Linas Karpavičius. Kuo giliau į mišką tuo daugiau medžių

Jeigu vogti tai milijonus. Pavogti milijonus vieni niekai, o pavogti mokyklą reikia talento. Ir talentingų žmonių atsirado. Iš Bučos vaikų aferistai pavogė mokyklą.

Lietuvos vystytojai žadėję už 18 milijonų eurų pastatyti mokyklą Bučoje traukiasi. O Stepukonis (matomai kamuojamas sąžinės skausmų) nutarė savo kaltes išpirkti fronte. Tsakant krauju nuplauti. Garantuoju, išpirks. Ne veltui Lietuvos teisėsauga du mėnesius nieko nedarė. Gal laukė kol pabėgs atlikti garbingą misiją?

O planai buvo gražūs. Projektą rėmė daug gerų žmonių. Pavyzdžiui aukas projektui pasiryžo rinkti Olego Šurajevo įkurtas fondas 1K. Kiek buvo surinkta ir kur dabar tie pinigai niekam neįdomu. Visiems dabar įdomu kur Stepukonis ir kur jo pasisavinti 27 milijonai (dabar ši suma linksniuojama, spėju ji dar ne galutinė).

Stebėkite kaip kinta dingusių pinigų proceso įvardinimas. Ką tik buvo kalbama apie praloštus pinigus, dabar jau kalbama apie pasisavintus. Gražu žiūrėti kaip žiniasklaida keičia „gramofono“ plokštelę. Tokiais tempais pralošti ar pasisavinti greitai gali virsti pasiskolintais. Prisimenant, kad Lietuvoje grynais dėžutėse yra madinga skolintis, bet skolintis galima ir pavedimu. Taip solidžiau.

Bet pakalbėkime apie mokyklą Bučoje.

Prie projekto žadėjo prisidėti ir valstybinė agentūra (APVA). Jos indėlis turėjo būti 0,5 mln. eurų. Dar 17,5 mln. turėjo būti suaukota visų geros valios žmonių.

Norai buvo puikūs, skambėjo įkvepiantys žodžiai:

„Šis projektas yra nekomercinis, grįstas visuomenės sąmoningumu ir savanorišku verslo bei žmonių indėliu į karo nualintos Ukrainos švietimo infrastruktūros atkūrimą. APVA įnašas yra labai reikšmingas ir kilnus žingsnis, geras pavyzdys kitoms institucijoms, verslui bei neabejingiems žmonėms. Finansavimas padės pradėti statybas projekto, kuris Ukrainoje nustatys naujus švietimo įstaigų aplinkosaugos standartus“, – pranešime sakė Šarūnas Stepukonis, „Nullus“ vadovas, privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ partneris.

Specialiai mokyklos statybai Ukrainoje buvo įkurtas fondas, kurio steigėjais tapo A. Karaliaus vadovaujama bendrovė BT Invest, Š. Stepukonio tuo metu valdyta įmonė „Nullus“ ir O. Šurajevo „1K paramos fondas“.

Šiuo metu Š. Stepukonis šalinamas iš fondo valdybos ir statybas žadama tęsti be jo. Pasak A. Karaliaus fondo veiklai tai niekaip neatsilieps.

Lėšos renkamos, bet statybos darbai dar neprasidėjo. Pasak Bučos vicemerės Lietuvos pusė atliko labai daug darbų (šioje vietoje siūlyčiau pabaigti valgyti, kad nepaspringtumėte). Cituoju vicemerę: „kalbėjo su vaikais, klausinėjo, kokia mokykla turėtų būti, kaip ji turėtų atrodyti ir t. t.“

Tikrai, atlikti rimti darbai.

Fondo puslapyje nurodoma, kad jau surinkta 1,957 mln. eurų lėšų. Pasak vicemerės tai Lietuvos ir kelių įmonių suaukotos lėšos.

Pasak A. Karaliaus jau dabar aišku, kad statybos užsitęs ir kainą reikės perskaičiuoti (kažkur girdėta schema). Bet perskaičiavus kaina bus „protinga ir pagrįsta“.

P. S. APVA pinigų nemokėjo, bet garantavo 0,5 mln. eurų paramą pridavus mokyklą.

4.6 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top