Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Lietuvos žmonės nesupranta elementarių dalykų. Pavyzdžiui, kad ir tokio – kodėl centrinė valdžia neperduoda galių laisviau veikti savivaldai, kuri savo žmones pažįsta ir situaciją mato iš arti?

Atsakysiu. Ogi todėl, kad kol kas dar ne visas savivaldybes valdo konservatoriai ir dviejų mosčių liberalai.

Įsivaizduokit, kas būtų, jei kokios nors opozicinės partijos meras, turintis gyventojų autoritetą, imtų savo savivaldybėj geriau tvarkytis su pandemija nei centrinė valdžia. Politinė katastrofa.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Gerb.Liudvikai,Jūs, ko gero, esate teisus.

stasys

Pataisysiu .. periferijoje-savivaldos gali gimti partija judėjimas kurios politika kardinaliai prieštaraus valstybes interesams . Valstiečiai nėra gausi partija todėl tik pakrapste ta problema . Vilnius kaip centras valstybės
ir toliau skatinamas būti didžiausių indėlių į BVP . Tas tenkina visas partijas ir kol nėra kito požiūrio į valstybę įteisinus įstatymų visa tai liks skaudžią realybe . Su konservatoriais ta problema nieko bendro neturi .

>>>stasys

Kaip šįryt ar skauda?

si karta nesutinku

si karta nesutinku su gerbiamu autoriumi. savivaldybese yra zymiai daugiau netvarkos ir nepotizmo, negu centrineje valdzioje. savivaldybese jau seniai susiformavo strukturos ir koalicijos ne pagal politines paziuras ar partiskuma, bet pagal intersus ir finansinius srautus. kuo daugiau laisves ten, tuo bus daugiau netvarkos. daabartine netobula sistema tik siek tiek saugo nuo dar didesniu bedu. tik pora pavyzdziu del savarankiskumo. ten, kur savivaldybes turi bent kazkiek laisviu, netgi valdiskame darbe tokias pat pareigas uzimanciu tokias pat funkcijas atliekanciu darbuotoju atlyginimai skiriasi. arba uz identiskas medicinines paslaugas, kurias neva garantuoja valstybe reikia (arba nereikia) primoketi skirtingai, priklausomai nuo savivaldybes. ar tai normalu valstybeje, kuri nera federacija? man tai ne.

nebrandi savivalda?

Manau, straipsnio autorius yra neteisus. Savivalda Lietuvoje ,mano nuomone,dar yra labai nebrandi.
Savivaldybėms atiduota funkcija steigti mokyklas,bet :
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seime-prabilta-apie-lietuviu-seimu-diskriminacija-vilniaus-rajone-56-1137150
Savivaldybės nepanaudoja lėšų socialinei paramai:
https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/analize-kur-paskirstytos-lesos-kuriu-savivaldybes-nepanaudojo-piniginei-socialinei-paramai
Apie savivaldybių problemas su vaiko teisių apsauga irgi nemažai rašyta.
Kai kuriose savivaldybėse kyla problemų net su šiukšlių išvežimu ar sniego nukasimu nuo šaligatvių
https://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/pribloske-kaip-sostineje-valomi-saligatviai-kuo-vilnius-skiriasi-nuo-eilinio-sibiro-kaimo.d?id=80131027

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/problemos-del-siuksliu-vilniuje-politikams-issisprende-gyventojai-tebesiskundzia-56-1118726

nuomonė

Prisiminkime istorją su užrašais nevalstybine kalba kai kuriose savivaldybėse,nors tokie veiksmai berods prieštaravo įstatymams. Arba vandenviečių apsaugos zonų mažinimą, planus įrengti daugiaaukštę automobilių saugyklą prie pat istorinio parko. Berods Seime kuriami planai perduoti valstybinę žemę savivaldybėms. Kokių reiškinių tada išvysime?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Dėmesio ________ Įspėjimas, duotas raštu valstybinių įstaigų tarnautojams – prezidentui, prezidentūros kanceliarijai, vyriausybės kanclerei, premjerei, finansų ministrei ir valdančiųjų partijų vadovams su tokiu turiniu _____________________________________________________________________ “Apie katastrofą Lietuva – sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos metu. Bemaž, pusė darbininkų išvyko svetur gyventi bei dirbti ir bijo sugrįžti todėl, kad Lietuvoje yra naudojamos mokesčių taisyklės – plėšikiškos. Tai yra akivaizdžiai matoma, paskaičiavus surinkto biudžeto dalį, tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų). Lyginant su Jungtine Karalyste (JK), plėšikiškai surinktas biudžetas Lietuvoje yra perteklinis, bemaž, dviem milijardais eurų. Todėl, Lietuvoje yra galimybė bei gyvybiškai svarbi būtinybė: 1) panaikinti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD); 2) panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausioms maisto prekėms, vaikiškiems drabužiams bei avalynei; 3) panaikinti “sodros įmokų grindis”, taikomas nuo 2018… Skaityti daugiau »

bjž

Autoriui reikėtų dar kartą perskaityti Krylovo pasakėčią „Kvartetas”.

Oponentams

Pirma iš Joniuko atimk duoną, o paskui apkaltink, kodėl jis toks išdvasa. 🙂 Taip, savivaldybės – ta pati Lietuva. Bet… O kaip Vladivostoko efektas? Ar jis nepabudino dalies rusų sąmonės? O jeigu tokių vladivostokų ir tokių merų būtų daugiau? Pasodintų ir kitus? Galbūt. Bet, sako, pakanka, kad 1 procentas piliečių pradėtų mąstyti kitaip, ir pradės keistis kolektyvinė sąmonė. O juk Lietuva mažesnė, joje pokyčius įvykdyti kur kas lengviau. Visi savivaldybių oponentai, net juokinga, kalba ne apie visai tautai svarbius reikalus, o apie neišsišluotą savo pačių kiemą. Ar tai nėra svarbiausioji mūsų bėda? Siauraprotiškumas ir žiūrėjimas tik po savo kojomis net nepastebint, kad sulig antruoju žingsniu užkliūsi ir pargriūsi?

Kis

savivalda tada gerai,kai bus renakamas zmoniu Jonas,kuri pazista visas kaimas?Jonui prasikaltus ta pati publika surinkusi 20% parasu turi teise Jona nubausti istaytmu tvarka.Nereikia desimciu nariu,uzteks tu ,kurie bus isrinkti,kad ir po 5 .

stasys

Kis 2021-02-22 17:18 …tai vadinama liaudies diktatūra arba ( Reigardo demokratiją) . Klausimas Tamstai :kiek balsų (nyksciu ) reikėtų surinkti kad stasiu ir jam panašius iš čia ‘deportuoti’ ? Ar bendruomenė turi teise ir prievolę spręsti tokius klausimus ? SavivalDa tai kai kas kitka nei tik sumažintas savi reguliacijos modelis.

štazeliai

jeigu tu, protelio sifilitike, iš tiesų būtum protiškai neįgali, tavimi pasirūpintų specialistai atitinkamoje gydymo įstaigoje. O dabar, kadangi esi veikli šeimininkų poreikių aptarnautoja, tenka vazeliną vartoti bidonais, analine anga „šaudant” čia šeimininkų tau per visus galus „užtaisytus” ir ideologiškai sukalibruotis „komentarus”.

O kaip

Vilniaus rajono Vilnijos, Klaipėdos ir kt. savivaldybės, kur „iskonno russskije zemli”? Vienas titovams, kitas – tamoševskiams atiduosime?

Žemyna

Ar slavakalbių gyvenamuose rajonuose („Lietuvos užgrobtose lenkų žemėse”) savivaldybės dar per mažai valdžios turi? Nebent siekia dar labiau laužyti Konstituciją, paniekinti valstybės PAREIGĄ (užrašytą ir ŽT, ir TMAPK) VISUS kitakalbius mokyti valstybine kalba. Čia veikiama priešingai, čia lietuviškos mokyklos ir darželiai uždaromi, o vaikai siunčiami į lenkiškas! Ar dar daugiau tokiems reikia teisės į savivalę? TMAPK parašyta, jog net pačioms tikriausioms TM negalima teikti privilegijų, jei dėl to nukenčia kamieninės valstybės tautos interesai. Šiuose rajonuose į tai nusispjaunama, o VSD dešimtmečius to „nepastebi”, nejaučia pavojaus LT valstybingumui, teritorijos vientisumui… Be to, TMAPK rašo, jog ATĖJŪNAMS bei jų atneštoms kalboms nei TM statusas, nei privilegijos nepriklauso! Ar matė Autorius, kad jie gerbtų šią nuostatą? Jie ne ne atėjūnai, jie čia per… Skaityti daugiau »

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top