Liudvikas Jakimavičius. Visuomenė turėtų pareikalauti atviro LRT Tarybos posėdžio LRT šališkumo ir E.Jakilaičio žurnalistinės etikos klausimu

Šįryt mane pasiekė peticijos tekstas (ČIA) apie seniai „prinokusią“ ir akis badančią mūsų viešosios erdvės problemą.

Peticijos tekstas ne vienoj vietoj man kliūna: ne E.Jakilaičio atleidimą reikėtų akcentuoti, o LRT – visuomeninio transliuotojo misijos ir funkcijų – nevykdymą, partinį oportunizmą, sektantiškumą ir daugybę kitų akivaizdžių bėdų.

Peticijos autoriai, matyt, nepasidomėjo, kas yra LRT aukščiausias valdymo organas ir kaip galima tuos pakeitimus padaryti.

Pateikiu:

LRT taryba yra aukščiausioji Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo institucija, atstovaujanti visuomenės interesams. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.
LRT taryba sudaroma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo nustatyta tvarka. Pirmoji Tarybos kadencija sudaroma tokia tvarka:
4 narius 6 metams skiria Respublikos Prezidentas;
4 narius 4 metams skiria Seimas (2 nariai skiriami iš opozicinių frakcijų pasiūlytų kandidatų);
4 narius, kaip savo atstovus (po vieną), 2 metams skiria Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Taigi, kreipimasis turėtų būti adresuotas ne tik Seimui, bet ir visoms institucijoms, delegavusioms į LRT Tarybą asmenis, kad jie Taryboje priimtų atitinkamus sprendimus ne tik personalijų klausimu, bet ir kitais klausimais, kurie akis bado.

Nežiūrint mano kritiško požiūrio peticijos teksto atžvilgiu, aš peticiją pasirašiau ir savo draugams siūlau pasirašyti.

Peticija parašyta prastai, bet mintis teisinga (kitos peticijos juk nebus). Dalinkitės savo FB paskyrose. LRT reikia susigrąžinti visuomenei.

Ir dar.

Vienas komentatorius, utriruodamas žmonių iniciatyvą LRT pertvarkyti iš klaninės į visuomeninį transliuotoją, šmaikštauja: „Gal geriau kaip bolševikų laikais: paimam paštą, telegrafą, dabar, aišku, televiziją“. Kitas su siaubu akyse jau mato atsiritančią cenzūrą.

Nuo tokių dalykų LRT turėtų apsaugoti LRT Taryba. Deja, kai iš LRT tinklelio, mandagiai nepratęsiant sutarčių, buvo šalinami Tomas Dapkus, Darius Kuolys, Gintaras Aleknonis ir Leonidas Donskis, ta pati Taryba tylėjo kaip vandens į burnas prisėmusi ir toleravo Siaurusevičiaus klano įvedinėjamą cenzūrą.

Manau, kad visuomenė turėtų pareikalauti atviro LRT Tarybos posėdžio „LRT šališkumo ir E.Jakilaičio žurnalistinės etikos klausimu“. Tiesioginiame eteryje laidoje „Teisė žinoti“ – mes juk turime teisę žinoti, kaip visuomenės interesą atstovaujanti LRT Taryba mąsto ir visuomenės interesą atstovauja.

Peticiją galima rasti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top