Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Užuodžiate? Gerai pažįstamas dvokas – rinkiminis. Į krūvą šią savaitę sumetė skudurus politiniai nevykėliai Zuokas, Paulauskas ir Žemaitaitis. Galėtų į savo kompaniją priimti ir piratą Puteikį, kuris politinėje scenoje yra taip nusibodęs, kad nebėra ką jam ir patarti, o nevykėlių grupėje gali pasirodyti ir visai svarbus.

Politinį peizažą pastarosiomis dienomis ėmė jaukti naujai besikuriančios partijos. Ne apie visas dar viešumoje kalbama, bet išgirsime. Pirmasis su skambiais pareiškimais, kurių praktiškai niekas nemato, pozicionavosi V.Radžvilo iš Forumų išsiritęs „Nacionalinis susivienijimas“.

Šiaip jau gerai, kad partija kuriasi, nes ta politinė niša, kurioje dreifuoja ir plaukioja visa „Antroji Lietuva“, neturėdama, kur išmesti savo biuletenį, yra visiškai tuščia. Gabriukas su papų žiniasklaidininkais karštligiškai skubina procesą tikėdamasis priešlaikinių rinkimų, mat turi iliuzijų, kad dabar labai palankus laikas juos laimėti. Valstiečiai žlugę, o kai nėra už ką balsuoti, politinis isteblišmentas svajoja, kad nubalsuos už juos.

Neišdegs. Senelis su anūku daro tą pačią klaidą kaip ir prieš trejetą metų, kai po pirmojo rinkimų turo šaudė šampaną, o po dviejų savaičių antrajame ture buvo tiesiog sutraiškyti. Ant to pačio grėblio senelis su anūku užlipo ir su Šimonyte.

Net jei rinkimai vyktų rytoj, jie vėl patirtų tą patį grėblio koto smūgį į kaktą. Už partiją, kurios lyderio nemėgsta du trečdaliai Lietuvos, tie du tečdaliai niekados nebalsuos. Man įdomu, iš kur toks konjaunuolių ir konservų apjekimas ir trumparegystė? Tenka daryti išvadą, kad ši partija nepažįsta Lietuvos ir yra praradusi realybės jausmą.

O dėl Radžvilo pretenzijos užimti tą atsivėrusią nišą tenka tik apgailestauti. Kaip ir jie, lygiai taip pat parašus renka ir kuriasi R. Dagio krikščioniška platforma ir partija, beje, ne iš kabinetų aukštybių, o iš apačių – iš katalikiškų parapijų. Intelektualiai gal ir mažiau įtaigu, bet žiūrint į politines partijų kūrimosi praktikas, perspektyva sulaukti visuomenės palaikymo ir kuriantis, ir rinkimuose yra kur kas šviesesnė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
73 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
73
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top