lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Neringa Budrytė | Specialiai „Lietuvos Rytui“ iš Italijos

Psichologų mokymas meluoti, netikri vaikų piešiniai ir naudoti elektros impulsai – tai detalės iš Italiją sukrėtusio skandalingo tyrimo. Buvo atskleista ištisa vaikų grobimo iš šeimų ir pardavinėjimo sistema.

Teisėsaugos akiratyje atsidūrė kelios dešimtys Italijos socialinių pareigūnų, psichologų ir net vieno miestelio meras. Jie, kaip įtariama, atiminėjo mažylius iš šeimų ir perduodavo juos globėjams, taip užsidirbdami didžiules sumas. Manoma, kad nelegaliame vaikų versle galėjo suktis šimtai tūkstančių eurų.

Vaikus spaudė meluoti

Sudėtinga teisėsaugos operacija, simboliniu pavadinimu „Angelai ir demonai“, atskleidė ilgai dangstytą siaubingą tiesą – Vidurio Italijos Emilijos-Romanijos regiono valdininkai verslą susikūrė iš vaikų grobimo.

Iš viso byloje figūruoja beveik trys dešimtys įtariamųjų, šešiems jų skirtas namų areštas. Tarp jų – Bibiano miestelio meras Andrea Carletti, psichologai, socialiniai ir švietimo darbuotojai, žymi nevyriausybinė organizacija ir viena globėjų šeima, kaltinama smurtu prieš globotinius.

Įtariama, jog vaikams įvairiais sunkiai realybėje įsivaizduojamais metodais buvo plaunamos smegenys, kad nepilnamečiai pradėtų blogai kalbėti apie savo tėvus. Psichoterapijos seansų metu vaikai buvo bandomi paveikti kartais net ir naudojant elektros impulsų įrenginį, švelniai vadinamą prisiminimų aparatėliu. Tokia priemone psichoterapeutai jiems siūlė „prisiminti“, ar jų tėvai juos seksualiai išnaudojo, mušė ar kitaip skriaudė. Slapta įrengtomis vaizdo kameromis pareigūnai užfiksavo, kaip psichologai ir socialiniai darbuotojai spaudė vaikus šmeižti savo šeimą.

Neprisiminė, ką pasakojo

Žiniasklaidoje paplito skandalingas psichologės, iš tėvų atimtos mergaitės ir naujomis jos globėjomis tapusių dviejų moterų pokalbis, atskleidžiantis siaubingus faktus. Jame mergaitė skundėsi neprisimenanti, kodėl nebegali matyti savo tėvų.
„Bet ar tu neprisimeni, kaip sakei, kad savo tėvo nebenori daugiau matyti? Aš tai prisimenu“, – sakė psichologė.
„Ne, aš taip nesakiau! Nesakiau, kad nebenoriu jo matyti“, – tikino mergaitė.
„Taip, tu tikrai sakei, kad nebenori jo matyti, nes bijai, kad jis tave gali nuskriausti, gali keršyti ar kad gali tave atsiimti. Tu prisimeni tą baimę, kurią jautei? Ar dabar prisimeni?“ – mergaitę bandė spausti naujoji globėja. „To, ką tu pasakysi teisėjui, tavo tėvas nesužinos. Nesužinos ir mama. Galbūt aš blogai atsimenu, bet kai tau pasakė, kad daugiau nematysi savo tėvo, tu juk džiaugeisi“, – kalbėjo psichologė.
„Ne, aš neatsimenu, kad taip būčiau sakiusi“, – priešinosi mergaitė.
„Palauk, bet tu juk nepadarei nieko blogo! Juk tu patyrei tokią situaciją, kai tave labai skriaudė. Juk tu, kaip mažas vaikas, gali pasiskųsti, kad tau labai skaudėjo ir tu nenori, kad tave daugiau skaudintų. Juk suaugusieji privalo pasirūpinti vaikais, o ne atvirkščiai. Juk nėra taip, kad tapai blogu vaiku, nes pasiskundei, kad daugiau nebenori taip gyventi“, – įtikinėjo globėja.
„Tu norėtum juos pamatyti?“ – klausė psichologė.
„Taip, man būtų labai smagu pamatyti juos vėl. Kartais negaliu nustoti verkti, nes man trūksta tėvelio apkabinimų“, – guodėsi mergaitė.
Italijos žiniasklaida rašė, kad dvi naujos motinos savo mažametę globotinę keiksmais ir riksmais spaudė meluoti apie šeimoje neva patirtą prievartą ir kitaip morališkai žalojo. Pavyzdžiui, neleido nešioti palaidų plaukų, kad nedemonstruotų tuštybės.

Atėmė siekdami pasipelnyti?

Pareigūnai skandalingą tyrimą pradėjo pernai vasarą, kai regione netikėtai padaugėjo socialinių darbuotojų skundų, kad vaikai šeimose seksualiai išnaudojami ar kitaip skriaudžiami. Per metus teisėsaugai pavyko surinkti daugybę šokiruojančių dokumentų.

Pasirodo, valdininkai buvo sukūrę ir ištobulinę visą vaikų atėmimo iš šeimų sistemą. Buvo klastojami netgi nekalti mažylių piešiniai. Auklėtojos ar psichologės juose pripiešdavo seksualinės simbolikos ar kitų tėvus apšmeižiančių detalių. Namai, kur gyveno vaikai, buvo klaidingai apibūdinami kaip apšiurę, o vaikais manipuliuojama įvairiais būdais bandant sumenkinti tėvų vaidmenį. Psichoterapijos seansų metu vaikų atmintis buvo koreguojama tam tikrais elektromagnetiniais impulsais, uždedant elektrodus ant kojų ir rankų, kad jie neva prisimintų netikrus seksualinio išnaudojimo atvejus ir apie tai papasakotų teisėjams. Vaikams buvo aiškinama, kad tokia terapija jiems padės atsigauti po patirtų traumų.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA, lrytas.lt portale.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top