Liutauras Stoškus. Taip, Respublika miršta, tik… ar mūsų reakcija visada adekvati?

Dar vienas ryškus Andriaus Tapino straipsnis „Respublika miršta: automobilių bagažinėse, pėsčiųjų perėjose, Baltijos bangose“.

Tik… kodėl reikia nukristi iš taip aukštai, kad sulauktum tokios visuotinės atjautos?…

Negi tokia mirtis sukrečia tik todėl, kad iš aukštai krentame retai ir kad prie to dar nesame pripratę?

Žmonės miršta – diena iš dienos. Dažnai – laiku nesulaukę mediko pagalbos. Tai – jokia retenybė, bet lėktuvai krenta retai – ir mums dėl to labai baisu?

O juk per pastaruosius dešimt metų Lietuvos keliuose kasmet prarandame po vidutinio dydžio Lietuvos gyvenvietę. Ir mums … kažkodėl nebaisu… Negi tik dėl to, kad … jie žūsta ne iš karto – po vieną, kelis, nepastebimai, jau įprastai?

Tačiau skausmas visais atvejais vienodas – negi svarbu, kaip prarandami artimieji: sudužus lėktuvui ar automobiliui?

Nuoširdi užuojauta visų žuvusiųjų artimiesiems.

Tik kodėl vienais atvejais mes beveik nereaguojame, o kitais atvejais mūsų aštrus reagavimas atrodo … šokiruojantis?

Ir kodėl tokiais atvejais žuvusiųjų artimieji turi sėsti prie greitosios mašinos automobilio vairo ar imti vadovauti gelbėjimo operacijai? Net ministras to daryti neturi. Ne tik dėl to, kad tiesiog… neturi teisės tai daryti, bet ir dėl to, kad čia reikia itin didelio išmanymo ir patirties.

Supratimas, kad tereikia imti ir skristi ar imti ir važiuoti, geriausia iliustruoja tą nesupratimą, kas iš tikrųjų yra gelbėjimo operacija. Tai sakau remdamasis savo asmenine patirtimi – tegul ir nedidele: kai reikėdavo suvaldyti poveikį aplinkai sukėlusias avarijas, emocijų užvaldytų aukštų pareigūnų nurodymai sukeldavo tikrą chaosą operacijų grandinėje.

Žinoma, tai nereiškia, kad dirbdami savo darbą mes galime likti abejingi artimųjų skausmui. Tik noriu pabrėžti: ištikus avarijai jokiu būdu negalima supainioti emocinės užuojautos su racionalaus proto reikalaujančiais sprendimais.

Ar šiuo atveju buvo išsaugotas racionalus protas ir sulaukta adekvačios reakcijos, atsakys, tikiuosi, tyrimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kritikas Pikčiurna

Dėl „Lietuvos sąrašo” partijos plėtimosi ir jungimosi. Aš labai pritariu augimo, plėtros ir jungimosi su kitais idėjai. Tik jungtis reikia ne dėl skaičiaus, ne dėl valdžios. Tai daryti reikia programiniu ir vertybiniu pagrindu ir neprarandant tapatybės bei tęstinumo. Kuo toliau, tuo labiau man patinka „Lietuvos sąrašo” pavadinimas. Visų pirma, kaip politinis darinys mes kalbame apie Lietuvą ir tuo pačiu pasisakome už valstybės, jos teritorijos, tautos bei jų istorinį tęstinumą, tolesnę istorinę raidą, tapatybės išsaugojimą, nesikėsindami į kitų tokias pat vertybes. Kita vertus, „sąrašas” žymi jungiantį, integruojantį vaidmenį, tačiau leidžia išsaugoti jo narių tapatybę bei individualybę. Į sąrašą galima įjungti ir kitą savarankišką politinį ar visuomeninį darinį ir pavienį asmenį ar politiką ir visi jie vienodai gali ne tik bendradarbiauti, bet… Skaityti daugiau »

pirma emocijos, paskui racionalus protus

nes jei pirma eina „racionalus protas” – tai ir holokaustas, tai ir komunistų nužudytų 100 mln. – viskas buvo daroma „racionaliai”

kaži, ar sąrašai išgelbės

bet kokia grupuotė, banda, partija – tai iš esmės gyvuliškas blogis – su savo hierarchija, valdžia ir t.t.
geriau nebijoti daryti gerus darbus, girti už gerus darbus ir keikti apsivogusius, apsipedofilinusius komunistus.

Kęstutis Kritikui Pikčiurnai

Nors jūsų komentaras ne apie L. Stoškaus straipsnį, jūsų kvietimas ir agitacija už LS plėtrą mane sudomino. Kiek pastebėjau iš Jūsų komentarų, esate iš Puteikio komandos, kuris pats į LS nėra įstojęs ir nėra partijos narys. Juo labiau man kelia daug abejonių šio asmens vertybinis nesistemiškumas ir eklektika. LS nėra aiškiai pasisakiusi Puteikio politinių improvizacijų, vis gausėjančių pastaruoju metu klausimu.
Jei jau kviečiate, kaip suprantu – stoti į LS partiją, gal galėtumėte praskleisti mums nežinojimo uždangą – kaip koreliuoja jūsų kvietimas su Puteikio kvietimu burtis į Demokratinį sąjūdį?

Pirmiausiai turi mirti tie kurie Respublika numari

Tauta priesinosi,Prezidente istatymus vetavo o ….kriminalyzuota politika ir teisesauga Lietuva ir lietuvius traiske savo kriminalyzuotu tanku.Ju rankose istatymai ir pareigos o kuro uzsipildavo pasipedofiliave. Bet…Biblijoje rasoma jog bus prazudyti tie kurie nori mus prazudyti.As pasitikiu Dievu ir laukiu Armagedodo!!!

Ir Vanga ispranasavo

Jog pasikeis zmoniu mastymas kurio nebepajegs atstatyti joks politikierius.Ir tada ateis Armagedonas Dievo karas kuris prazudys tuos kurie nori prazudyti padorius zmones.

Statistikos profas

Tapino straipsnio mintys yra iš esmės teisingos, tik kad tas autoriaus „praregėjimas” panašesnis į blefavimą. Liutauras gi jį kritikuoja iš technokratinių pozicijų, esą netrukdykime specialistams tvarkytis, nedarykime iš vienetinio, niekuo neišsiskiriančio atvejo kažko ypatingo. Štai dar vienas panašios mentalinės schemos pavyzdys – komentaras iš Bernardinų po D. Stanciko straipsniu: „Skaitykime kriminalinę suvestinę. Jaunuoliai, vaikai žūsta, yra nužudomi, kaltininkai kartais atrandami, kartais ne. Kiekvienas iš šių atveju yra „resPublikos” sutarties sulaužymas ir baisesnis, nes mirtis yra daug didesnis blogis už lytinį išnaudojimą. Ir ką, jums dėlto skauda, jūs jaučiatės, kad Lietuvos nebėra, kad ją valdo „okupacinė valdžia” ir pan? Panašiai vyksta Prancūzijoje, Belgijoje, Italijoje? Ar ir ten „respublikos” nebėra? Aišku, kad yra, nes tai daug platesbė tikrovė už vieno individo nelaimę… Skaityti daugiau »

kritus lėktuvui

nustebino Olekos ekonominis mąstymas – ar apsimoka gelbėti? Juk tik du žmonės!
Savęs turėtume paklausti – ar apsimoka mums išlaikyt tokį ministrą, kuriam neapsimoka nei gelbėt, nei išsiaiškiinti ar lėktuvo pabandymui nenumušė priešas, siekdamas išsiaiškinti, kokia bus reakcija, kokie radarų pajėgumai ir t.t.

Kritikas Pikčiurna ->Kęstučiui

Aš galiu kalbėti tik nuo savęs. Manau, kad N. Puteikis yra savarankiškas politikas, kaip ir LS yra savarankiška partija. Prezidento ir savivaldybių rinkimuose šios dvi politinės jėgos vieną kita palaikė, neformaliai bendradarbiavo bet nesusitapatino. Tas bendradarbiavimas buvo vaisingas ir davė pozityvių rezultatų, nors kilo ir tam tikrų taktinių nuomonių bei veikimo skirtumų ir tai natūralu, siekiant išlaikyti savo tapatybes. Laikas parodo, kas ir kada buvo labiau teisus. Juk demokratija garantuoja teisę net į kraštutinę nuomonę ir į iniciatyvą, svarbiausia, kad rezultatai būtų pozityvūs. Blogiau yra, kai viešoje ir komentarų erdvėje skleidžiamos neargumentuotos išskirtinai negatyvios nuomonės bei gandai ir jie yra tiražuojami. Apie nieką nereiktų spręsti iš nuogirdų, ypač piktų ir peikiančių. O jei kyla abejonių, asmeniškas pabendravimas su tuo ar… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna ->  2015-05-25 11:05

Saliamoniškas sprendimas – svarbiausia keikti! Labai konstruktyvu! Pasulyje išgarsėsime kaip didžiausi keikūnai, aplenksime net savo rytinius kaimynus.

ne Kęstutis - Kritikui

Gal galit pacituot žodžius, kuriuos vadinate „keikimu”?

Kritikui Pikčiurnai

Elgiatės kaip samdytas trolis (nors žinau, kad tikrai juo nesate), užvesdamas diskusijas visiškai nesusijusia su straipsniu tema. Kaip po to galima reikšti pretenzijas tikriems troliams, jei patys taip darome?

Kritikas Pikčiurna

Pataisykite, jei klystu. Kai buvo sudeginta mergaitė ir kai pradingo šis lėktuvas, valdančioji, socialdemokratų partija šventė, kad telktųsi naujiems rinkimams.
Todėl didžiausias nusikaltimas yra pakliūti į tokias nelaimes ir gadinti tokias šventes, kad šventiniams sraigtasparniams bei atsakingiems pareigūnams reiktų užsiimtų gelbėjimo darbais.
O juk būtent šis gynybos ministras buvo panaikinęs net šauktinių kariuomenę, turbūt tam, kad negadintų švenčių.
O šiaip, normaliose valstybėse veikia nuolat budinčios tarnybos su iš anksto numatytais ir suderintais bei surepetuotais planais, kad niekam nereiktų gadinti šventės…
Ar ne todėl joms daug geriau sekasi gelbėti pakliuvusius į nelaimę.

Kritikas Pikčiurna

Nemanau, kad politinių jėgų integracijos bei atsakomybės problema nėra susijusi su šia nelaime ir tuo, kaip valstybė bei politikai elgiasi tokias atvejais. Liutauras pažiūrėjo į problemą labai konkrečiai, bet pačios problemos šaknys yra daug bendresnės. Ši nelaimė tik atskleidžia, kad yra politinės valios vakuumas. Kad visiems rūpi tik savi reikalai. Ministerijos ir tarnybos nėra pasiruošusios bendradarbiauti, nors institucijos bei partijos tokiems reikalams išnaudoja milžiniškas biudžeto lėšas, dirba minios pareigūnų. Ką jie veikia, geria kavą, švenčia ir laukia pensijos? Ar kas nors modeliuoja krizines situacijas ir organizuoja jų valdymą? Kas nors gi turi pradėti bent nuo bendresnių dalykų. Skylių kamšymas ar galvų kapojimas, kėdžių perstatymas bendros problemos neišspręs, žuvusiųjų nesugražins. Reikia apsispręsti keisti mąstymą ir ką nors daryti iš esmės ir… Skaityti daugiau »

K.Pikčiurnai Kęstutis

Jūsų aiškiai du komentatoriai klausia, kur čia kas keikėsi? Ir – kodėl trolinate (rašote pirmąjį po straipsniu komentarą ne į temą)? Užuot atsakęs, jūs neriat į krūmus ir pradedate kabinti vermišelius apie blogus socialdemokratus ir sudužusį lėktuvą.
Man jūs irgi neatsakėte, tai po kokiu sparnu jūs kviečiate „vardan tos” burtis: po Puteikio ar po Lietuvos sąrašo? Kiek suprantu ir iš jūsų parašymų, kad jūs dar tuos du dalykus skiriate.

nieko naujo

geras paveiksliukas buvo internete: žmogėdros surišusius žmones jau ruošiasi valgyti.
o parašas: skaniausia tai žmogus (komunistų šūkis).
nesitikėkite pagalbos ar užuojautos, kol valdžioje neliustruoti kolaborantai tarybukai.

Kritikas Pikčiurna

Jei jau taip primygtinai prašote citatos, tai kaip suprasti kvietimą „… ir keikti apsivogusius…”. Nebent autorius padarė klaidą ir norėjo pasakyti „peikti”, arba „teisti”… Tokiu atveju aš atsiprašau už ironiją ir visiškai pritariu. Dėl antro klausimo atsakau. Aš išsakiau savo samprotavimus, o kviesti ar nekviesti nesu niekieno įgaliotas ir net būtų klaida. Aš tik išsakiau lūkestį apsisprėsti veikti kartu. Tai tas, kuris jaučiasi piliečiu ir ieško su kuo kartu veikti turi išsiaiškinti kas jam yra primtinesnis ir su kuo eiti kartu. Politika – ne pokylis ir ne šventė, kur šeiminkai kviečia. Tai, pirmiausiai, yra valia ir asmeninė atsakomybė. Ar ne už tai mes peikiame „sistemą”, kad ji yra neatsakinga ir abejinga kenčiantiems ir atstumtiems. Valstybėje negali būti nereikalingų – juk… Skaityti daugiau »

ruta

Reikia prisipazinti , kad Lietuvos dauguma tarnybu / kurias jau mateme ‘darbuojantys ‘/yra butaforines , kaip ir demokratija .Valstybes sistema veikia tik tuo pavidalu – moka sau geras algas , turi privilegiju , slaistosi po pasauli ‘patirties’ , reik nereik , jos vadai trimituoja apie kitas blogas valstybes , savos nepazindami ir nesuprasdami ..O mes tylekime ir ziurekime kuo viskas baigsis ?Gal gerai , o jei ne ? Apie kokia kompetencija cia eina kalba , kai kaina turi TIK lojalumas ir prisitaikeliskumas .Valdzia is karto pasimeta , jeigu tik kokia tragedija , nesklandumas , problema .Grybaukaite net nesugeba elgtis , kaip normalus zmogus , vis kokie tai’ pribimbasai’ , ka jau kalbeti apie zemesnio lygio pareigunus . Toks mentalitetas Lietuvos… Skaityti daugiau »

Jei yra GELBĖJIMO tarnyba

ji privalo veikti operatyviai,o ne pliurpti.
Pavėluoti gelbėjimai niekam nėra reikalingi.

Dėdė

Straipsnyje minimas A. Tapinas skandalingai pagarsėjo, užkasdamas Lietuvos piliečių politinę nuomonę žemėmis. Kodėl jis stebisi, kad ir kiti taip daro? Daro kiekvieną dieną.

KritiPirkc

Dėl “Lietuvos sąrašo” partijos plėtimosi ir jungimosi. Aš labai pritariu augimo, plėtros ir jungimosi su kitais idėjai. Tik jungtis reikia ne dėl skaičiaus, ne dėl valdžios. Tai daryti reikia programiniu ir vertybiniu pagrindu ir neprarandant tapatybės bei tęstinumo. Kuo toliau, tuo labiau man patinka “Lietuvos sąrašo” pavadinimas. Visų pirma, kaip politinis darinys mes kalbame apie Lietuvą ir tuo pačiu pasisakome už valstybės, jos teritorijos, tautos bei jų istorinį tęstinumą, tolesnę istorinę raidą, tapatybės išsaugojimą, nesikėsindami į kitų tokias pat vertybes. Kita vertus, “sąrašas” žymi jungiantį, integruojantį vaidmenį, tačiau leidžia išsaugoti jo narių tapatybę bei individualybę. Į sąrašą galima įjungti ir kitą savarankišką politinį ar visuomeninį darinį ir pavienį asmenį ar politiką ir visi jie vienodai gali ne tik bendradarbiauti, bet… Skaityti daugiau »

Pastebėjimas

Lietuvai geriausia būtų, kad sorošininkų sąrašo partija išvis dingtų iš politinio gyvenimo, bet tai priklausys nuo to, kiek kvailių bus, kurie su sorošininkų makoronais apkabintomis ausimis balsuos už juos, kurie toliau su „rusai puola” naikins Lietuvą, jos ūkį ir tautą.

Pastebėjimas

Gražulis ir Puteikis – tai du balvonėliai, kurie per patrankos šūvį neturėtų būti įleisti į seimą, jeigu rinkėjai būtų protingi.

kritpircpastroliams

abjasnyte, tavariscy krasnoarmeicy, pagal traipsnio tema, – kas nukirto liektuva, – Puteikis, sorosas, Grazulis???????????????????????????????????????

niekšai

niekšai Puteikis, Gražulis, Sorošas ir Landsbergis nukirto liektuvą.
Mūsų narsiausias komisaras Olekas – paaukojęs savo laisvalaikį – skubiai kraulio stiliumi nuplaukė iki avarijos vietos, bet jau buvo per vėlu.
Amžina šlovė mūsų drąsiajam komisarui Olekui !!!

Konbserviniam  pastebėjimui

Tamstos žiniai Puteikis, kurį vadini balvonu yra pagal papuliarumą aštuntoje vietoje po Grybauskaitės ir Butkevičiaus. Didžiausi balvonai Lietuvoje konservai ir masiuliniai liberastai.

> Konbserviniam pastebėjimui

Įdomiai čia tamstai išeina su tais reitingais. Naglis Puteikis pagal tamstą išeitų labai daug pasiekė, nes yra 8-tas. O ar nepagalvojai, kad jis populiarumu visiškai priartėjo prie didžiausių Lietuvos nelaimių – Nr 1 ir Nr. 2

Pastebėjimas

Puteikis yra konservas, seime iš jo visiškas nulis, balsuoja, kaip ir visi konservai. Gal kokioje savivaldybėje, kur sprendžiami ūkio klausimai, jis ir tiktų, bet seime gražuliai ir puteikiai yra per didelė prabanga Lietuvai mokėti didelius atlyginimus netikėliams.

pikčiurnos

Kartais atrodo, kad šitas portalas tapęs kažkokia išprotėjusių aklų įniršusių žmonių, kurie neturi kur dėti savo pykčio ant savęs, ant kitų tribūna.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top