Švedijos parlamento narė Luis Meijer (Louise Meijer) 2015 m. pritarė masinei imigracijai į Švediją, tačiau dabar pripažįsta, kad tai „iš esmės keičia šalį“, ir ragina kelti pakeliamąjį tiltą.
Švedijos įstatymų leidėja, kuri anksčiau, per 2015 m. migrantų krizę, pasisakė už masinį prieglobsčio prašytojų atvykimą, pripažino, kad imigracijos antplūdis iš esmės pakeitė šalį, ir dabar nori kelti pakeliamąjį tiltą.
Šiuo metu valdančiajai Nuosaikiųjų partijai priklausanti Luis Meijer išsakė savo mintis apie tai, kad Švedijos vyriausybė turi imtis griežtesnių priemonių migracijos srityje, ir radikaliai pakeitė savo ankstesnį norą priimti į šalį precedento neturintį skaičių atvykėlių.
Rašydama laikraščiui Expressen Meijer pripažino, kad per 2015 m. migrantų krizę ji „sakė „Pabėgėliai, sveiki atvykę“, vardan atvirumo ir pasipriešino tuometiniam savo partijos raginimui sugriežtinti imigracijos pažabojimo taisykles.
„Tačiau savo nuomonę šiuo klausimu pakeičiau“, – pažymėjo ji ir pridūrė, kad dabar remia „dar griežtesnę migracijos politiką nei ta, kuriai priešinausi tuo metu“.
Ji samprotauja, kad „pokyčiai, kuriuos patyrė ir patiria Švedija, iš esmės keičia šalį“, ir įspėja, kad „masinė imigracija sukėlė keletą didžiulių problemų“.
Ji pabrėžia, kad „sunkius organizuotus nusikaltimus dažniausiai vykdo užsienio kilmės asmenys“, kad didelės imigrantų grupės yra „nesavarankiškos“ ir kad „garbės, separatizmo ir islamizmo kultūra yra ribojanti ir pavojinga“.
Per pastarąjį dešimtmetį šioje Skandinavijos šalyje smarkiai išplito organizuotas nusikalstamumas ir gaujų karai, o per pastaruosius trejus metus šalyje užfiksuotas rekordinis susišaudymų skaičius.
Kaip teigia vienas žymiausių kriminologų, taip pat praėjusiais metais Švedija nusileido tik Meksikai, kaip šiuo metu nekariaujanti šalis, kurios teritorijoje įvykdoma daugiausiai sprogdinimų.
Kartodama daugelio konservatyviųjų pažiūrų atstovų perspėjimus, Meijer pažymėjo, kad masinė migracija „natūraliai neigiamai veikia integracijos galimybes“, ir tvirtino, kad „norint, jog integracija būtų veiksminga, žmonės, tiek norintys čia persikelti, tiek jau čia gyvenantys, turi prisitaikyti prie Švedijos visuomenės ir mūsų vertybių“.
„Prieš reikalaudami savo teisių, turite dirbti, kalbėti švediškai ir atlikti savo pareigas. Tie, kurie nenori prisitaikyti ir integruotis, taip pat neturėtų likti Švedijoje. Tuomet realus variantas turėtų būti deportacija arba repatriacija“, – pridūrė ji.
Meijer paragino „numatomoje ateityje“ Švedijoje užtikrinti „minimalią prieglobsčio imigraciją“, kad šalis galėtų „išlikti vientisa“ ir integruotų joje jau gyvenančius asmenis, bei pasižadėjo ginti šią poziciją savo politinėje veikloje „dabar ir ateityje“.
Šaltinis: Remix News