M. Morawiecki: suprantu tuos, kas balsavo už „Brexit”

laikmetis.lt

Sekmadienį interviu Londono laikraščiui „Daily Express“ buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pasisakė prieš augančią ES centralizaciją ir perspėjo, kad tokia ES „sprogs“.

M. Morawieckis, priklausantis partijai „Teisė ir teisingumas“ (PiS), pripažino, kad dabar supranta, kodėl britai balsavo už „Brexit“, teigdamas, kad Europos Sąjungoje vyksta nuolatinė galios centralizacija. M. Morawieckis įspėjo, kad nors ES turi privalumų, šios centralizavimo tendencijos gali nulemti jos sprogimą.

„Na, aš tikriausiai skiriuosi nuo daugumos britų, kurie pasisakė už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, nes manau, kad Europos Sąjunga turi savo privalumų. Tačiau manau, kad dabartinė tendencija yra labai pavojinga. Ir dabar geriau suprantu, kodėl Didžioji Britanija priėmė tokį sprendimą“, – pareiškė M. Morawieckis.

M. Morawiecki pastebėjo, kad Europos Komisijos sprendimas neskirti lėšų Lenkijai pagal ekonomikos atkūrimo planą buvo bandymas paveikti spalio mėn. vyksiančių Lenkijos parlamento rinkimų rezultatus.

Kuo daugiau kompetencijų įgyja ir perima Europos Komisija, tuo mažiau žodžių turi suvereni valstybė.

„Kalbant apie įvairias ES politikos sritis, tai neabejotinai buvo kišamasi į mūsų vidaus reikalus“, – pabrėžė politikas, pažymėdamas, kad vis didėjantis kompetencijos perdavimas Briuseliui yra ėjimas klaidinga linkme.

„Manau, kad tai vyksta bloga linkme ir galiausiai prives prie Europos Sąjungos žlugimo. Tikrai manau, kad Europos Sąjunga yra labai vertinga organizacija laisvosios rinkos erdvės, bendradarbiavimo ir įvairių laisvių, įskaitant laisvą kapitalo, žmonių, prekių ir paslaugų judėjimą, požiūriu. Tačiau kuo daugiau kompetencijų įgyja ir perima Europos Komisija, tuo mažiau žodžių turi suvereni valstybė“, – aiškino M. Morawieckis.

Jis taip pat išreiškė susirūpinimą dėl naujausių Europos Parlamento ir Europos Komisijos planų, susijusių su sutarčių reformomis.

„Manau, kad tai labai, labai pavojinga Europos Sąjungos stabilumui. Nes tai visų pirma atima iš suverenių valstybių jų pagrindines teises saugumo, užsienio politikos, mokesčių politikos srityse, kurios yra kiekvienos suverenios valstybės pagrindas, taip pat daugelyje, daugelyje kitų sričių“, – perspėjo buvęs Lenkijos ministras pirmininkas.

ŠALTINIS REMIX NEWS

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top