verslai krinta kaip musės? Žmonės bėga kuo toliau? Na kas galėjo pagalvoti. Juk ten jau beveik komunizmas, o čia vėl kaip toje įžymioje Černomyrdino frazėje. Norėjo kaip geriau, gavosi, kaip visada. Jokio stebuklo nėra. Komunistai visada įveisia nevaldomą ir niekam neatskaitingą, įpatingai korumpuotą nomenklatūrą, ta nomenklatųra sužlugdo viską prie ko prisiliečia. Klasika. Nebus „kitokio” komunizmo. Niekada ir niekur. Niekaip. Bus tik toks pats šūdinas ir neveikiantis kaip visur, ir visada. Todėl laukan lendantys dalykai, manęs nestebina. ES parlamente sėdi komunistinis kirmėlynas, todėl nieko kito, išskyrus šūdą, jie „pagimdyti” nesugeba ir niekada nesugebės.

Romualdas

Jankyne bankrutavimui ruosiasi sekantis bankas – „Pirmas Kalifornijos bankas”. Tarp kitko, jis stambesnis nei žluges „SVB”. Daug pensijiniu fondu prarado pinigus žlugus SVB. Pvz. Švedijos pensiju fondas prarado 1 milijarda 130 milijonu pensininku pinigu. Idomu – kur laikomi Lietuvos pensininku pinigai?

Darijus

Lietuvos pensininkų pinigai seniai pasidalinti.

Jūsų pinigai saugūs :))))

Įsivedus eurą niekas nebrangs.
Sankcijos mus nepalies.
Bankų krizė mus nepalies.
Jūsų pinigai saugūs

Tolesnis kritimas

Credit Suisse -21,5 proc. BNP Paribas -11,5 proc. „Société Générale“ -12,5 proc. Commerzbank -9,5% Deutsche Bank -8,1 proc. BBVA -9%

Reikalas rimtas

JAV Federalinė rezervų sistema planuoja skirti šalies bankų gelbęjimui $2 trilijonus!

Dalia

Idomu kiek skirs ES savo banku gelbejimui,manau kad neturi is ko skirti visus pinigelius sukiso i Ukraina.Stai jums ir bumerango efektas

Jūsų žiniai

Credit Suisse turtas 500 mlrd. frankų, tai 100 mlrd. daugiau nei visas Šveicarijos bruto produktas. Bet Saudi arabai atsisakė įmesti šaškių, nors turi apie 10% akcijų. Taigi, antras pagal dydį Šveicarijos bankas eis į dugną.

Susirūpinęs

Nepalies Lietuvos pasaulinė bankinė krizė. Jo jo, taip kaip Bartoševičius nelietė Ąžuoliuko.

Tik mąstantiems

Крах Silicon Valley Bank (SVB), который основатель крупнейшего в мире хедж-фонда Bridgewater экономист Рэй Далио назвал предвестником серьезного кризиса, означает, что «канарейка в шахте» уже «сдохла».
Выражение «канарейка в угольной шахте» (canary in the coal mine), которое использует Р.Далио, является отсылкой к практике шахтеров до появления газоанализаторов. Канареек спускали в шахту, чтобы с их помощью определить присутствие в воздухе ядовитых примесей. Если канарейка падала без сознания, это было предупреждением для шахтеров, что воздух стал опасным для дыхания. Благодаря чувствительности птиц люди часто успевали покинуть опасное место, но сами канарейки гибли.

CNN

JAV bankai turi $620 milijardus “paslėptų nuostolių”!

Ekspertas

Koks skirtumas kas bankrutavo, reikia vis garsiau rėkti SLAVA UKRAINI. O kas nerėkia – yra Kremliaus agentai ir juos reikia tramdyti, tam sukurta Šiaulių sąjunga.

Pastabus

..oho,tavariscius riuzzkiu fiureris suvare visus savo botelius cebatus/chunveibinus/ i si psl.,visi pataaaapo bankyriais ir finansu zinooovais..Kaip miela ir idomu….

Dronas

Kad šitiems pigiom kalėms nebūtu apie ką loti, nereikia malt šūdo ir suteikt progos badyti nosimi į tą šūdą. Ne sušluot tyliai po kilimėliu ir bandyt užčiaupt tuos kurie bado pirštu į t` šūda ir sako, kad smirda, o tiesiog nešikt sau į kelnes. Bet komunistai nemoka nemalt šūdo. Todėl proga palot, šitiem pigiem prostitutam yra ir dar tokių nemažai bus.

Pastabus

siaip sutikciau,bet jie jauciasi valdantys siuos puslapius/nors ju tik 3,plius keli nevisprociai/,tai juos norisi patrolint,ismatuojant ju ismones ir durnumo gyli.Jau matosi,is ju nuolatinio pastinimo,kad tesiekia devintoko zinias,tai bais juokinga…,savotiska linksmybe is ju saipytis,ypac,kad atsikirst neisgali,vargetos ir skurdziai.Juokinga ir tiek….Plius,anys berasciai,tai pridaro penktoko lygio klaidu,tai da juokingiau iseina,o kai snukiu pabaksnoji…tyli…xa xa xa

Anonimas

Žirniuk, morkas mėlynais galais mėgsti? Galiu pasiūlyti, pačmokinsi, pirštukus pailsinsi nuo rašymo. Pavargai jau visus čia mokyti ir į demokratiją atvertinėti.

Pastabus

…na va,Dronai,SE TAU AKIVAIZDU PAVYZDI,KIEK ANYS TEGEBA…,SI SEDEVRA JAU PASTINA MENESI,DAUGIAU JU KREATYVAS NETEMPIA,CIA JU SMAIKSTUMO EPOGEEEEJUS/GALIMA IR SU GEEEJAIS SIETI/..

Dronas

Jie niekuo nesijaučia. Tai pigus šūdas kuris neturi savo nuomonės, bijo viršininko ir dirba pagal metodyčka. Tai toks pats mėšlas kaip skundikai kurie prie stalino žmones skundė ir siuntė į gulagą, tokie patys kur kankino rūsiuose surištus ir negalinčius priešintis, toks pats kaip gulago prižiūrėtojai. Buki, tiboti, godūs, bailiai. Paskui tokie pasakojo kokie jie frontovykai ir didvyriai. Tai purvas kuris nieko ne valdo. Net jų kuratorius – apsimyžes iš baimės suskis, kuris bijo viršininko ir vyniojasi, kad tik cariui ir jo opryčnikam kurie aukščiau jo, sulyst į šikną be muilo. Jie man net nėra gyvi ar kažkokios asmenybės. Tai purvas, utelės, kirminai. Mažiau negu niekas. Bedvasės iškamšos ir ruporai.

Pastabus

..NA JA,KA CIA PRIDURSI…

labas

d e b i l e, o ką tu čia darai, juk visai nerauki apie bankininkystę?

Pastabus

…O va tau,DRONAI, da vienas egzemplioooorius,NA KAIP TOKIAIS DURNELIAIS NESIZAVET,GAMTOJ JIE BUNA ATSKIRAI,ISSISKLAIDE,O CIA KONCENTRATAS,VIENS UZ KITA DURNESNI,TIESIOG KVAILYBES APOTEOOOOZE,NEKTAAARAS,SUSPENSIJA….

Dalia

Sito ir reikejo tiketis.Negali pinigu mase virsyti saliu BVP,stai prie ko privede Ursules spausdinami beverciai pinigai tai tik popierius.Juk bankai puikiai tai supranta kodel tylejo?

Разгадки истории

Kokie padarai užgrobė pasaulį ir kokie jų ketinimai ? / Что за твари захватили планету и какие у них планы ?

https://www.youtube.com/watch?v=MywC2JqIXGk&ab_channel=%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top