Maidane ruošiamasi atremti naują šturmą (tiesioginė transliacija)

Maidanas atsilaikė

Po kruviniausios dienos ir nakties susirėmimų, kuriuose žuvo mažiausiai 26 žmonės ir buvo šimtai sužeistų, Maidane paskelbtas gedulas. Bet žmonės nesiskirsto. Per nakties šturmą specialiesiems padaliniams pavyko užimti tą Maidano teritoriją, kur buvo įrengti pirmosios pagalbos teikimo punktai, medikamentų, maisto, šiltų darbužių sandėliai.

Šiuo metu sukilėliai, ruošdamiesi kitam šturmui, stato naujus įtvirtinimus, veža benziną Molotovo kokteiliams, padangas. Įrengiamos ir naujos lauko ligoninės, bandoma atnaujinti medikamentų ir produktų teikimą, renkami šilti darbužiai, maistas.

Pats Kijevas primena miestą, kuriame jau įvesta nepaprastoji padėtis, nors ji dar nepaskelbta: traukiniai, metro ir autobusai nevažiuoja, dauguma lėktuvų nukreipiama į kitus miestus, keliai užblokuoti, tikrinami visi įvažiuojantys, milicininkai patruliuoja su AK74 modelio automatais.

Oficialiai patvirtinta: saugumas pradėjo „antiteroristinę operaciją“

Ukrainos saugumo tarnybos interneto svetainėje paskelbtame saugumo vadovo Aleksandro Jakimenkos pranešime oficialiai patvirtinama, kad Ukrainos valdžia prieš savo tautą pradėjo „antiteroristinę operaciją“. A. Jakimenkos įsitikinimu, įvykiai Ukrainoje – „terorizmo aktas“, o protestuotojų veiksmai – „rimta grėsmė milijonų ukrainiečių gyvybėms“.

„Per pastarąją parą Ukrainoje matėme augantį smurtinių susirėmimų eskalavimą ir masinį ginklų naudojimą ekstremistiškai nusiteikusiose grupuotėse. […] Dega teismų pastatai, vandalai naikina privačius namus, žudo civilius“, – rašoma pranešime.

Gedulas skelbiamas ir Lietuvoje

Vyriausybės nutarimu, vasario 20 dieną Lietuvoje skelbiamas gedulas. Žuvusiųjų Kijeve atminimas bus pagerbtas nuo 7 iki 22 valandos prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliant Lietuvos valstybės vėliavą su gedulo ženklu.

Laukiama naujo šturmo

Ukrainos opozicija tvirtina, kad specialieji milicijos daliniai naują Nepriklausomybės aikštės dalies, kur įsitvirtinę protestuotojai, šturmą planuoja 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Tiesioginė įvykių transliacija iš Maidano:0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top