Liudvikas Jakimavičius. Kaip suformuoti „Nacionalinės vienybės“ vyriausybę

„Nacionalinės vienybės“ vyriausybės (apie ką kalba Povilas Urbšys), einant tuo keliu, kokiu dabar einama derantis su partijomis, sudaryti tikrai nepasiseks. Kažką suklijuoti gal ir pavyks, bet tai nebus „Nacionalinės vienybės“ vyriausybė. Turinys, neatitinkantis pavadinimo.

Išeitis yra. Nors ir utopinė, bet įgyvendinama, kai bus suprasta tų pačių išrinktų deputatų.

O idėja labai paprasta. Pagal Konstituciją Seimo nario mandatas yra laisvas, o tai reiškia, kad jis balsuoja visų pirma pagal atsakomybę Lietuvai ir sąžinę, o ne pagal partinius reikalavimus, kai jie neatitinka valstybės intereso, – tai siūlo ir sprendimo kelią.

Tad valstiečiai gali toliau ir nebeieškoti sau partnerių, o atėję į Seimą pasiūlyti permontuoti partiniu pagrindu sukurtą nebeveikiantį Seimo konstruktą. Turėtų nuskambėti pasiūlymas sudaryti, tarkim, „Talkos“ daugumos frakciją, ir pakviesti į ją visus, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės. Kas neis, tegul sau lieka opozicijoje ir vienijasi savo bastione pagal savo taisykles. O susibūrusi nacionalinės „Talkos“ frakcija ir formuotų „Nacionalinės vienybės“ vyriausybę, apie ką kalba Povilas Urbšys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
54 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
54
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top