Linas Karpavičius. Kodėl protestuoja ūkininkai?

Viena iš protesto priežasčių yra ta, kad nuo 2024 metų sausio 1 dienos, VMI nustatė naują dažyto dyzelino panaudojimo tvarką.

Naujojoje tvarkoje tiek daug „tvarkos”, kad žmogui šiek tiek išmanančiam ūkininkų kasdieniško darbo ir gyvenimo peripetijas, kelia ne tik nuostabą, bet ir juoką.

Įsivaizduokite, kad ūkininkas pjauna javus kombainu, kuriam (kaip ir anksčiau buvo) galima naudoti dažytą (įsigyjamą specialia kaina), dyzeliną. Galima jį naudoti ir traktoriui į kurio priekabą bus pilami grūdai iš kombaino bunkerio.

Tačiau, jei grūdus pilsite ne į traktorių, bet į krovininį automobilį, tada tokiam automobiliui lengvatinio dyzelino jau naudoti negalima.

Negalima jo naudoti ir ūkyje esančioms lengvosioms mašinoms – visureigiams. Nors vienas ūkininkas skundžiasi, kad iki jo tolimiausio sklypo net 22 kilometrai. Negalima, sako VMI – važiuok iki sklypo su traktoriumi.

Tačiau didžiausia bėda, kad ūkininkams dabar reikės įsirengti dvi kuro sistemas. Lengvatinio ir nelengvatinio. Be abejo padidės ūkio išlaidos. Valstybė turės kažkaip kontroliuoti naujųjų taisyklių laikymąsi – vėl išlaidos.

Valdantieji atsako, kad taip jie kovoja su klimato kaita, bet man atrodo, kad tikslai kiti. Taip norima kovoti su laisvais ir versliais žmonėmis, o klimato kaita tik priedanga.

Tvarka gremėzdiška, didinanti visų sąnaudas ir kaštus, valganti laiko resursus ir pan.

Kas apmokės visa šią betvarkę? Atsakau: apmokėsime mes.

Žąsis turi būti nupešta. Mesk verslą ir stok į eilę prie maisto banko atiduotuvės.

Nuoroda į straipsnį: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/lietuvos-ukininkai-netveria-pykciu-naujoji-tvarka-del-zaliojo-dyzelino-kirs-ne-tik-ukiams-pasekmes-pajus-ir-vartotojai-95583737

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top