lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Neringa Budrytė | Specialiai „Lietuvos Rytui“ iš Italijos

Psichologų mokymas meluoti, netikri vaikų piešiniai ir naudoti elektros impulsai – tai detalės iš Italiją sukrėtusio skandalingo tyrimo. Buvo atskleista ištisa vaikų grobimo iš šeimų ir pardavinėjimo sistema.

Teisėsaugos akiratyje atsidūrė kelios dešimtys Italijos socialinių pareigūnų, psichologų ir net vieno miestelio meras. Jie, kaip įtariama, atiminėjo mažylius iš šeimų ir perduodavo juos globėjams, taip užsidirbdami didžiules sumas. Manoma, kad nelegaliame vaikų versle galėjo suktis šimtai tūkstančių eurų.

Vaikus spaudė meluoti

Sudėtinga teisėsaugos operacija, simboliniu pavadinimu „Angelai ir demonai“, atskleidė ilgai dangstytą siaubingą tiesą – Vidurio Italijos Emilijos-Romanijos regiono valdininkai verslą susikūrė iš vaikų grobimo.

Iš viso byloje figūruoja beveik trys dešimtys įtariamųjų, šešiems jų skirtas namų areštas. Tarp jų – Bibiano miestelio meras Andrea Carletti, psichologai, socialiniai ir švietimo darbuotojai, žymi nevyriausybinė organizacija ir viena globėjų šeima, kaltinama smurtu prieš globotinius.

Įtariama, jog vaikams įvairiais sunkiai realybėje įsivaizduojamais metodais buvo plaunamos smegenys, kad nepilnamečiai pradėtų blogai kalbėti apie savo tėvus. Psichoterapijos seansų metu vaikai buvo bandomi paveikti kartais net ir naudojant elektros impulsų įrenginį, švelniai vadinamą prisiminimų aparatėliu. Tokia priemone psichoterapeutai jiems siūlė „prisiminti“, ar jų tėvai juos seksualiai išnaudojo, mušė ar kitaip skriaudė. Slapta įrengtomis vaizdo kameromis pareigūnai užfiksavo, kaip psichologai ir socialiniai darbuotojai spaudė vaikus šmeižti savo šeimą.

Neprisiminė, ką pasakojo

Žiniasklaidoje paplito skandalingas psichologės, iš tėvų atimtos mergaitės ir naujomis jos globėjomis tapusių dviejų moterų pokalbis, atskleidžiantis siaubingus faktus. Jame mergaitė skundėsi neprisimenanti, kodėl nebegali matyti savo tėvų.
„Bet ar tu neprisimeni, kaip sakei, kad savo tėvo nebenori daugiau matyti? Aš tai prisimenu“, – sakė psichologė.
„Ne, aš taip nesakiau! Nesakiau, kad nebenoriu jo matyti“, – tikino mergaitė.
„Taip, tu tikrai sakei, kad nebenori jo matyti, nes bijai, kad jis tave gali nuskriausti, gali keršyti ar kad gali tave atsiimti. Tu prisimeni tą baimę, kurią jautei? Ar dabar prisimeni?“ – mergaitę bandė spausti naujoji globėja. „To, ką tu pasakysi teisėjui, tavo tėvas nesužinos. Nesužinos ir mama. Galbūt aš blogai atsimenu, bet kai tau pasakė, kad daugiau nematysi savo tėvo, tu juk džiaugeisi“, – kalbėjo psichologė.
„Ne, aš neatsimenu, kad taip būčiau sakiusi“, – priešinosi mergaitė.
„Palauk, bet tu juk nepadarei nieko blogo! Juk tu patyrei tokią situaciją, kai tave labai skriaudė. Juk tu, kaip mažas vaikas, gali pasiskųsti, kad tau labai skaudėjo ir tu nenori, kad tave daugiau skaudintų. Juk suaugusieji privalo pasirūpinti vaikais, o ne atvirkščiai. Juk nėra taip, kad tapai blogu vaiku, nes pasiskundei, kad daugiau nebenori taip gyventi“, – įtikinėjo globėja.
„Tu norėtum juos pamatyti?“ – klausė psichologė.
„Taip, man būtų labai smagu pamatyti juos vėl. Kartais negaliu nustoti verkti, nes man trūksta tėvelio apkabinimų“, – guodėsi mergaitė.
Italijos žiniasklaida rašė, kad dvi naujos motinos savo mažametę globotinę keiksmais ir riksmais spaudė meluoti apie šeimoje neva patirtą prievartą ir kitaip morališkai žalojo. Pavyzdžiui, neleido nešioti palaidų plaukų, kad nedemonstruotų tuštybės.

Atėmė siekdami pasipelnyti?

Pareigūnai skandalingą tyrimą pradėjo pernai vasarą, kai regione netikėtai padaugėjo socialinių darbuotojų skundų, kad vaikai šeimose seksualiai išnaudojami ar kitaip skriaudžiami. Per metus teisėsaugai pavyko surinkti daugybę šokiruojančių dokumentų.

Pasirodo, valdininkai buvo sukūrę ir ištobulinę visą vaikų atėmimo iš šeimų sistemą. Buvo klastojami netgi nekalti mažylių piešiniai. Auklėtojos ar psichologės juose pripiešdavo seksualinės simbolikos ar kitų tėvus apšmeižiančių detalių. Namai, kur gyveno vaikai, buvo klaidingai apibūdinami kaip apšiurę, o vaikais manipuliuojama įvairiais būdais bandant sumenkinti tėvų vaidmenį. Psichoterapijos seansų metu vaikų atmintis buvo koreguojama tam tikrais elektromagnetiniais impulsais, uždedant elektrodus ant kojų ir rankų, kad jie neva prisimintų netikrus seksualinio išnaudojimo atvejus ir apie tai papasakotų teisėjams. Vaikams buvo aiškinama, kad tokia terapija jiems padės atsigauti po patirtų traumų.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA, lrytas.lt portale.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Faktais grįsta analogija: Italija ir Lietuva

Vaikų „paėmimo” iš šeimų schemoje Lietuvoje dalyvavo lygiai tų pačių profesijų ir funkcijų darbuotojai (psichologai, soc. darbuotojai, vaikų teisės).
Taigi yra pakankamas pagrindas teisėsaugai patikrinti, ar ir Lietuvoje neveikė (neveikia) analogiška prekybos vaikais sistema?
Aišku, sistemos varžteliai (vykdytojai) apie tai galėjo 9turėjo?) beveik nieko nežinoti, bent – neįtarti. Nors tai visiškai neįtikėtina.

Tauta nori zinoti

Ar dar gyva Deimante KEDYTE?

Al.

Puiki proga naujajam prezidentui parodyti, kad jam iš tikro rūpi tiesa ir teisingumas.

stasys

Visos tos kalbos labiau primena garliavos patvorinio saldu sapną prisnūdus . Ka ten tas L.Rytas nuo paskalu grindinio prirankiojo dar reikalauja labai detalaus inform. tikrinimo .

šuniui

štazi, padugne, o tu labai nenuoseklus- juk Deimantės grobimo byloje, tau ir kitiems sisteminiams šunims, lietrydžio rašiniai buvo neginčyjamos tiesos kanonas. kiekvienas girtos kuzios žodis išvarvėjęs iš bambalio, visi lerwastės imbierai, dar ir vis dabar reklamuojami prokuratūros banditų sukurptuose „kaltinimuose” Venckienei ar jos kieme šautuvų buožėmis daužytų piliečių nuteisimo punktuose. ir staiga, dabar švč. komsomolkės organas jau „niabepatykimaz”! štazi, gal vakar šnapso perdozavai? tu šunpalaiki, bent vieną diene!ę skirk pasiskaičiavimui, kiek šūdo esi per visus tuos metus primalęs. pasiskaičiuok gerai ir pradėk ruošti savo pragertą skilvį, nes, patikėk, vieną kartą ateis diena, kai tavo šeimininkų režimas žlugs, o tada- rasim tave išgama ir priversime saujomis kabinti savo šūdus. springstant nuosava smarve, visą savo prišiktą krūvą turėsi suryti, išlaižyti iki paskutinio… Skaityti daugiau »

Juozas

Kova už vaikų teises, ypač siekiant pritraukti kuo daugiau pinigų (duokit pinigų- ir mes padarysime visus vaikus laimingus) daro didžiulę žalą patiems vaikams. Tą rodo ir Barneverno, ir šis skandalas. Kiekviena uždara sistema greitai išsigimsta, ne išimtis ir kovotojai už vaikų teises. Tuo labiau, kad jiems sunku pasipriešinti. Kaip Lietuvoje- oponentai tuoj pat apšaukiami vaikmušiais ir kitokiais nedorėliais. Todėl daugelis ir nenori veltis į konfliktą su rėksmingomis „kovotojomis”.

stasy,

tu pedofilas ar prekeivis? Nagi pasigirk, ,,herojau”! Tik tokio tipo išgamos kaip tu ir gali taip rašyti. Net jei buvai pamestinukas, turėjai laiko ir į žmones pasižiūrėti, ir žmoniškumo pasimokyti. Juk išgyvenai, dvasios invalide, vadinasi, ir tavimi kažkas rūpinosi.

Gal ?

Šis atvejis turėtų įvaryti nemažai baimės mūsų vaikų teisių tarnyboms. Prezidentė teisėsaugos kontrolę jau prarado, Nausėda dar nekontroliuoja. Gal ir nenorės kontroliuoti? Tad ką gali žinoti- gali ir panorėti kuri nors parodyti, kad sugeba dirbti ir tuo užsitikrinti savo tolesnio darbo vietą. Proga puiki. Esu pastebėjęs, kad jėgos struktūros prieš rinkimus paprastai sukruta, padaro keletą rimtų darbų.

o argi ne taip buvo apdorojama Deimante?

net atminti jai „istryne” vadinamieji psichologai kad itiktu pedomafijai.

stasys

Nereikia čia šukalioti dvasios invalidai , paprasčiausiai naudinga įprasti tikrinti bet kokia viešinama informacija . Visi tie selektyvus pareiškimai lietuviškoje spaudoje turi labai daug bendro to kai siūlo pagalba per ausis tamstos sutempiama galvelėn visa kas reikalinga ‘žinoti’ .

Karabasas

Įtariu, kad šunstasys nemoka skaityti. Evoliucijos procese, kažkaip sugebėjo tik rąšto pramokti. Antraip perskaičius palinkėjimus „šuniui”, turėtų pabrukęs uodegą skuosti kuo toliau.
Žodžių, sunkiai suvokiamas sutvėrimas…
P. S.
Ei, jota, tavo patinėlį skriaudžia, atjok!

Jota Stasiui

„Visos tos kalbos labiau primena garliavos patvorinio saldu sapną prisnūdus”. Kokios kalbos?

stasys

Jota ..tokios kai vieno informacinio šaltinio pagrindu vaiku smurto tema tampa plačiu spekuliacijų pagrindu Lietuvoje . R.Navicko prieš čia publikuotas str. Šakalienei irgi puikus pridedamas siužetas tai temai . Žinot..o Jus patinkat karbabasui .. :))

Keista

Jota atseikėjo antausį suskiui. stasy, padėkok už principingą poziciją.

Jota  Stasiui

Nežinau, aš iki smulkmenų nesidomėjau šia byla, bet kiek mačiau, ypač mergaitės pagrobimo sceną, mane sukrėtė. Teisinti tai galima tik turint nenuginčijamų argumentų. Galbūt spekuliacijų ir būta, be jų neapsieisi niekaip, bet juk ir Amerikos reakcija į šią bylą atskleidė visą mūsų teisėsaugos gėdingumą. Šito neįmanoma neigti, nebent nesąžiningai.
O tavo ankstesnių komentarų aš neskaičiau, nespėju čia viskuo domėtis.

mazgys

Italai – vaikus mylinti tauta, nėra abejonių, kad nusikaltėliai gaus pagal nuopelnus, o ir kalėjime italų mafiozai niekina tokius, kurie nubausti už nusikaltimus prieš vaikus.
O nuolat tikrinti globėjų šeimas būtų gera praktika, kurią verta itvirtinti ne tik visoje Europoje, bet ir visame pasaulyje – tarkime, kokia nors tarptautine konvencija.

stasys

Jotai ..bus matyti kai tašką padės Amerikos teismai ekstradicijos byloje.

Www

Gerai,kad Lietuvoje niekas vaikų nepardavinėja, svetimi globėjai jų neskriaudžia, atėjūnai gali laisvai įsivaikinti o saviems kaip teigiama yra trukdoma ir tt. Marijos žemėja ramu.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top