LUNI ir žalieji ragina išeiti iš transatlantinio transo

Pasaulinės veiksmo dienos prieš laisvosios prekybos sutartis renginiai Lietuvoje

Prieš kitą savaitę prasidedant devintajam JAV ir ES derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties (angl. santrumpa – TTIP) raundui, pasaulinė veiksmo diena prieš laisvosios prekybos sutartis Lietuvoje bus minima informaciniu renginiu ir improvizuota protesto akcija.

Šiandien, šeštadienį, balandžio 18 d. 15 val. LUNI ir žalieji kviečia į Darnaus vystymosi centro direktoriaus Liutauro Stoškaus bei gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“ atstovės Gabijos Enciūtės paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės sutartį tarp JAV ir ES. Paskaita vyks Lietuvos kooperatyvų sąjungoje Vilniuje (Gedimino pr. 28, įėjimas iš Jakšto g., 3 aukštas). Visuomenės dėmesį į probleminius sutarties aspektus renginio dalyviai atkreips Gedimino prospekte fotografuodamiesi su plakatais, kurie vėliau bus išplatinti socialiniuose tinkluose.

Taip Lietuvos organizacijos prisidės prie šimtų tūkstančių kitų aktyvistų visame pasaulyje. Už sveiką maistą, darbuotojų teises, interneto laisvę, demokratiją ir galimybę dirbti savo žemę kovojantys aktyvistai balandžio 18 d. rengia daugiau nei 500 protesto akcijų ir informacinių renginių visuose kontinentuose.

„Kol kas dauguma Lietuvos politikų apie įvairius JAV ir ES sutarties aspektus kalba kaip užhipnotizuoti. Mes manome, kad reikėtų išeiti iš šito transo ir pažvelgti į sutartį kritiškesniu žvilgsniu. Kaip sutartis paveiktų mūsų žemdirbius, vartotojus, samdomus darbuotojus? Kaip gali pasikeisti mūsų sveikatos apsaugos, švietimo sistemos? Yra daug neatsakytų klausimų“, – sako Liutauras Stoškus, kurio vadovaujamas Darnaus vystymosi centras yra prisijungęs prie europinio aljanso, raginančio nutraukti derybas dėl TTIP bei neratifikuoti Išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo su Kanada (angl. santrumpa – CETA). Prie daugiau nei 400 organizacijų iš 26-erių ES šalių vienijančio aljanso taip pat prisijungė Susivienijimas ŽALI.LT, darnaus vystymosi organizacija GYVA.LT, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, „Tušti narvai“ bei Lietuvos jaunimo centras.

Aljanso organizuojama peticija prieš ES laisvosios prekybos sutartis su JAV ir Kanada artėja prie 1 mln. 700 tūkst. parašų. Parašai taip pat bus renkami LUNI ir žaliųjų renginio metu.

LUNI yra neformali savišvietos iniciatyva, siekianti suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. LUNI susikūrė 2008-ųjų rugsėjį, šiuo metu LUNI fakultetai veikia Alytuje, Joniškyje, Kaune, Klaipėdoje, Kuršėnuose, Panevėžyje, Plungėje, Vilniuje ir Žemaitijos kaime įsikūrusioje „Ekotroboje“ ir Londone.

Daugiau apie renginį skaitykite Veidaknygėje (ČIA).

Visus Pasaulinės veiksmo dienos prieš laisvosios prekybos sutartis renginius galite rasti žemėlapyje (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top