M. Morawieckis: Briuselis bando šantažu pakeisti Lenkijos vyriausybę

laikmetis.lt

Jei pranešimai apie tai, kad Briuselis nebereikalauja laikytis teisinės valstybės principų, jeigu Donaldas Tuskas taps ministru pirmininku, yra teisingi, tuomet Lenkijos rinkėjai buvo šantažuojami, kad balsuotų už vyriausybės pakeitimą, pareiškė dabartinis ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.

Buvęs eurokratas ir Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas ketvirtadienį Briuselyje žurnalistams pareiškė, kad kai jis pradės eiti pareigas ir pateiks Europos Komisijai neįvardytas garantijas, kad „į Lenkiją grįš teisinė valstybė”, valdančiajai konservatyviai partijai „Įstatymas ir teisingumas” (PiS) anksčiau neskirtas finansavimas bus atlaisvintas ir nereikės priiminėti esminių teisėkūros reformų.

Tačiau jis nenorėjo pasakyti, kokių konkrečių priemonių imsis, kad nuramintų Komisiją.

Šią savaitę D. Tuskas lankėsi Briuselyje derybose su Europos liaudies partija ir susitiko su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen bei Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola.

Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis, ketvirtadienį atvykęs į Briuselį dalyvauti dvi dienas truksiančiame Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime, pareiškė, kad „įdomu”, jog Komisija dabar nori suteikti Lenkijai jai priklausantį finansavimą, nereikalaudama teisėkūros reformų, kurių ji reikalavo iš kadenciją baigiančios konservatyvios administracijos. Jis apkaltino Briuselį, kad šis, siekdamas priversti Lenkijos parlamentą ir prezidentą paskirti D. Tuską ministru pirmininku, ėmėsi „nepriimtino šantažo”.

Komisija dabar nori suteikti Lenkijai jai priklausantį finansavimą, nereikalaudama teisėkūros reformų, kurių ji reikalavo iš kadenciją baigiančios konservatyvios administracijos

Per spalio 15 d. vykusius visuotinius rinkimus valdantieji konservatoriai gavo daugiausia balsų ir vietų naujajame parlamente, tačiau jiems pritrūko iki daugumos. Tai suteikė galimybę liberalioms ir centristinėms opozicinėms partijoms suformuoti naują administraciją ir paskirti Europos Sąjungos pageidaujamą kandidatą Donaldą Tuską vadovu.

D. Tusko Pilietinė koalicija (KO), Trečiojo kelio aljansas ir Kairiųjų partija sudarytų bloką, turintį 248 iš 460 vietų naujajame parlamente.

Europos Komisija blokuoja 35,4 mlrd. eurų po pandemijos atsigavimo lėšų, kol Lenkija neįgyvendins sutartų teismų reformos etapų, įskaitant konkrečius teisės aktus dėl teisėjų atskaitomybės ir nepriklausomumo.

ŠaltinisREMIX NEWS

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top