Margarita Starkevičiūtė. Kalėdinės dovanos: „Ignitis” dividendus mokėjo du kartus per metus

Prieš pat šventes paskelbta, kad lietuviai nemoka aritmetikos ir skaičiuoja blogiau negu latviai ir estai. Bet nėra to blogo kas neišeitų į gerą, ypač laukiant šv. Kalėdų stebuklo.

Visai nelauktai paaiškėjo, kad Lietuvos piliečiai gali gauti nemažai pražiopsotų pinigų. Iš kur? Na, žinoma, iš energetikų ir bankų.

Skelbta, kad dar balandžio mėnesį danai pagavo savo sukčiautojus, kurie manipuliavo elektros kaina elektros biržoje Nord Pool. Ten kur mes tuo metu pirkome 2/3 elektros energijos ir mokėjome beprotišką kainą, nes Elektrėnų elektrinės, kuri anksčiau aprūpino elektra, nors ir žadėjome paleisti nuo 2023 m. sausio m., bet vis neįjungėme. Draugai sakė, kad dujos brangios, nors visi kiti sakė, kad pigios.

Be to, „Ignitis” vis ieško gamybos vadovo, o po to skandalo Danijoje jie teigė, kad ir biržos algoritmai pasitaisė. Nors anksčiau sukčiauta buvo daug kartų, tik mūsų atstovė ten ir VERT to nepastebėjo. Kaip bebūtų, Danijos teisėsauga sako, kad padaryta žalos už 100 mln DKK (14 mln EUR). Gal ir mes irgi galime į dalį milijonų pretenduoti, o kur dar baudos, žalos atlyginimas. Svarbiausia, be jokių pastangų, byla jau baigiama tirti danų. Aišku, keistoka, kad viso to nežinojo ir nepastebėjo Vyriausybė, VERT ir teisėsauga. O brangi elektra rijo daugelio verslų ir žmonių santaupas laikytas juodai dienai, tad dabar pinigai tikrai praverstų ir padėtų atsigauti ekonomikai.

Bet yra ir kita byla, kurią tiria ir atrodo jau irgi baigia tirti Danijos, Vokietijos ir kitų ES šalių teisėsauga. Sumos jau skaičiuojamos milijardais eurų, ir pati finansinė machinacija yra sofistikuota. Vien Vokietija sakanti, kad jos iždas prarado 55 mlrd EUR. Sukčiaujama buvo išmokant energetikos kompanijų dividendus, įkeičiant juos rinkoje, kad susigrąžinti mokesčius. įtariamieji jau išduoti teisėsaugai.

Kiek buvo oficialiai skelbta, „Ignitis” dėl nežinomų priežasčių dividendus mokėjo du kartus per metus. Juk paprastai mokama kartą metuose, kai suvedami darbo rezultatai ir aišku kiek ir ar uždirbtas pelnas. Bet pagrindinei akcininkei Vyriausybei ir jos atstovei Finansų ministerijai, energetikos priežiūros tarnybai VERT visa tai atrodė normalu, na o moki ir draugai buvo ne prie ko, tik gavo du kartus per metus dividendus.

Ir čia, kadangi sukčiavimo atveją tiria kitų šalių teisėsauga, tai mūsiškiams gal irgi užtektų tik ant kraščiuko suolo pasėdėti ir viena akute pažiūrėti, kad kokį milijardą ir atgautume.

Laimingų Naujų Metų.

respublika.lt

4.8 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top