Linas Karpavičius. Dienoraštis iš ateities

2075 birželio 17

Už lango geras oras. Iš mano nuomojamo 13 kv. metrų prabangaus buto, matau tolumoje pušynėlį. Tačiau, jis už zonos ribų. Ten eiti neleidžiama. Sako, kad praeityje žmonės vaikščiodavo po mišką, bet pabandžius apie tai paieškoti informacijos per paieškos sistemą, gavau pranešimą, kad netekau keleto socialinių kreditų.

2075 birželio 21

Šiandien penktadienis. Mūsų zonos gyvenamosios dalies trečiame bokse buvo paskaita. Apie gamtos tausojimą ir žmogiškųjų išteklių panaudojimo efektyvumą. Pasakojo, koks sunkus ir beprasmis buvo gyvenimas penkiasdešimt metų atgal. Žmonės buvo neracionalūs, gyveno švaistydami savo energiją veltui. Pavyzdžiui, kad ir pasivaikščiojimas po mišką. Juk tai tuščias energijos deginimas. Savo energiją reikia panaudoti tikslingai, visos visuomenės labui, sukuriant kokią nors vertę.

2075 birželio 23

Sekmadienio proga ėjome pasivaikščioti. Nuo namų galėjome nutolti net 15 minučių eidami pėsčiomis. Toliau kita zona. Mes patenkinti, kad sekmadienį turime galimybę pasivaikščioti zonos ribose. Ačiū tiems, kurie rūpinasi mumis.

2075 birželio 25

Pramiegojau keletą minučių į darbą. Vėl netekau keleto kreditų. Pasirodo kaimynas vakar pamiršo įkrauti paspirtuką. Pranešiau zonos administracijai. Grąžino kreditus ir dar pridėjo keletą už pilietiškumą. Dabar kaimynas gali kaltinti tik save. Taip jam ir reikia.

2075 birželio 27

Mirė kaimynas iš trylikto aukšto. Mačiau tarnybas išnešant lavonmaišį. Senas jau buvo. Tik ką buvo suėję 52 metai. Vienas bendradarbis pasakojo, kad anksčiau žmonės gyvendavo iki 80 metų. Man pasirodė neįtikėtina. Pranešiau zonos administracijai. Gavau keletą kreditų. Administracija patvirtino, kad tai sąmokslo teorija.

2075 birželio 28

Šiandien mūsų name šventė. Gausime maltinių iš mėsos. Taip visada būna kai kas nors miršta mūsų name. Administracija sako, kad patiekalai iš mėsos duodami todėl, kad lengviau pamirštume netektį. Buto kaimynui atrodo įtartina, kad mėsos gaminiai pateikiami iš karto po kažkieno mirties, todėl jis atsisako valgyti. Pranešiau administracijai, gavau keletą kreditų o kaimynas pradėjo valgyti mėsą.

2075 birželio 30

Vėl sekmadienis. Šiandien man už sukauptus kreditus suteikta teisė aplankyti kitas miesto zonas. Mano dispozicijoje elektromobilis su pilna įkrova. Kelionė buvo įkvepianti ir nepaprasta. Aš pervažiavau miestą iš rytų į vakarus. Tai kažkas neįtikėtino. Nauji veidai ir besikeičiantys vaizdai nepaprastai praplėtė mano akiratį. Šią kelionę prisiminsiu visą likusį savo gyvenimą.

2075 liepos 2

Virš miesto praskrido lėktuvas. Jais skraido žmonės, kurie rūpinasi tuo, kad mums nieko netrūktų ir būtume laimingi. Jie yra labai užimti ir daug bei sunkiai dirbantys. Jie tikri pasišventę didvyriai. Kažkur girdėjau, kad anksčiau visi žmonės skraidė lėktuvais, bet planeta taip buvo užteršta ir žmonija nusprendė atsakingai naudotis aviaciniu transportu.

2075 liepos 5

Šiandien nepaprasta diena. Nuo pat ryto visos informavimo priemonės praneša apie naujausią mokslo laimėjimą. Mokslas įrodė, kad žmonės gali valgyti savo fekalijas. Suprantama tinkamai paruoštas ir praturtintas vitaminais, bei maistingomis medžiagomis. Taip bus sutaupyta daug energijos maisto gamybai ir mūsų miestas gaus tvaraus miesto vardą. Maisto grandinė tampa be atliekų. Tai kažkas įkvepiančio.

2075 liepos 8

Šiandien su partnere parašėm administracijai prašymą suteikti mums teisę susilaukti vaiko. Pernykštis prašymas buvo atmestas dėl per mažo socialinių kreditų kiekio. Šiais metais pasistengėme, todėl tikimės, kad mūsų prašymas bus patenkintas.

2075 liepos 10

Atsibodo tie proteininiai batonėliai. Norisi kažko kito. Deja, kitas maistas nėra tvarus. Tai gali pražudyti planetą. Bet vis tiek man kyla abejonė, kad turime maitintis tik tokiu maistu. Gyvenimas tampa nepakeliama našta ir norisi nusižudyti. Kodėl visur tik viena nuomonė, kad mes turime aukotis dėl planetos ateities. Nebenoriu aukotis.

2075 liepos 22

Gyvenimas yra nuostabus. Vakar buvo vakcinacijos diena. Gavome šešiavalentę kas pusmetinę vakciną apsaugančią nuo visų žinomų ir nežinomų virusų. Truputėlį nepamenu ką ir kodėl anksčiau rašiau, bet tai jau nesvarbu. Viskas yra gerai. Mumis pasirūpinta.

2075 liepos 26

Šiandien gavome atsakymą iš Populiacijos kontrolės tarnybos. Atsakymas dėl palikuonio – neigiamas. Ir vėl turėsime vartoti hormoninius preparatus abu. Nes pastojimas be leidimo yra baudžiamas. Nepasisekė.

2075 liepos 29

Mėnuo į pabaigą, pinigų likutis sąskaitoje dar nepanaudotas. Reikia skubėti, nes po dviejų dienų baigiasi pinigų galiojimo laikas. Galėjau juos išleisti kelionėje po miestą, už 15 min zonos ribų, bet pamiršau užpildyti prašymą leidimui panaudoti juos kitoje zonoje. Reikėtų kažką nusipirkti, bet, kad nieko man nereikia. Esu apsirengęs ir pavalgęs.

2075 liepos 31

Gavau baudą. Ėjau ne ta gatvės puse, prieš srautą. Sukėliau nepatogumų kitiems visuomenės nariams. Bauda nieko tokio, vis tiek rytoj būtų pinigai dingę, bet netekau ir kreditų. O tai jau rimčiau. Mano galimybės gali būti apribotos.

2075 rugpjūčio 2

Penktadienis. Mūsų gyvenamojoje dalies trečio bokso konferencijų salėje vyko koncertas. Klausėmės įvairių atlikėju. Labiausiai man įsiminė žaismingai fortepijonu atlikti kūriniai „V trave sidel kuznečik…“ ir „Mama pagimdyk mane atgal“. Nes tikrai buvo juokinga.

2075 rugpjūčio 5

Rugpjūtis atostogų mėnuo. Šias atostogas su partnere nutarėme praleisti mūsų 15 min zonos parkelyje (kad daugiau kaip ir nėra kur). Zonos administracija mums išskyrė dvejus gultus. Atostogų metu parkelyje atsiranda dirbtinis vandens telkinys, kuriame smagiai leidžiame laiką. Nepaprasti potyriai.

2075 Rugpjūčio 19

Vėl į darbą. Taip sunku pereiti į kitą ritmą. Dabar visas dėmesys į rezultatą. Vakar paskaitoje sakė, kad turime būti dėkingi vadovybei už suteiktą progą pailsėti ir galimybę pasisemti jėgų. Todėl dabar su naujomis jėgomis turime daug dirbti mūsų zonos gyventojų ir visos žmonijos labui. Nuo mūsų darbo priklauso visos planetos ateitis. Nesiblaškome ir koncentruojamės į rezultatą.

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top