Loreta Strøm. Pandemijos valdymo skirtumai Norvegijoje ir Lietuvoje

Dovilas Petkus

Į Norvegiją atvykusius lietuvius stebina norvegų kovos su covid – 19 taktika ir atšaukti ribojimai. Rugsėjo pabaigoje šios skandinavų šalies vyriausybė net paskelbė, kad pandemija baigėsi. Ar išties viruso ten nebėra ir kokie pandemijos valdymo skirtumai egzistuoja tarp mūsų šalies ir Norvegijos? Kodėl skiepus nuo covid – 19 vaikams gydytojai vertina skeptiškai ir kokių politinių pokyčių šios sveikatos krizės akivaizdoje bijo ekspertai?
Apie visą tai kalbamės su gyd. kardiologe, Sveikatos teisės Instituto atstove Loreta Strøm.

0:00 Intro
1:10 Ar išties pandemija Norvegijoje baigėsi?
3:40 Lietuvoje įvedami vis griežtesni ribojimai nepasiskiepyjusiems. Kaip šiuo klausimu yra Norvegijoje? Ar nesivakcinavę asmenys yra kažkaip išskiriami visuomenėje?
6:00 Informacinė pandemijos politika ir valdžios raginimai skiepytis. Kuo jie skyrėsi nuo metodų Lietuvoje?
10:14 Lietuvoje „vakserių“ ir „antivakserių“ grupės sunkiai randa bet kokią kalbą, patyčias dar pagilina ir valdžios komentarai arba influencerių nuostatos. Ar toks visuomenės susiskaldymas egzistuoja ir Norvegijoje?
13:37 Covid – 19 skiepai vaikams. Kodėl gyd. Loreta Strøm yra skeptiška šiuo klausimu?
17:30 Atmestas prezidento veto dėl mokamų testų Lietuvoje. Ar tai, jog darbuotojai testavimosi išlaidas dengs iš savo kišenių pagerins pandemijos situaciją ar ją dar labiau pablogins?
20:10 Ar galima koronavirusą lyginti su prieš šimtmetį siautėjusiomis gripo atmainomis ir kaip mums teks su šiuo virusu susigyventi?
25:50 Naujausia žinia – tabletės nuo koronaviruso. Ar jos užbaigs pandemiją pasaulyje?
27:40 Kada baigsis koronaviruso pandemija? Ir kokių politinių pasikeitimų šios pandemijos metu bijo STI ekspertė L. Strøm?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kodel

STI ekspertai nekomentuoja naujausiu moksliniu straipsniu apie suklastotas klinikines studijas, kad ir vak ci nu efektyvumo arba nesciuju, kai remiantis suklastotais duomenimis buvo paskelbtos rekoemndacijos jas skipepyti? Ar cia tik prof. Vaitkus supranta skaicius ir turi pakankmaai drasos tai paskelbti? Toks institutas, tiek mokslo daktaru, tai gal nors retkarciais tegul pasidomi aktualia moksline informacija.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top