Marihuanos įtaka sergamumui širdies ligomis

Ramūnas Aušrotas:

Amerikos širdies asociacija paskelbė preliminarius mokslinius duomenis apie marihuanos įtaką sergamumui širdies ligomis.

Asociacijos pranešime spaudai sakoma, jog naujausi tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant marihuaną gali padidėti širdies nepakankamumo, insulto ir infarkto rizika.

Kasdienis marihuanos vartojimas gali padidinti širdies nepakankamumo riziką 34 proc., vesti į koronarinės arterijos ligos išsivystymą, lemti 20 proc. didesnę didelio nepageidaujamo širdies sutrikimo riziką.

Reguliarus marihuanos vartojimas gali padidinti širdies nepakankamumo, insulto ar infarkto riziką net ir atsižvelgus į kitus širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius, tokius kaip 2 tipo diabetas, aukštas kraujospūdis ir nutukimas.

Pranešime spaudai cituojami dviejų preliminarių tyrimų duomenys, kurie bus pristatyti 2023 m. Amerikos širdies asociacijos mokslinėse sesijose.

Lapkričio 11–13 d. Filadelfijoje vyksiantis susitikimas yra svarbiausias pasaulinis susitikimas, kuriame keičiamasi naujausiais moksliniais pasiekimais, tyrimais ir įrodymais pagrįstos klinikinės praktikos atnaujinimais širdies ir kraujagyslių mokslo srityje.

Mokslininkai nustatė, kad kasdien marihuaną vartojančių asmenų rizika susirgti širdies nepakankamumu padidėjo 34 proc.

Viename iš jų mokslininkai nustatė, kad kasdien marihuaną vartojančių asmenų rizika susirgti širdies nepakankamumu padidėjo 34 proc., palyginti su nevartojančiaisiais.

Taip pat nustatyta, jog reguliariai marihuaną vartojantiems asmenims, kaip kompensacinis širdies nepakankamumo mechanizmas, išsivysto koronarinė arterijos liga.

Kitame nustatyta, jog marihuanos vartojimas senyvo amžiaus nerūkantiems žmonėms yra susijęs su 20 proc. didesne didelio nepageidaujamo širdies sutrikimo rizika.

Marihuanos, mediciniškai vadinamos kanapėmis, vartojimas populiarėja visoje JAV, nes vis daugiau valstijų legalizuoja marihuaną rekreaciniam ir medicininiam vartojimui. Tačiau kaip marihuana veikia širdies ir smegenų sveikatą, vis dar nėra iki galo žinoma.

Lietuvoje taip pat yra siekiama legalizuoti kanapių naudojimą rekreaciniais ir medicininiais tikslais. Todėl įstatymų leidėjams yra svarbu sekti naujausią mokslinę informaciją apie kanapių vartojimo įtaką asmens sveikatai.

Straipsnio nuoroda ČIA.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top