M. Morawieckis: lenkų paauglio išprievartavimas Miunchene – atvirų ES sienų politikos pasekmė

laikmetis.lt

Po to, kai Miuncheno požeminio traukinio platformoje 20-metis migrantas iš Afganistano kelias valandas homoseksualiai prievartavo 18-metį Lenkijos pilietį, Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pakomentavo šį atvejį, sakydamas, kad tai įvyko dėl ES vykdomos „atvirų sienų“ politikos.

„Jauną lenką Miunchene išprievartavo imigrantas iš Afganistano. Tai Europos Sąjungos, (Europos liaudies partijos vadovo) Manfredo Weberio ir jo atstovo Lenkijoje Donaldo Tusko stumiamos atvirų sienų politikos padariniai. Ar mes norime tokios Europos Lenkijoje?“ – klausė M. Morawieckis savo įraše socialiniame tinkle „Facebook“.

Kaltininkas, kurį sulaikė Vokietijos policija, pasinaudojo tuo, kad jaunas lenkas grįžo iš vakarėlio ir apsvaigęs nuo alkoholio užmigo Miuncheno metro stotyje.

M. Morawiecki savo pranešime patikslino, kad Lenkija “ yra viena saugiausių žemyno šalių, o Teisės ir teisingumo (PiS) vyriausybė investuoja didžiules lėšas į kariuomenę, policiją ir Lenkijos sienų apsaugą“.

MANFREDO WEBERIO IR JO ATSTOVO LENKIJOJE DONALDO TUSKO STUMIAMOS ATVIRŲ SIENŲ POLITIKOS PADARINIAI

M. Morawieckis taip pat atkirto opozicijos politikams, kurie teigė, kad valdančioji PiS nuteikinėja lenkus prieš migrantus. „Mes nieko nesmerkiame. Valdome atsakingai. To paties negalima pasakyti apie opoziciją, kai ji buvo valdžioje. Kokios saugumo politikos reikia Lenkijai, visi nuspręsime prie balsadėžių spalio 15 d.“

Lenkijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį iškvietė Vokietijos ambasados atstovą aptarti šio atvejo. Ministerija įteikė pareiškimą, kuriame teigiama, kad tokios situacijos negali pasikartoti. Todėl būtina surengti informacinę kampaniją, kad būtų atkreiptas dėmesys į tokių nusikaltimų, vykdomų Vakarų Europos šalyse, pavojų.

Lenkijos ministerija pareiškė, kad Lenkija yra pasirengusi dalyvauti tokioje informacinėje kampanijoje. Ministerija taip pat paprašė Vokietijos policijos visapusiškai bendradarbiauti su Lenkijos konsulinėmis tarnybomis, kad nukentėjusiajam būtų suteikta visa įmanoma pagalba.

Pastaraisiais metais Vokietijoje padaugėjo išžaginimų atvejų, susijusių su atviromis sienomis. Pavyzdžiui, praėjusiais metais šalyje rekordiškai padaugėjo grupinių išžaginimų atvejų, o daugiau nei pusė įtariamųjų buvo migrantai.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top