Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Žinomas vaikų psichiatras, žurnalistų etikos ekspertas Linas Slušnys, paaiškėjus, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centre buvo prekiaujama valstybės globojamais vaikais, pasidalino su žiniasklaida skaudžia asmenine patirtimi. Aiškėja, kad kriminalinių nusikaltimų prieš nepilnamečius liudininkais tapę Lietuvos vaikų psichiatrai šiuo nusikaltimus nuslepia, nes laikosi konfidencialumo principo.

Švėkšnos ugdymo centre pats dirbęs ir nė metų ten neištvėręs L. Slušnys paliudijo žurnalo „Veidas“ žurnalistei Jūratei Kiliulienei, kad jam tekę susidurti su vaikų prievartavimo atvejais, bet jis turėjęs saugoti jam patikėtas paslaptis ir niekuo negalėjęs seksualiai išnaudojamiems vaikams padėti.

Vaikų psichiatras L. Slušnys sakė:

„Dirbau šioje įstaigoje 2005–2006 m. Jau tada vaikai man pasakojo apie seksualinės prievartos atvejus, tačiau dėl konfidencialumo negalėjau niekur kreiptis. Tokia patirtis mane šokiravo, nesupratau, kas vyksta. Tragedijos dėl vaikų nemačiau, bet buvo didžiulė tragedija dėl personalo. Tada susidūriau su baisesniais dalykais. Išgirdęs vaikų pasakojimus, prisimenu, galvojau: kur aš patekau? Berniukai kentė kartu gyvenančių savo bendraamžių seksualinę prievartą. Tai, kad juos versdavo nusirengusius tenkinti lytinę aistrą, yra faktas.“

Kodėl žinomas vaikų psichiatras, būdamas nusikaltimų liudininku, tąsyk nesikreipė į teisėsaugą, ar ir šiandien, susidūręs su vaikų prievartavimu, nusikaltimus slepia, L. Slušnį kalbinusi žurnalistė nepaklausė.

Šaltinis: „Veidas“, 2015 m., nr. 4, p. 29.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
148 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytoja

Pagal mūsų šalyje vis dar galiojančius įstatymus už baisaus nusikaltimo slėpimą Slušnys turi būti teisiamas. Tad gal jau visi galės įsitikinti, ar mūsų šalis yra teisinė valstybė, ką mėgsta kartoti politikai. O gal tarp jų yra politikų, kurie važinėjo į tuos vaikų globos namus?

Mix

Neviltis apima skaitant tokius pasiteisinimus! Tai kas per valstybė Lietuva, jei joje galima slėpti nusikaltimus? Ir kaip reikėtų pavadinti tokį žmogų, besivadinantį vaikų psichiatru ir iki šiol ramiai dirbantį šioje srityje. Žinodamas tokius reiškinius vaikų globos namuose, turėtų šaukti visu balsu, o ne vadovautis „patarimu” – ne mano daržas ne mano pupos.

na žmonės kaip norite

pildosi praktiškai kiekviena Venckienės išsakyta mintis.
Na dabar laukiu pedofilinių išgamų komentaro.

Juozapas

Peršasi logiška prielaida:
Slušnius pasakė „A”, bet nepasakė „B”.
Gal tas maumas tylėjo todėl, kad prabilus būtų paaiškėję politikų ir pareigūnų pedofilų pavardės?
Kadangi Linelis gerai žino ką gali ir sugeba ta chebra, jis tikriausiai nusprendė, kad likti gyvam yra geriau nei numirti „natūralia ir netyčine” mirtimi.

Diedukas

Vien dėl tokio išsireiškimo: – ” Tragedijos dėl vaikų nemačiau, bet buvo didžiulė tragedija dėl personalo. „, reikėtų prie sienos statyt…

Kritikas Pikčiurna

Žinant ką kalbėjo ir darė Linas Slušnys Garliavos skandalo metu ir palyginus, ką jis kalbą dabar, kai Švėkšnos namų paslaptys pasiekė viešumą, peršasi mintis, kad jis ginasi atsakomybės už nusikalstamą neveikimą, dangstomą konfidencialumo skraiste. Niekas nevertė pažeisti konfidencialumą ir kalbėti apie tai viešai, tarnybinis ar net asmeninis pranešimas teisės institucijoms apie nusikaltimą yra pareiga, už kurios nevykdymą yra numatyta teisminė atsakomybė. O žinant, kad ponas L.Slušnys dar yra patriarcho Vytauto Landsbergio fondo valdybos pirmininkas, nesunku suprasti, kad turėjo ir neformalių galimybių kovai su tokiu blogiu pajunti aukščiausias partines bei politines jėgas, įskaitant Lietuvos Dalią. Kodėl tai nebuvo padaryta? Atsakymas tik vienas – aukščiausios valdžios įtakingiausi asmenys dalyvavo ir tebedalyvauja šiuose nusikaltimuose. Štai kodėl Neringai Venckienei kaip grybai po lietaus dygsta… Skaityti daugiau »

Irena

Slušnys atrodo kaip monstras, kurčias vaikų skausmui.

kur vaikučia... i ten ir masonai

Ieškant tylėjimo priežasties galima rasti visokios informacijos.
Kai kuri labai pikantiška:
:
LIETUVOS LIONS KLUBŲ ASOCIACIJA.
.
„-LIONS QUEST programas tikslinga įgyvendinti vaikų ugdymo institucijose”
.
Kontaktinis e-paštas:
:
linas.slusnys@fitline.lt.
.
Gal tylėjimo priežastis yra kai kurių „lioniukų” dalyvavimas mylint vaikučius?
Žmonėse labai negražių dalykų kalbama apie tų masonų klubų užkulisius.
Labai negražių…

abc.

tai gal ner ko stebetis ,kad tiek savizudybiu.psichiatrai tyli,mokytojai tyli,kunigai tyli…tsakant konfidiancialu.

AR NEPRIPAIŠYS

dabar Venckienei dar vieno straipsnio už padėtį Švėkšnoje?

Idomu,

jei butu nukentejes jo vaikas,ta pati sakytu.

nesuprantu

ar tai reiskia, kad nusikaltima pries vaikus galima slepti? Prisidengus ale etika, konfidencialumu? Kame cia etika?

memories

Garliavos bylos įkarštyje Pumprickos laidoje Slušnys įtikinėjo, kad Venckienės namuose Kedžio dukra įkalinta kaip konclageryje. Daug tokie ponai prisidėjo, kad Kedytė būtų „išlaisvinta“ ir išvežta nežinion.

uztat

Berods sitas zmogenas dirbo su Deimante puse metu?Ka taip dirbo kazin ,kad mergaite net negali pasirodyti savo seneliams Kedziams ,net per skaipa?

SIAUBAS

Jis nezinojo kur kreiptis ,jis nezino kad Lietuvoje yra tokia prokuratura . Apsimeta nusikaltelis ,kuris dangste pedofilus. Ponas pasakykite ,ar tik pats nesate vaiku tvirkintojas . Kas toki nieksa prileidzia prie vaiku . Dabar jis kaip ir Kedytei ,prades naslaiciams trinti atmintis ,naikinti ikalcius .Va tarp kokiu nusikalteliu mes gyvename ir visu ponu akys uzmergtos ,nes daugelis ju ikise savo uodegas i pedofilinius nusikaltimus . Oi daug zino tas ponulis Slusnys tik reikia ji pakratyti ,bet nera kam .

JAM

nepatikėčiau net savo šuniuko……

Tylėjimas,

Žinant, kad ten vyksta nusikaltimai, tai bendradarbiavimas, su iškrypėliais.Slušnys, nutarė, kad Deimantė įkalinta pas Kedžius, net nebuvęs ten, net nematęs. Jam savas kailis brangesnis, negu skriaudžiamų vaikų.

NUTYLETOJAS

baisus parazitas ,pedofilu dangstytojas ,kuris turi buti kuo skubiau ismestas is pareigu ir teisiamas . Jis toks pats nusikaltelis kaip ir pedofilas . Va dabar turi isaisketi jie visi . Ir tie kurie Politikai vaziavi i vaiku namus ir tie kurie tvirkino Deimante . Paziuresime ka dabar sakys visi tie kutie juos gyne .

Nusišneka

Kažkoks briedas. Konfidencialumas yra didesnė vertybė, nei nusikaltimų atskleidimas ir sustabdymas.

Marija

Spėkime iš trijų kartų, ar Linas Slušnys dėl Švėkšnoje vykusių nusikaltimų bus apklaustas prokuratūroje.

uz slepima nusikaltimu--kalejimas

Kadangi sis asmuo tiek metu tylejo ir slepe baisius nusikaltimus pries vaikus,jam privaletu buti iskelta baudziamoji byla ir turetu buti nusalintas is uzimamu pareigu.Kaltas jis del Kedytes ir Orintos !

tai nieko, nepervelu

nepaklause zurnaliste, tai nepaklause, bet dabar nuo paaiskejimo momento, kad slepe nusikaltimus Slusni galima priduoti prokurorams. p.s. keistai nuskambejo „tragedijos del vaiku nemaciau, maciau del personalo”????????????

Argi

Lietuvoje galioja tokiems parazitams įstatymas. Tokie yra šventos karvės kaip ir KT…Lietuva nusivažiavo iki visiškos degradacijos…

Juozapas

Va, va – gal visi slapstomi Švėkšnos siūlų galai ir veda pas „Lions’ų” masonus.
O ten giliam šešėlyje tūno vienas už kitą riebesni šeškai.

AVINĖLIŲ  TYLĖJIMAS....

……………………..

taip,

visokie „rotary”, „lions” klubai – tai uždari masonų sambūriai./ ten būriuojasi būtent tie kas realiai valdo valsstybę/ ten o ne seime ar vyriausybėje sprendžiama kas bus premjerai, kas bus ministrai, kokie įstatymai bus priimami,./ ten tikėtina sprendžiama kam gyventi, o kam jau metas „natūraliai” iškeliauti anapilin./ greituoju būdu./ masonų klubuose besibūriuojantys nėra biedniokėliai. / dauguma turtais aptekę bonzos, bet yra ten patekusių ir dėl per užimamą postą daromų paslaugų masonams./ va tokia realioji „demokratija”/

agne

Niekada pasitikejimo man slusnys ir nekele.Bet manau dabar turetu siuo klausimu pasirupinti generaline prokuratura.Viska zinoti ir tyleti nuo 2005 metu,tai neatleidziama.Juk dirba toki darba,kuriam sitie vaikai turetu buti skaudi tema.Po truputi lenda visi galai,nes Lietuvoje visi vaiku psichiatrai viska zino,tik tyli,lyg i burna butu vandens prisipyle.Apsaugok dieve nuo tokiu psichiatru,tai nedovanotina.

rewis

Panasu kad nuo prabangos apsalusiems oligarchams ir jiems patarnaujantiems valdios galiu turetojams is didelio ispindejimo betruksta tik mazu vaikeliu savo gasliems igeidziams tenkinti. Manau kad masonai privaisine sviezius lozes narius prokurorus ar teisejus ir juos itraukia i orgijas. Pafilmuoja o paskui parodo. Taip uzsigarantuoja pareigunu lojaluma ir uolu tarnavima. Klasikine mafija.

PARAZITAS

vaiku luosintojas ,pedofilu gynejas ,kada jis bus teisiamas .

Tomas

Ką tokie lietuvių psichiatrai kaip Slušnys ir co sako prievartaujamiems vaikams?
„Pakentėkite”? „Apsipraskite”? „Atsipalaiduokite, kad mažiau skaudėtų”?
Košmaras.

tfu

tokie išgamų pasiteisinimai.

Liepa

Norėčiau kaip ir Tomas to paties paklausti psikiatro-ką jis”patarinėjo”savo pacientams,gal tylėti ir niekam nieko nesakyti,nes pirmiausia reikia pagailėti įstaigos darbuotojų mundurų „didžiulė tragedija dėl personalo”matote..//Ar šis žmogus sugeba adekvačiai atlikti profesines pareigas?//Visą dešimtmetį kaip žuvis tyli,slepia nusikaltimų faktus,o mielai moko kitus etikos?.Šlykštu.Ne L.Slušnys,o visiškas dvasinis luošys.//

kas žinote parašykite

ar tikrai slušnys su pūru priklauso liberalų partijai?

Kas

Baisiausia, jis dėl vaikučių, nemato tragedijos, mato tik dėl personalo ir tikriausiai dėl savo kailio.

SLUŠNY

Nuo ko taip storėjama?

Kaip tapti LIONS nariu?

Dėl informacijos apie narystę Lietuvos LIONS klubų asociacijoje kreipkitės į Jūsų miesto ar arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos esantį LIONS klubą arba susisiekite su LIONS klubų asociacijos Šiaurės vakarų regiono vadovu Arūnu Ulecku (+370 616 37333) arba Pietryčių regiono vadovu Linu Slušniu (+370 686 26444)

jojo

Apie kokia bausme jus kalbate,jis nebaudziamas,Deimantes istorija kalba pati uz save.Ateity dar bus paaukstintas pareigom,cia Lietuva,pati korumpuciausia valstybe trecia ar ketvirta nuo galo.Baisu.

...

slykstyne. Del Deimantes ir slepe. Geriau jau vaikus isduoti ir trinti ju atmintis nei iskrypelius priduoti teismams. Von is darbo su vaikais tokius bailius

Lino Slušnio 2014 m. pasiekimai -iš jo facebook

2014-ti…
Man jie buvo naujo amplua metai.
Teko pristatyti net tris knygas. Pirmoji knyga – tai Audrone Urbonaite knyga „Žydiškų daiktų kambarys”, kurios pristatymas mane tiesiog išmušė iš vėžių: Audrones Urbonaitės pakvietimas, knygos karštligiškas skaitymas ir bandymas susigaudyti kas tai yra knygos pristymas. Po šios knygos pristatyti L. Lavastės knygą „Kalės istorija” – tai jau buvo vieni niekai, nes antrą kartą tai teko daryti kartu R. Valatka, už kurio nugaros gali jaustis kaip už sienos :)…

SOS

ar jau kreiptasi į prokuratūrą dėl šio gydytojo nusikalstamo tylėjimo? Jis PRIVALĖJO PRANEŠTI TEISĖSAUGAI.

garliav

Graliavos byla suformavo tai ką suformavo: jei klausinėsit vaikus kaip buvo seksualiai išnaudojami, kreipsitės į teisėsaugą – patys būsit pedofilais. O jei vaikas nelaikys išmatų nuo bybio kaišiojimo, tėvus gali ir nušauti kad neišaiškėtų.

AVINĖLIŲ  TYLĖJIMAS...

Buvo toks filmas…

Slušnio prisipažinimas

Slušnys viešai prisipažino dėl savo paties neįgalumo.

konfidencialumo isimtys

pagal etika PRIVALO būti padarytos tuomet, kai kyla teisinio pažeidimo grėsmė arba įstatymai reikalauja pažeisti konfidencialumą (vaikų išnaudojimo atveju, kai reikia įspėti kitus asmenis dėl galimo jiems pavojaus, teismo sprendimai ir kt.). Taigi.

visi jie masonai

G.Babravičius, A. Melianas, A. Sadeckas, L. Slušnys, D. Radzevičius…

lūtų žygdarbai ir sąsajos

A. Melianas įsakė štrurmuoti Deimantės namus Garliavoje;
L.Slušnys „gydė” Deimantę savo psichuškėje
A. Sadeckas buvo vienas aršiausių smaukūnaitės gerbėjų, buvo ūso bičiulis ir… tas kurį policija rado nuogą su ūsu Kleboniškio miškelyje.
(policininkus užtai tuoj pat atleido iš darbo).

matrioška

turėtų tokį grynuolį paskirti į kokį nors labai labai aukštą postą. būtų logiška. juk matrioška į visus postus paskyrinėja vien atmatas.

Vytautas-Vitas

Jo,kaip ir Vasiliuskui,”morale- ne sio pasaulio dimensija”.

arba slušnys durnas arba tokiu apsimeta.

jis kaip psichologas privalo saugoti jam pasipasakojusio asmens tapatybės paslaptį.
slėpti vaiko nurodytus nusikaltėlius slušnio neįpareigja jokie, net mūsų pašvinkę įstatymai.
jis galėjo kreiptis tiesiai į prokuratūrą ir pareikalauti teismo apsaugos slaptam liudininkui.
kodėl smaukūnaitei nežinia už ką teikiama tokia apsauga?
tai kodėl švėkšnos našlaityne privartautiems vaikams negali būti suteikta apsauga?
ei tu, atsiprašant, slušny, tavęs klausiam!

148
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top