Marcin Palade. Lenkijos valdantieji padarė klaidų rinkimų kampanijos metu

laikmetis.lt

Aštuonerius metus Lenkijos vyriausybei vadovavusi valdančioji partija surengė neigiamą rinkimų kampaniją, kurioje daugiausia dėmesio skyrė Donaldo Tusko puolimui ir kartu puolė dešiniąją Konfederacijos partiją, kuri galėjo būti potenciali sąjungininkė, savo X paskyroje rašo Lenkijos politikos analitikas Marcinas Palade.

Palade rašo, kad, jo nuomone, neigiama kampanija atbaidė nuosaikių pažiūrų rinkėjus ir pastūmėjo juos į centristinio Trečiojo kelio aljanso rankas. Jis taip pat mano, kad poliarizacijos strategija nepavyko, nes ji labiau mobilizavo oponentus nei vyriausybės šalininkus.

Kitaip nei 2015 ir 2019 m., valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas” (PiS) sutelkė dėmesį į savo rinkėjų branduolį, o ne bandė ieškoti naujų rinkėjų. Ji taip pat klaidingai užsipuolė Konfederacijos partiją, taip susilpnindama potencialią koalicijos partnerę.

Pseudologas abejoja, ar PiS yra pasirengusi pakeisti savo būdą. Jo teigimu, jei ji ir toliau judės susitelkimo į tapatybės klausimus kryptimi, ji veikiau praras, nei laimės balsų.

Paladė sako, kad PiS prieš aštuonerius metus pradėjo kelionę nuo partijos, atviros įsiklausyti į lenkus, iki partijos, užsidariusios savo informaciniame burbule visuomeninėje žiniasklaidoje.

Paladė sako, kad PiS prieš aštuonerius metus pradėjo kelionę nuo partijos, atviros įsiklausyti į lenkus, iki partijos, užsidariusios savo informaciniame burbule visuomeninėje žiniasklaidoje

Jis rašo, kad PiS nesugebėjo pasimokyti iš savo pirmtakų klaidų, susijusių su išdidumu, arogancija, patiklumu ir perdėtu pasitikėjimu savimi, todėl atitrūko nuo realybės. Ji neatsižvelgė į socialinius pokyčius ir daugelio rinkėjų poreikius sulaukti pozityvios pasiūlos ir taikos bei patenkinti jų materialinius siekius.

Paladė taip pat įspėja, kad PiS neturi dešiniųjų monopolio. Rinkėjai, atmetantys iš Vakarų pučiančius kultūrinių permainų vėjus, gali rinktis kelią į Konfederacijos partiją. Jei PiS nesikeis, daugelis jos rinkėjų gali pradėti balsuoti kojomis, o dešinėje politinėje scenoje įvyks didelių pokyčių, perspėja pseudologas.

Šaltinis: REMIX NEWS

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top