Linas Karpavičius. Norėčiau pasveikinti kolegas, bet…..

Veidaknygė

Norėčiau pasveikinti kolegas, bet…..

Bet nežinau su kuo. Reikia pripažinti, kad švietimas Lietuvoje pralaimėjo. Tai sveikinti su pralaimėjimu?

Sveikinu jus, mano gerbiami kolegos su pralaimėjimu.

Meilės Lukšienės Tautinės mokyklos koncepcija, kažkada pripažinta geriausia švietimo koncepcija šiaurės šalyse, buvo nukišta į stalčius, o stalčiai nukišti į palėpes, o palėpės užaugo voratinkliais. Koncepciją suėdė kandys.

Ne tos kandys, kurios spintose gyvena, o tos, kurios turi vardus ir pavardes. Kada nors ateis ir joms eilė. Viskam ateis eilė.

Dabar jau aišku, kad valdžia blefavo. Blefavo kai priėmė iš tautos idėją – „Mokytojas prestižinė profesija iki 2025”. Blefavo, nes puikiai žinojo, kad to nebus, to nebus siekiama, tai bus palaidojama po skambiomis frazėmis ir fotoparatų blykstėmis, tikintis, kad tauta pamirš.

Šimtai milijonų mėtomi vėjais įtraukumui, tvarumui, inovatyvumui, mokymams, konferencijoms, kursams ir dar bala žino kam. Šios išlaidos duoda naudą tik funkcionieriams ir fundasosams, kurie išmoko šią karvę melžti. Jokios pridėtinės vertės mokytojų kvalifikacijai ir mokymo kokybei jie niekada nedavė, neduoda ir neduos. Nei per nago juodymą.

Pats esu juos lankęs, važinėjęs ir rinkęs pažymas ir sertifikatus. Nes juo būtina kaupti. Tai žino kiekvienas mokytojas. Taip ir sukasi ratu lėšų įsisavinimo spiralė visuomenei neduodanti jokios naudos.

Ir tai nėra atsitiktinumas ar klaida. Tai yra sąmoningas švietimo sistemos naikinimas, siekiant tautą paversti lengvai valdoma minia. Ką mes ir matome.

Pripažinkime, kad buvo kalta ir pati visuomenė. Juk džiaugėmės, kad vaikui reikės mažiau mokytis, kad lengvins užduotis, kad nereikės eiti prie lentos ir mokėti išdėstyti medžiagą. Juk buvo taip?

Džiaugėmės kai tapo lengviau nei lengva „įstoti” į „aukštąją”, kurios jau priima visus norinčius. Bet kodėl, neuždavėme sau klausimo ir ar tikrai taip yra geriau.

Todėl, kad buvo sumažinti reikalavimai. Mažesni reikalavimai stojančiam – mažesnė ir mokymo kokybė. Visi prisitaikėme prie naujų sąlygų. Tėvai, vaikai, mokytojai, dėstytojai. Visiems tapo lengviau gyventi. Skiname ką pasėjome.

Ech…..

Sveikinu visus su Mokytojo diena. Visus, kuriems skauda.

Foto Meilė Lukšienė.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
36 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
36
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top