Maidanas siūlo steigti politikų veiklą kontroliuojantį organą ir sudaryti Liustracijos komisiją

Maidano atstovai mano, jog būtina įsteigti politikų veiklą kontroliuojantį organą, kuris neleistų pakartoti 2005 metų klaidų. Apie tai sakoma „Tautos pasitikėjimo sueigos“ pareiškime, perduotame agentūrai UNIAN.

„Tautos pasitikėjimo sueiga mano, jog būtina įsteigti organą, kontroliuojantį bet kurių politikų veiklą, nežiūrint jų partinių vėliavų spalvų. Atitinkamas įstatymo projektas per savaitę bus parengtas ir pateiktas Aukščiausiajai Radai. Ukrainos tauta negali leisti pasikartoti 2005 metų klaidoms. Liaudies valdžia turi tapti ne lozungu, o gyvenimo realybe“, – kalbama Maidano atstovų pareiškime.

Ten pat pažymimi pirmieji Maidano veiklos rezultatai: „Trys mūsų Maidano mėnesiai šiandien parodė pirmuosius rezultatus. Nuo šios scenos Maidano vardu mes iškėlėme reikalavimus apie tai, kad nedelsiant būtų atstatydintas Janukovyčius, nedelsiant būtų suimti Pšonka, Zacharčenka, Lebedevas. Daug kas vakar sakė, kad tai neįmanoma, kad nereikia reikalauti neįmanoma, tačiau jau šiandien Janukovyčius nušalintas – tai faktas. Už šią pirmąją pergalę Ukrainos žmonės sumokėjo siaubingą kainą“.
Maidanas inicijuoja ir Liustracijos komisijos sudarymą: „Kiekviename mieste, kiekvienoje gyvenvietėje išsiaiškinsime tuos, kas metų metais vogė, grasino, tyčiojosi iš Ukrainos piliečių. Tokiems asmenims bus draudžiama užimti įstaigų vadovų pareigas ir būti renkamiems į atstovaujamus valdžios organus, taip pat užsiimti verslu mūsų valstybėje. Šių priemonių vykdymo eigą mes pavedame Aukščiausiajai Radai teikdami mūsų parengtus įstatymo projektus „Dėl teisinės liustracijos ir Visuomeninės liustracijos komisijos sudarymo“. Liustracijos komisija dirbs ne vienerius metus – tiek, kiek reikės, kol Ukrainos žemė nebus išvalyta nuo šios bjaurasties“.

„Kitas žingsnis – bausmės kaltiesiems, vykdant Liaudies tribunolo teismą pagal Visuomeninės komisijos, tiriančios ir šalinančios žmogaus teisių Ukrainoje pažeidimus, darbo rezultatus. Tam, kad nė vienas Ukrainos pilietis, kuriame Ukrainos kampelyje jis bebūtų, daugiau nenukentėtų nuo valdininkų, pažeidžiančių žmogaus teises“, – praneša aktyvistai.

Maidano aktyvistai taip pat yra įsitikinę, kad „Maidanas de facto tapo Konstitucijos garantu. Maidanas turi ir toliau išlikti, kaip valstybės valdžios veiklos stebėjimo organas. Tam privalu turėti būtinas struktūras ir gebėti bet kuriuo momentu sukviesti Večę (visuotinę sueigą) – tiesioginės liaudies valdžios organą“.

Dėl Aukščiausioje Radoje formuojamos pereinamosios liaudies pasitikėjimo vyriausybės personalinės sudėties pažymima, kad ši vyriausybė turi būti sudaryta ne iš partinių funkcionierių, o iš pripažintų, nesuterštos reputacijos profesionalų.

„Šiuos kriterijus mes suformuluosime ir paskelbsime čia, nuo Maidano scenos. Per tris dienas Ukrainos Aukščiausiajai Radai mes perduosime visuomenines rekomendacijas, kurių pagrindu turės būti skiriami pereinamosios liaudies pasitikėjimo vyriausybės nariai. Svarbiausiu šios vyriausybės uždaviniu bus realizuoti visuomenės ir ekspertų parengtą [ekonomikos] atgaivinimo reformų paketą. Pirmiausia yra teisinė reforma, teisėsaugos organų reforma, valdžios decentralizacija vietos bedruomenėse, antikorupcinė reforma, rinkimų įstatymų leidybos reforma“.

Pareiškimą pasirašė: Dmitrij Jaroš („Dešinysis sektorius“), Segej Pojarkov ir Ivan Rudiak (AutoMaidan), Oleg Michniuk (kariai-afganai), Olga Bogomolec (Maidano medikai), Vladimir Viatrovič (Visuomeninis Maidano sektorius), Vladyka Stefan (Maidano Dvasinė taryba), Irena Karpa (rašytoja).

Šaltinis: unian.net

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top