Liudvikas Jakimavičius. Karantino metinės

Šią savaitę, kovo šešioliktąją, sukako metai nuo pirmojo karantino įvedimo. Galėjome skambiai atšvęsti gimtadienį užpūtę vieną žvakelę ant sukaktuvių torto. Juokai juokais, bet šypsenos nuo veidų kažkur dingusios.

Atsiverčiau pavartyti savo metų senumo užrašus. Ė, kaip naiviai buvo žiūrėta net su kažkokiu optimizmu, kad užgriuvusi neganda gali padėti sutelkti pakrikusią visuomenę, kurti išsiilgtą bendrystės, solidarumo jausmą. Ar pamenate vaizdus iš dainuojančių ir šokančių Bergamo ir Lietuvos balkonų su aiškiai išsakomu menininkų ir šiaip piliečių atsaku: „Vilkas pilkas nebaisus, nebaisus, nebaisus“? Kai vienas anglų profesorius, daktaras pranašavo devynias pandemijos bangas, atrodė, kad žmogelis kliedi, turėdamas kokių nors merkantiliškų sumetimų skleisti pesimizmą. Ilgainiui statistika tik bjaurėjo, tos dainos ir šokiai balkonuose baigėsi, optimizmas ir tikėjimas greita mokslo pergale išsivadėjo, balkonai užsivėrė.

Minėdami karantino metines šiandien gūžiamės, matome visuomenę užklupusį nuovargį, nerimą ir liūdesį. Prisideda, aišku, prie tos niūrios nuotaikos ir artimų žmonių netektys, bei gerų žinių stygius. Bet žmogus prisitaiko ir prie blogesnių sąlygų. Gyventi juk reikia. Bet kartais reikia pagalvoti, ką galima būtų padaryti kitaip nei spaudžia galią turinti valdžia, juk ne visiems tai patinka.

Galime guostis viltimi, kad pagaliau atkeliaus dideli vakcinų kiekiai, visi sklandžiai vakcinuosimės iki Mindauginių ir voilàlabas rytas, – sveika Lietuva vasaroja ir džiūgauja miestuose, paplūdimiuose ir kaimo sodybose.

Bet šis šviesus sapnas kažin ar išsipildys, kaip ir Velykų stebuklo šventimas su artimaisiais šiemet dar neįvyks. Liūdna, kad vakcinacijos procesas ne nuo mūsų gerų norų priklauso, bet šį bei tą gal galime padaryti ir mes. Svarbu nepradėti kelti isterikos, kurią valdžia, turėdama žiniasklaidos instrumentus, labai greitai sutramdys ir marginalizuos. Emocijas čia turėtų pakeisti racionalus sveikas protas ir rami argumentacija.

Valdžia daro beviltiškas komunikacijos klaidas mėgindama kariauti su visuomene bent penkiais frontais vienu metu, tad tikėtis sutarimo bent jau pagrindiniame – pandemijos – fronte yra naiviau. Patas. Sunku suvokti, kodėl tokioje sudėtingoje situacijoje valdžia provokuoja visuomenės konfliktą ir revoliuciją, kišdama per prievartą jai „nuryti“ partnerystės įstatymą ir Stambulo konvenciją. Tai labai įtartina politinės logikos požiūriu, ir kelia įtarimų, ar nėra provokacija iš Rusijos siekiant suskaldyti ir supriešinti mūsų visuomenę? Logika paprasta – mums gerai, kai jūsų stovykloje kyla ermideriai ir pilietiniai karai, ir visai nesvarbu, ar dėl vakcinų, ar dėl LGBT teisių, ar dėl istorijos traktavimo.

Karantinas tarp visų nesimpatiškų bruožų turi vieną ypač atgrasų – pagundą vardan gero tikslo varžyti, drausti ir gniaužti tai, ką per trisdešimt atkurtos valstybės metų jau manėme išsikovoję – demokratiją, tegul ir šlubuojančią. Draudimais ir baudomis gal ir galima gauti kokį pozityvų statistinį rezultatą, bet lygia greta padaryti neatitaisomą žalą visuomenės darniam sugyvenimui. Ne akli esame, matome, kaip mūsų demokratinėje Europoje vienur kitur jau plieskiasi gatvių maištai, niokojamas visuomenės turtas, sėjamas smurtas ir neapykanta.

Na, ir visiškai priešingas vaizdelis – autoritariniai režimai, kurie, jei tikėtume jų skaičiais, puikiai tvarkosi. Na, kad ir kokia Kinija, kur demokratija, žodžio, religijos, įsitikinimų laisvėmis nekvepia. Tie „pramanai“ baigiasi antrankiais ir perauklėjimo lageriais. Bet už tai paklusni, kantri ir darni šalis gali girtis – „Vakar Kinijoje buvo fiksuoti 5 užsikrėtimo Covid 19 atvejai“, o miniatiūrinėje demokratinėje Estijoje – 1700.
Taigi, kai kam gali kilti pagunda spjauti į visas konstitucines piliečių laisves ir pasinaudoti „gerosiomis“ Kinijos praktikomis bei pandemijos suvaldymo modeliais, laikinai, karantinų metui pritaikant juos ir mūsų visuomenėms – velniop tą demokratiją, kažkoks antrinis, poįstatyminis įstatymų pakeitimas juk leidžia elgtis kaip Kinijoj.

Daigai jau kalasi. Siekiant apsaugoti visuomenę nuo dezinformacijos ir vadinamosios „neapykantos kalbos“ yra steigiama policijos patrulio viešajai erdvei pareigybė. Kažkaip sunku įsivaizduoti tuos tris policijos pareigūnus, kurie naršys per visą interneto plotą, medžiodami tekstus, pasisakymus, kalbos riktus ir nusišnekėjimus. Nusišnekėtojus perspės ir baus administracinėmis baudomis trisdešimt pirmaisiais Nepriklausomybės metais….

Labai abejotina, ar ta medžioklė gali kaip nors prisidėti prie pandemijos sutramdymo ir ar priemonė įvedama tik karantino laikui, ar visiems laikams, patogiai prisidengiant karantinu? Jei tos priemonės bus įgyvendintos, neabejotinai jos lems Ezopo kalbos renesansą. Su šiuo fenomenu per penkiasdešimt metų nesusitvarkė armija įgudusių KGB cenzorių, tad vargu bau ar pajėgs su užduotimi susidoroti trys Lietuvos policijos kalbos ir minties patruliai.

Neneigiu, kad problema egzistuoja – patyčios, įžeidinėjimai ir visokios kitokios kalbos pamazgos viešojoje erdvėje liejosi ir liejasi laisvai. Ir savo kailiu tai visuomenė yra patyrusi: jei ne konservatorius, tai – vatnykas. Baudomis ir grasinimais tos problemos nepanaikinsi, nebent bus baudžiami ir konservatorių bei laisviečių klakeriai ir padugnės.

Tad užuot grūmojus kuokomis, ar ne prasmingiau būtų kurti viešo bendravimo platformas ir forumus, kur diskutuotų ir sprendimus siūlytų mūsų šviesuomenė, kultūros žmonės, sociologai, psichologai, pedagogai, dvasininkija. Ar ne tokiai misijai vykdyti yra pasirašiusi mūsų auklėtoja ir švietėja LRT? Geltonieji komerciniai tabloidai neatsako dėl nieko, tarpu savęs kovoja už reitingus ir reklamą. Jie, nenustebčiau, kad vieną dieną pradėtų reklamuoti ir nekrofiliją.

Bet jei imtumės rimtai diskutuoti mūsų žiniasklaidos turinio tema, gal vėl rastųsi oraus, pagarbaus bendravimo kultūra ir pačios visuomenės nepakantumas storžieviškumui, patyčioms ir neapykantos kalbai, kuri dažnusyk iš tos pačios LRT ir sklinda?

Grįžtant nuo ko pradėjom – karantinas mus šio to moko, ne tik baudžia. Juk einame apgraibom nepramintu, nežinomu keliu. Ir reikia būti labai atidiems, kad imdamiesi sprendimų, su pamuilėm į upę neišpiltume ir vaiko – kenkimo savo visuomenei ir priešinimo matome per akis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ayn Rand

Autorius vis dar nieko nesuprato. Neveltui šaipiausi iš jo baimių ir pomidorų auginimo balkone planų pernai. Šiemet turbūt ir agurkus augins. Beviltiškas atvejis.

Tvankstas

2020 sausyje rašiau, kad tai III pasaulinis virusologinis karas prieš Žmoniją, kad tikslas – palikti 1 auksinį milijardą, o kitus 7 mlrd. sunaikinti, kad karantinas truks bent iki 2025 metų pabaigos, bus baisi ekonominė krizė, baisesnė už 1929-33 metų, kad visi tapsime laimingais ubagais.
Rašliavaikščių pilna, skaityti jų buitinius dienoraščius ‘kas nuo nosies o ant lūpos’ – dusina.

Kis

naivuolis tas Jakimavicius,juk tai kas vyksta ne Valatkos nuopelnas(nors ir sis tipas dave „geru”pamoku)Tai ieina i uzmirsta hibridinio karo viena is sriciu.Juk suskaldyrta visuomene,gejais ir lesbes (lyg be ju nera kias dirbti,be tu spalvuotoju,kitu problemu lyg ir nera?)nebent skiepai,kuriu kazkodel is pradziu zmones isgasdinami,o paskui jau KGB metodais siekiama itikinti.Kodel viskas vyksta aukstyn kojomis,kur toji visuomenine LRT,kut butu kvieciami zmones su smegenimis,o ne lektore Urbonaite ir Kasiuleviciai,gal leiskime pakalbeti zmonems ,kurie nesigiminiuoja su Landzbergiais,o svarbiausias ivykis 100 dienu Gabrieliaus URM,kaip ir kiek jo pavaldiniai pridare gedos?Bet tai ateities klausimai

Nesutinku

Ne dideli vakcinų kiekiai reikalingi lietuvai o visiškai panaikinti tą vadinama karantiną ir kuo greičiau gryžti prie normalaus gyvenimo, TAIP.Virusas yra ir jis tokio pavojingumo kaip gripas todėl sergančius reikia gydyti o ne vakcinuoti visus ir visus uždaryti. Ir nustokite dėl visko kaltinti rusija, tai jau net nebejuokinga o kvaila iki vėmimo. ką tik durnai padaro mūsų valdžia tai tuoj randa pasiteisinimą ŽMONĖS MŪSŲ NESUPRANTA NES JIEMS GALVAS APSUKO RUSŲ PROPAGANDA.gal jau užtenka.prieš mėnesį per patį karantino įkaršti kai per parą būdavo tūkstančiai ;užsikrėtusių; tekopalydėti artimą žmogų į vieno rajono polikliniką ir į ligonine po to į kito rajono ligoninę ,ir ką? visur TUŠČIA švaru valytojos grindis šluosto, sesutės geria kavą smagiai šnekučiuojasi .KUR TIE LAVONAI IR PILNI KORIDORIAI MIRŠTANČIŲ?

Vakar N. Pumprickaitė

savo laidą užbaigė tokia mintimi,-būktai atsiranda visokių kitaminčių,bet visa laimė,kad galima jų nepaisyti,pacitavo kažkokį veikėją.Pala,pala,o pinigus LRT suneša tie ir kitą nuomonę turintys.Tokia nepagarba iš LRT ją išlaikantiems.Kas pamokys pagarbos LRT?

Tvankstas

Galėtų gerb. Liudvikas Jakimavičius užsiimti naudingesne veikla – paversti užsienio internete esančius straipsnius, daugiau naudos duosiančius nei savo padūsavimus apie tomatų auginimą balkone kelti į viešumą.
Pradžiai pavardinsiu : ninefornews.nl (yra keliomis kalbomis kartojama), pi-news.net, AfD, FPÖ šaltiniai vokiškai, angliškai išvis begalės …
Pastoviai rašote haiku stiliumi, tai galėtumėte sutraukti ir šviesti Tautą.
Telegram galite įsivesti ieškyklėje Trump, Erdogan, Bolsonaro,…, kokią tik žinote blaivaus proto žmogaus pavardę ir gausite išsamų pasirinkimą, versti galėsite, bent per Google translator, ir pateikti kaip šviesos žybsnį baronaviruso miglovaroje.

elfe>Ayn Rand

Cia po LRT rodyto filmo apie objektyviste, itakojusia libertarizma – Ayn Rand (Alisa Zinovjevna Rosenbaum ) pasiskolinot slapyvardi?.. Patiko jos idejos? Nors filme parodyta ir kaip kitiems persamos idejos atsisuko pries ja oacia.
Taip jau buna su tom ideologijom…

Tvankstas

Na va, jau pripažinta, kad AstraZeneca skiepai sukelia kapiliarų smegenyse trombozes.

aha, žvakelę

ant grabo formos kugelio galim užpūsti…

s.m.

ačiū Tvankstui už nuorodas. Savo ruožtu pasidalinsiu su portalo publika, suprantančia angliškai, ne idiotsklaidos kanalais:
brandnewtube.com, roxytube.com , ugetube.com , brighteon.com , worldtruthvideos.org , bitchute.com
Kol LTSR-2 dar nepradėjo blokuoti jų, per kelias dienas ar savaitę-dvi galima peržiūrėti labai labai daug ligšiolinį suvokimą keičiančios tiesos.

elfe

is tiesu, is tiesu, jau ne vienam kyla itarimas, kad liberali valdziuke Orwell knyga „1984” naudojas kaip instrukcija ivedinejant Didziojo Brolio” Minciu policija”, „Meiles ministerija” ir tuo keldama pries save protestus. Naudingus kam? Ogi niekieno nerinktu Klauso Shvabo Davoso berniuku GREAT RESET planui, kuriam reikia perimt visuomenes pasitikejima is vyriausybiu ir perleist valdyma tarptautiniu korporaciju bosams?.. Davos tarptautines korporacijos, kuriose vyrauja Gaprom, LukOil, RosNeft, Kinijoj registruota J.Saxs su Soros ALIBABA, Mikrosoft ir kitos neketina zaist su demokratija. o pandemija atveria jiems „didziules galimybes”. Musu sorosofiline masmedia pavojaus nejaucia. Bet australai ne juokais sunerime: “Now is the historical moment of time not only to fight the … virus but to shape the system … for the post-corona era,” claims Schwab. “(Mr… Skaityti daugiau »

Ayn Rand -> elfe

Ne, filmuko nemačiau, o jos filosofiją teko pastudijuot. Knygų keletą irgi skaičiau. Man artimas moralinis objektyvizmas (jei jau atsakyt, kas sieja su ja).

Tvankstas

Ayn Rand – mane nemaloniai nuteikia kitu žmogumi (nors tai ir slapyvardis) pasivadinusio slaptažodis. Galite sugalvoti sau vienetinį, tikrai tam turite protinių galių, žmonėse tuo vienetiniu įgysite daugiau pagarbos, nes dabar skaitant pačio, -s mintis matosi apsiskaitymas, bet jau tas ‘nickname’…

Ayn Rand -> Tvankstas

Pernelyg daug dėmesio mano kukliam anoniminiam įvaizdžiui! Grįžkim prie temos – Dovydas atlieka labai svarbų darbą, veiklą, ir šaunu, kad jo jaunatviškas maksimalizmas verda ir liejasi per jo asmeninio pasaulio kraštus.

Ayn Rand

PS Tlf žiūrėdamas pamaniau, kad čia apie Dovydą N., o pasirodo, kad apie daržovių auginimą balkone. Atsiprašau.

>> Ayn Rand

Gal Jus is tu saitytoju, kurie tik antrastes geba perskaityt ?

Vardas

Liberastiniai debilai tie dainuojantys, sokantys balkonuose. Taip visuomene pavargo nuo Kinijos biologinio ginklo, Korporacines ZiniasKlaidos mulkinimo, imoniu zlugimo, bedarbystes, susirgimu ir mirciu falsifikavimo. Keistas noras gelbetis liberastinemis vakcinomis kai Rusijos, Kinijos vakcinos yra baubu baubai. Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu liberastine chunta yra tiesiog labai nagla, tycia nori priimti partnerystes istatyma, Stambulo konvencija. Kaip JAV Demokratu chunta JAV Baltuosiuose rumuose, JAV Kongrese su Black Lives Matter riausiu siautejimu JAV miestuose. Korporacine Demokratija, toderuoja tik Korporacine ZiniasKlaida, todel grasina kitaminciams zmonems piniginemis baudomis. Kinijos Komunistu partija padejo laimeti JAV Prezidento rinkimus Kinijos prostitutems Joe Biden, Kamala Haris, JAV Demokratu partijai. Naturalu, kad susirgimu Estijoje bus 1700 ir kitur tiek kiek reikes. Liberastai Cenzura pervadino i „Neapykantos kalba”, kad graziau skambetu ir baisiau atrodytu.… Skaityti daugiau »

Tvankstas
Al. Vardui

Nereikia bolševikų pravardžiuoti liberastais.

Ramiros

Taigi, gi leninas su savo bolševikais buvo Rusijoj įgyvendinę „sexrevoliuciją” t.y. vieną iš liberastinių punktų. O dabartiniai taip vadinamieji Lietuvoje, taipogi, gviešiasi įgyvendinti ir kitą punktą t. y. „liberastinę diktatūrą”, panašiai, matyt, kaip anųjų „proletarinė diktatūra”.

stasys

Kvailiu pilnas pasaulis Liudvikai ir ne nuo LRT pertvarkas reikia pradėti . Diskusiją sveikintinas dalykas bet su kvailiais diskutuoti berdzias reikalas. Negali žmogaus padaryti laimingu jei jis patenkintas turskiasi kiaulių išvietėje . Taip ir su demokratiją ,ją galima tiek iškreipti jog ji virš ‘kvailiu auksu’ .Nesuprantu ko čia jaudintis dėl tų kelių internete policininkų prižiūrinčių viešą tvarka . Tokios pastangos gali būti ir naudingos ,apsaugant piliečius nuo sukčių ir ‘kvailiu aukso’ stumdytoju . Geriau pasvarstytumete kaip išvalyti užteršta visuomeninį dialogą pačioje visuomenėje , juk pats faktas turėtų kelti nerimą kai čia užėjęs individas komentaruose pradeda bliauti apie jo varžomas žodžio laisves teises dar neturint net pagrindo ? Matyt kažkas blogai su lūkesčiais ..

Taip, taip

Liudvikai, paklausykite ką stasys sako, čia ne kokioj „kiaulių išvietėj” turkštis. Uodegą iškišus!

T0mas J.

Kodėl nėra PGR + nustatytų (vadinamų „sergančiųjų”) asmenų analizės? Pvz., kovo 1-15 d. nustatyta X sergančių, iš jų 15% iki šiol nejaučia ligos, 25% sirgo 3 d. ir po to jautėsi sveiki, 50% sirgo 2 savaites ir jau dirba, 7% pasveiko ligoninėse, 2% tebėra reanimacijoje, 1% mirė. Tokios analizės nėra ir NIEKADA nebuvo. Kaip manote KODĖL?! Valdžia MANĖ kad mes nesužinosime, kiek mažai žmonių TIKRAI serga! Kam skiepytis nauja neaiškia vakcina, kai iš mano pažįstamų nė vieno nekamuoja kovidas?! Jei niekas nesitestuotų – nebūtų PGR+ rezultatų ir karantinas būtų atšauktas. Todėl NESUTIKITE testuotis. – „21 straipsnis Žmogaus asmuo neliečiamas. Žmogaus orumą gina įstatymas. Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes. Su… Skaityti daugiau »

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top