Linas Zasimavičius. Je suis „Ten Walls“

delfi.lt

Neseniai Prancūziją ir visą pasaulį sudrebinęs teroro aktas, nukreiptas prieš karikatūristų redakciją „Charlie Hedbo“, paskatino absoliučios žodžio, saviraiškos laisvės rėmėjų palaikymo akciją. Šiai akcijai buvo būdinga išreikšti susitapatinamą su įvairių karikatūrų kūrėju: „Je suis Charlie“.

„Charlie Hedbo“ karikatūrinio žurnalo kūrėjai ne kartą buvo sulaukę kritikos iš įvairių religinių bendruomenių atstovų dėl kartais pernelyg aštraus, religinius tikinčiųjų jausmus užgaunančių pašaipų, kurios atsispindėdavo leidžiamo žurnalo karikatūrose. Po įvykdytos teroristinio akto, įvairių Europos valstybių vadovai dalyvavo Paryžiaus eisenoje išreikšdami solidarumą žuvusiems žodžio laisvės nešėjams.

Pastarosiomis dienomis elektroninės muzikos žvaigždės lietuvio M. Basanovo vienu virtualiu kritišku apie homoseksualius asmenis pareiškimu socialiniame tinkle sukelta tarptautinė psichozė, įrodo, kad Vakarų, „absoliučios žodžio ir saviraiškos laisvės pasaulyje“ vieni yra lygesni už kitus. „Charlie Hedbo“ tragedija ir „Ten Walls“ vieno pareiškimo sukelta reakcija puikiai atskleidžia fundamentalius vakarų Europos kultūrinius disonansus.

Kuomet juodaodžiai musulmonai teroristai išžudė beveik visą karikatūrinio leidinio redakciją Paryžiuje – visa Europos, LGBT ir kitos organizacijos išreiškė paramą „Charlie Hedbo“, kaip atstovaujantiems neva patį žodžio laisvės principą. M. Basanovo paviešinta asmeninė (ne koks straipsnis masiniu tiražu) nuomonė apie homoseksualus, deja, sulaukė ne pritarimo / paramos, kad kiekvienas galime turėti ir kitokį požiūrį į (ne)moralius dalykus (kaip kad „Charlie Hedbo“ atveju), tačiau visuotino pasmerkimo ir netgi ženklų apie šio perspektyvaus ir visuotinai pripažinto atlikėjo karjeros pabaigą: per kelias dienas įvairių didžiųjų festivalių organizatoriai atšaukė būsimus „Ten Walls“ pasirodymus dėl atlikėjo pademonstruoto neva „homofobiško požiūrio“.

Ar toks susidorojimas su atlikėju nesikerta su žodžio laisvės ir saviraiškos gynėjų principais, kad negalima bausti žmogaus už jo nuomonę, kad ir kokia ji bebūtų? Kur tos tūkstantinės minios, kurios reikalautų didžiųjų europinių festivalių organizatorių liautis diskriminuoti kitokių pažiūrų muzikos atlikėjus? Tampa akivaizdu, kad Europoje galima ir netgi skatintina viešai tyčiotis iš Jėzaus Kristaus, Mahometo, tačiau tampa tabu kalbėti apie homoseksualus, tarytum apie kokią privilegijuotą asmenų kastą – šventesnius nei dievus.

Visas šis disonansas neišvengiamai nukelia į sovietinius laikus, kuomet buvo kalbama apie vienybę, lygybę, tačiau komunistų partija ir jai priklausantys komjaunuoliai, ateistai visuomet buvo lygesni už praktikuojančius katalikus ar kitus, komunistinę tvarką kritikuojančius asmenis. Kaip ir dabar, M. Basanovo atveju, taip ir tuomet: jeigu protingas, gabus žmogus nepripažino vyraujančios ideologijos, tuomet jam visi mokslo, karjeros vartai buvo uždaromi.

Tampa akivaizdu, kad šių dienų Vakarų pasaulyje vis įsigalintis kultūrinis marksizmas savo turiniu labai primena buvusius totalitarinius režimus. Kalbama daug apie žodžio laisvę, tačiau reali cenzūra tampa beveik tokia pat griežta, kokia buvo valdant Hitleriui ar Stalinui. Reikia nenustoti kalbėti, drąsiai reikšti savo nuomonę įvairiais klausimais. Priešingu atveju, jeigu karaliui pirmąkart pasirodžiusiam nuogam neišdrįsime jam pasakyti, kad jis nuogas, kitą dieną, tai padaryti bus dar sunkiau.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Teisingai!

Pritariu autoriui – dar galioja zodzio ir isitikinimu LAISVE!Zmogus pasake, kad karalius nuogas ir psichopatija sudrebejo – o, Dieve, isjudins akluju pamatus, prareges, kad karalius nuogas, kad pedikai tera ne itin sveikos psichikos ir nusiteikimo zmones. O kad pedikai jauneja- faktas, nes jaunimelis parsidavineja uz pinigus pedryloms. Teko pasikalbinti viena jauna panele, dalyvavusia siu metu pediku eitynese. Sakau- vaje, ka tu cia veiki? O ji man tik mirkteli ir sako – dykai babkiu nedalina! SUpratote? Tik is kokiu pinigu simonkos tokie dosnus?! Patikrinkite ir tu pideru buhalterija, ne tik darbieciu. Atrasite daug idomaus. Is kokiu lesu gyvena Simonko, azerbaidzanietis ,,agnes” ir t.t.

Vytautas Ju.

„…apie homoseksualus, tarytum apie kokią privilegijuotą asmenų kastą – šventesnius nei dievus“ Jie ir yra privilegijuota kasta, pabandyk Lietuvoje padaryti karjera, jei tavo išangė per siaura ar klitoris per trumpas! Per 42 darbinės veiklos metus šį bei tą mačiau.
O apie pramogų pasaulį nėra ką ir kalbėti, visas Holivudas vien tik iškrypėliai. Tik nereikia čia Stalino su Hitleriu painioti, abu buvo tų pačių degeneratų produktai, pagimdę europai dvi “socialistines” “revoliucijas” ir du pasaulinius karus.

sdfsfd
nonsens

dar vienas „dievo mulkis” rašinėja apie tai, ko nežino. Ar sunku pasiguglinti ir išsinagrinėti viską iš esmės prieš kaltinant vakarus? Ar matė tas karikatūras autorius? Ar suparto jų turinį? Blogiausia tai, kad fanatikai antiek kvaili ir visai neturi humoro jausmo. Karikatūroje, kurioje neva šaipomasi iš Jėzaus, pavaizduotas konkretus politinis veikėjas, kuris dėdamasis kone Kristumi, dulkina kitą veikėją. Juk mažom raidelėm užrašyti jų vardai. Ir juos atpažinti gali tik patys prancūzai. LGBT santuokų palaikymo nėra nei viename EP, JT teisės aktuose ar net Strasburo Žmogaus teisių chartijose. Juos palaiko tik Socialist internacional, kuriai priklauso ir mūsų seimo aktyvistės – Povilionienė, Veisaitė, Šaulienė… bei jų globojama Neokairė. Dar keisti, nežinia kieno įkurti fondai Norvegijoje, kurie funduoja ir Pūro įsteigtą, o dabar Donskio… Skaityti daugiau »

ruta

O koki pavyzdy rodo Lietuvos valdzia pritarenti bet kam , bet kuriom Briuselio tezem ,nes gauna is Europos pinigus ? Ar ne tai pats pirmas parsidavimo pavyzdys ?

hetero

Geras straipsnis,aktualus,pagarba autoriui.Je suis „Ten Walls“.

rūtai

prie ko čia Briuselio tezės? kažkas kažkur zvanijo, tik nežinau ku?:)

be pykčio

patarimas muzikos kūrėjui Mariui: pasisamdykite gerą advokatą ir tik per jį duokite savo poziciją atstovaujančius interviu žiniasklaidai. Komentatorius (interneto, viešai pasisakančius, siuntinėjančius laiškus ir tt) jus bandančius užčiaupti, visas užgauliai Jus puolančias " tolerantiškąsias" organizacijas duokite teisman, nes jie visi pažeidžia jūsų, kaip žmogaus, piliečio, teisę turėti savo nuomonę, ją reikšti viešai (draudžiama tik kurstyti neapykantą, nesantaiką), o nuomonė yra nuomonė, ir ją gali turėti visi bendrapiliečiai, tame tarpe ir jūs. Nuomonė neprivalo sutapti su " tolerantiškųjų" organizacijų nuomone. Sėkmės, jei rasiu nusipirksiu CD, nors nesu tokios muzikos mėgėjas.

nonsens

dar daugiau.
Ar niekam nekilo minčių – kodėl tos pačios socdemų aktyvistės, kurios taip aktyviai gina gėjų teises į santuoką – A.Povilonienė, Vėsaitė, Šaulienė yra kartu su kitais socdemais – V.Andriukaičiu, Sysu, Sabatausku yra pasirašę ant MEMORANDUMO prieš Landsbergio su Zingeriu pasirašytą PRAHOS DEKLARACIJĄ, prilyginusią SS nusikaltimus žmonijai NKVD nusikaltimams žmonijai? Kurį inspiravo NKVD „teisių gynėjas’ Dovyd Katz?
Koks čia ryšys?
Gal kartais atrstume ryšį ir tarp NKVD/KGB, Neokairiųjų bei jų „gėjų politikos”? Gal per fondus Norvegijoj viena ranka finansuoja šią politiką, kad kita galėtų juodinti ES? Klausimas dar ar neotrockistų supriešinimas su stalinistais, nebuvo tik laikina internacionalo strategija. Tikslas tai juk vienas. Nebent nesutariama tik dėl dominavimo.

Marijonas

Vakarai yra supuvę. Taip, taip, žinau, kad tai tarybiniais metais buvo kartojama frazė, bet ei nesvarbu kas ją kartojo. 2+2=4 kartodavo ir tarybinias metais, ką nuo to tai nebėra tiesa vien todėl kad ją buvo mokama tarybinėje mokykloje? Galų gale frazės autorius apie supuvusius vakarus yra vakarų Europos gyventojas kuris vakarus pažinojo iš vidaus.

Svetimkūniai netampa kūnu

Atėjo eilė ir Vakarams: pjauna tai, ką sėjo – (neo)marksizmą, marksistinio užkrato naujų štamų sukeltas ligas. Vis dėlto marksizmas (kaip ir jo tariamas antipodas libertarizmas), nors ir užgimęs Vakaruose, bet yra ne iš Vakarų dvasios, todėl nukreiptas prieš Vakarų dvasią, prieš klasikinę Europą – krikščionybės lopšį. Pvz., krikščionybė išaukštino šeimą, vyro ir moters santuoką, iki sakramentinio lygmens, o kairuoliškas neomarksistinis (kartu ir libertariškas) LGBT su demonišku įniršiu siekia ją sunaikinti. Štai gera proga Europos tautoms ir Vakarams susivienyti prieš bendrą priešą, kuris jau nesislapstydamas kėsinasi į unikalųjį mūsų paveldą. Europa ir Vakarų civilizacija yra tautų gėris, todėl, kaip ir kiekvienas tikras gėris, aršiai puolamas ir todėl privalo būti kiekvienos tautos pasiaukojamai ginamas. Tėvynės nemylintis ir jos neginantis nevertas žmogaus vardo.… Skaityti daugiau »

dnv

kai pradedi viską (u)ambryti godlapotai tai gaunasi „Ji suis”- jie suais
Kris tus – Kris tas arba kas suais tas kris, arba jis ais( eis) kristi (numirti), Dainavoje kristi reiškia mirti, ” krito aklys” , „krito karvė”

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top