Marius Katiliškis. Aukščiausia kaina

Šį rugsėjį minime rašytojo Mariaus Katiliškio (1914–1980) šimtąsias metines. Tiesos.lt siūlo rašytojo žodį, tartą gavus premiją už romaną „Išėjusiems negrįžti“.

[…]

Savoji žemė kaip buvo taip ir pasiliks ta pati. Sunki, nepažeidžiama, nors viską mes panaudotume savam niekingumui pareikšti. Viskas prieš ją nublanksta, o mes tik plėšoms be reikalo. Bet gal tai būtina, kad įrodžius savo teisę joje gyventi, savo protestu įrodžius savo prigulmingumą žemei?

Ir niekai todėl, kokius didelius žemynus ir nuostabias naujas šalis atrado ir užkariavo drąsūs jūreiviai ir konkvistadoriai. Kad jie pasakytų, kaip atgauti tai, kas jau daug tūkstančių metų buvo mano! Niekas to nežino, ir niekas to nepasakys. Nedaugeliui parūpo, kokioje žemėje išaugo beržas, ir kokie paukščiai susikrovė gūžtas jo šakose. O beržo šakos dainuoja vėjuje ir jo lapų rasa drėkina mano tėvų kapus.

Ne, geriau aš nebūčiau pažinęs pasaulio, jei pažinimą reikėjo šitaip atsipirkti. Aš būčiau bevelijęs tūnoti po savo eglėmis ir beržais ir nuovargio pamuštus sąnarius atgauti šaltoje tėviškės verdenėje.

Visur ir visais laikais žemė paėmė už save aukščiausias kainas. Žemė, kaip kempinė, permerkta krauju. Ji verta kraujo! Ir aukščiausia jos kaina – nebesugrįžimas jon! Nes tavo kaulai bus palaidoti kitur.

Kur tave palaidos gerieji žmonės, kai tu praradai savo žemę ir savo tėvų kapus?

Publikuojama iš knygos: Išėjęs negrįžti. Marius Katiliškis gyvenime ir kūryboje, redagavo Violeta Kelertienė, Chicago: Algimanto Mackaus Knygų Leidimo Fondas, 1986, p. 19–20.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pragmatikas

Kiek dabar Lietuvos žemėje yra taip mąstančių ir realiai gyvenančių vadovaujantis pamatinėmis vertybėmis? Tebūnie tai retorinis klausimas, į kuri reikia atsakyti pačiam sau, kad sugrįžtume…

Marija

Gera, kad priminėte Marių Katiliškį. Gaila, kad pamiršo visi kiti.

Kaimynė

gauna 612 LT pensijos ir balsuoja už Grybauskaitę.Negaila man jos.

Nida

Katiliškiui 100! O Lietuvoje tyla. Graudu.

išėjęs negrįžti

parėjo namo taukų prisilaižęs

Pypkė*

Rimtas vyras buvo Marius K. Žinau įdomią istoriją, kurios čia Lietuvoj niekas iš redaktorių nenori nė girdėt, nė spausdint. Ta istorija, kaip Marių Tėviškės draugijos agentėliai išdūrė. Įkalbėjo jį Lietuvoje paskelbti romaną „Miškais ateina ruduo”. Tasai sutiko su sąlyga, kad nekupiūruos ir neredaguos mūsų glavlitininkai. Tie „tėviškės” gandonai pažadėjo žmogui susitarimo laikytis, bet špygą laikėsi. Išėjo romanas aplaižytas ir iškapotas. Verkė Katiliškis po to, sakė durnius, kam aš su tais švancais prasidėjau, nes Lietuvoje komunistėliai džiūgavo pleištą ikalę į išeivijos kultūrinę bendruomenę, nes ten iš tikro buvo prasidėjęs Katiliškio smerkimas, neva tas jau su komunistėliais susidėjo, o gal net jį tie gandonai nupirkę. Va kokia istorija, kurios čia Lietuvoje kažkodėl nepasakojama, nes Tėviškės prezervatyvai ir toliau Lietuvą saugo. Tai sakau,… Skaityti daugiau »

Greitakojui Achilui

Ar skaitei Vasios skaitinį apie saugumą. Labai įdomiai suraityti makaronai. Nė pats Berlusconis neatraitytų, bet atraityti labai būtų verta. Nesidomėjau ta kalėjimų tema, bet kai perskaičiau Vasios tekstą, matau, kad ten visai ne tie grumiasi, apie ką vasia čia taip drąsiai postringauna. Ir visai ne dėl kažkokių pinigų, kaip jis nori išsukti. Aiškiai matau, kad galai su galais nesueina. Ir kaip įdomiai dėlioja ir maskuojasi. Sudegintus puola, o apie visą Matrioškos – GRU masyvą nė mur mur. Net priešingai – herojė, matai, pirmoji ėmėsi CŽV avantiūrą ryžtingai demaskuoti. Nu jo. Reikia tą dalyką nuodugniai išnarstyti. gal tą istoriją kiek nors sekei? Knieti pakedenti, nes ir Taigis agituoja. Žiūrėk, ką jis sako: „Taigi 2014-12-23 6:39 tvirtos Lietuvą užvaldžiusiųjų gretos, lyg Berlyno… Skaityti daugiau »

Pelėjo ir Tetidės sūnus

Duobę reikia užbetonuoti. Dar kas išsisuks koją įkritęs.
Padarysiu tai kaip moku gerai. Gražiai užlyginsiu.
Dėl Vasiukų: Neskaičiau, nes tai ką rašai man jau seniai ne nuomonė o faktas.
O dėl tundros kerpės, tai čia pastaba taikli.
Manau kad Čapajevo ir taigos šerno darbdavys yra tas pats.
Klausimas yra kitas- ar darbdavys turi Darbdavį?

Sniali hyps

-Bez šumu i pyli.
Ne asfaltas, o autobanas.

Heraklitas brenda upėn antrą kartą

Įdomios visada yra stebuklinės pasakos detalės. Herojaus pagalbininkai, suteikiantys jam galių. Įdomios ir izotopijos, kur vyksta stebuklinis veiksmas: pvz – Alfa, Lrytas, Delfis. Kas tos izotopijos padišachas, kas hareme,kas eunuchai, kas jo pusbroliai ir tas klaustukas, kuriuo baigei sakinį.

Minotauras

Va, va- stebuklinių veiksmų seka. Čia viena nuostabiausių temų. Kai pasikeitė delfių akcininkai pasirodė serija jų straipsnių kur itin akcentuojama, kad delfiai liko labai patikimose rankose. Tas perdėtas patikinimas privertė mane suklusti. O akcijų gijos eina labai painiai, per daugybę tarpinių grandžių. Galiausiai nueina į Voloddios/Vovačkos artimiausiųjų ratą. Bet yra pikantiška detalė- ratelio dalyviai nėra vieninteliai šeimininkai. Kontrolinį paketą turi…. Bilderbergo vienas didžiausių šulų. Kaip neprisiminti lėtų Palmyros nuolatinių komentarų, kuriems negaliu nepritarti. Kita įdomi istorija iš tomkės leidinių GRUpės. 50 centų vakarienės gimimo istorija. Kai gimė, buvo neskelbiama kas galutinis akcininkas, bet tyčia „nutekinta” info jog akcininkas sėdi norvegistane. Kiek seku GRU istorija, buvę perbėgėliai papasakoje daug įdomių dalykų apie vikingų šalelę. Perbėgėliai negražiai kalba apie tai, kad norvegiška… Skaityti daugiau »

Aristo fanas

Kiek man žinoma, silosas (žolės miltai) įkliuvo anksčiau. Ten su jais istorija buvo truputėlį kita. Siloso sandėlininkas iš vieno samogito (apdurninto) gavo čemodaną žalesos, kad įrengtų gerą lietuvišką sandėlį. Sandėlininkas pažadėjo, žalesą leido silosui įgyti, o sandėlį statė ne visai tokį, kokio samogitas norėjo. Projektą pasirinko sandėlininkas kažkokį keistą – vienas fligelis lyg ir geras, o kitas pagal rusų žymaus architekto brėžinius. Daržinė išėjo tokia – iš kurios pusės į ją pažiūrėsi, tą gali ir pamatyti. Tuomet, metams baigiantis, atvažiavo samogitas pas sandėlininką ir sako: Kokį čia šūdą pastatei? O tas samogitui ir rėžia atgal. Sako, nepurkštauk, nes turi uodegą. Samogitas įraudo tik, nes iš tikro tą uodegą turėjo, nurijo karčią seilę, supratęs, kad išdūrė jį sandėlininkas, kad už jo… Skaityti daugiau »

Dzenis

Architektūrinė poema gana smagi, bet manau, kad verta abi versijas suves į vieną.
Kas pilaitėje gyvena, kas aukštojoje gyvena, šalia kelio karčiama?
Manau, kad pilėnų dvasios ten esama.
O jau kur iš pilies bokštų veda pakeliami tiltai tai dar visokių nuomonių yra.
Manau kad ir kairėn ir dešinėn.
Čia jeigu į žemėlapį žiūrėti.
Komu prodatsia -ten pilyje matyt soclenktynės tuo klausimu vyksta.

Trojos karas

Matai, Trojos kare dalyvavo ne tik žmonės, bet ir pusdieviai ir dievai. Kai kurie mirtingi, kai kurie – ne. Manęs kažkodėl neapleidžia toks įtarimas, kad ir mūsyse ten aukščiau vyksta kažkokios rimtos stumdynės. gali būt, kad ten aukščiau vovka daužo snukį stiopkai ir atvirkščiai. Iš apačios žiūrint – nieko nesuprasi, kas ten vyksta. Gal Palmyrai ir tau susidėlioja kažkoks aiškesnis vaizdinys, kai įsukat Bildebergo lemputę. Aš per vėlai pradėjau skaityti Palmyros pranašavimus, tai nuo vidurio, pats supranti, nėra lengva įsikirsti. O dar Palmės kalba abstraktoka su daugybe aliuzijų į šaltinius, su kuriais nesu susipažinęs. pats irgi esi priekaištavęs Kasandrai, kad kalbėtų labiau šnekamąja burokų augintojų kalba, bet jo nusikaltas stilius yra jo tapatybė. Kodėl jis turėtų atsisakinėti to, ką per… Skaityti daugiau »

Hefaistas

Na Palmyros horoskopų nesunku rasti paleidus paiešką pagal aiškiaregės vardą ir pavardę. Yra puslapių, kuriuose ištisi klodai palmių lapais nukloti, tarsi JHS įžengian į Jeruzalę. Yra tam tikrų forumų, surasi be vargo ypač jeigu domėsies baltųjų genties vakaruose istorija ir kalba. Bet ir iš to ką skaitei prisijungęs galima suprasti kas vyksta. Palmyra nesismulkina detalėse, bet nelabai yr reikalo tikrinti ar teisus. Tik laiką gaiši, nes galaiausiai pamatai kad neklysta. Ta Mikalda žiauriai gerai mato bendrą gaublio formą ir suvokia kur yra poliai, kur ašis ir kas tą ašį suka. Putkė ir gi tik projektas tik, kiek šyzanutyj, tad tarpais veiksmai neprognozuojami atrodo. Bet neverta apsigauti -vovano trenktumas buvo dar projekto eskize numatytas. Maskolijos vadai projekte dalyvauja nuo Andropovo. Visi… Skaityti daugiau »

Erinija

Dėl vieno dalyko sutinku be jokių išlygų, nes tikiu JO mokymu. Kažkaip mane anksčiau glumindavo paties Kristaus pasakymas, kad tai yra beprotybė, bet kuo toliau tuo labiau suprantu, kad pasakyta visiška tiesa. Panašiame susirašinėjime kaip mūsų Petras Klimas klausė savo dėdės Tumo. Sako, – dėde, o pasakyk atvirai, ar tiki, kad kirminų jau pagraužtas Lozorius buvo prikeltas ir atsistojo gyvas? Vaižgantas jam atsakęs maždaug taip: toje sistemoje čia nėra jokio prieštaravimo. Lozorius buvo prikeltas. Bet mūsų pastangose dėlioti kažkokią dieviškąją logiką yra keli pavojai. Pirmasis – puikybė, kai manai, kad savo sistemos instrumentais gali išsiaiškinti anos sistemos logiką. Net tekstų geresnis išmanymas yra tik iliuziją, ir reikia pripažinti, kad Palmė, atrodo, stovintis ant tos pavojingos ribos jo garbei renkasi tikėjimą,… Skaityti daugiau »

Prometėjo žarija

Labas rytas. Gerai parašei. Sunku būtų nepritarti. Mūsų darbas yra priminti žmonėms, kad jie nepriklauso aplinkybėms-santvarkoms, valdovams, įstaymams ir varovams į skerdyklą. Mūsų užduotis priminti žmonėms, jog jei turi orumą, kadangi yra surtverti pagal Jo paveikslą ir savyje turi Jo kibirkštį. Tiems kas įra įsigeidę patys valdyti šį pasaulį, jiems žmonių savigarba ir orumas yra pati esminė kliūtis. Orus nesileis kerpamas ar skerdžiamas. Orus žmogus tiesiog nepaiso primestų „įstatymų” nes žmogus turi Jo įstatymą kurio pakanka. Gyventi tik pagal Tėvo įstatymą reikalingas ryžtas. Todėl ne veltui Jonas Paulius II yra pasakęs- „Nebijokite!” Štai čia ir yra mūsų sėjos laukas. Mūsų darbas kuo uoliau purenti dirvą, idant beriamos sėklos sudygtų gausiai. Rašydami, kalbėdami apie sudėtingus ir grėsmingus dalykus gyva kalba, o… Skaityti daugiau »

Otgulas

Pasiėmiau laisvadienį. Buvo likęs. Turiu išnaudoti kitiems darbams.
Ar ten pasiųsta nauja brigada? Gal naujus įdarbino? Ką matai?

pragulos

Ne, nemanau.
Čia tas Nr.2 bandė bangas kelti.
Daviau per snapą ir užspringo.
Dabar bando mane įtraukti į ilgų traktatų rašymą.
Tegul pasvajoja.
Nebent koks rai rai rai užkibs.
Aš tai ne.

Egėjo arklidžių veterinaras

Linkėjimai p. Herakliui.
Gerrrai mėžia šį vakarą.
Tegyvuoja dezinfekcija!

Blyn

bet ir pratrydo atakuot sruynas

Dainų dainelė

Bandyti įsūdyti „dovanėles” pakišus tikrai gerą dainą sumanymas būtų buvęs gana neblogas. Tik vėl -sumanytojų noraų karštumas prasilenkė su proteliu. Kai antrą kartą kpakartojo dainos tekstą, o linkas tekste peršoko iš vienos vietos į kitą, jau tapo aišku -debilai bando pergudraut protingus. Kai pasiuntė „sveikinimą” mums -aš jau balsu pratrūkau juoktis. Visiški daunai. Ech, atseit atsiuntė taigisui „pastiprinimą”… Gal jie mūsų negerbia? Beje, tas „antrasis” man atrodo kiek žinomas. Po truputėlį lenda stilistikos galiukai. Esu jau anksčiau ne kartą spardęs jam šikynę. Tas tipelis kiek plačiau žinomas „rududu” pavidalu. Jo maniera yra dirbtinai/linksmai bravūriška. Bando pigiai eiliuoti, dauguma jo komentų trumpučiai, replikų pavidalo. Tačiau yra pavojingas tuo, kad įvarytas į kampą pradeda spaminti. Turiu rimto pagrindo manyti, kad „batvinisGAL” yra… Skaityti daugiau »

Pasakyta, padaryta

Klausyk, man čia toks iškilo retorinis klausimas ne į temą: „Ar Krašto apsaugos ministras, net jei jis būtų liustravęsis, karo sąlygomis gali vadovauti šiai ministerijai?”
Kąmanai kamaniau?

kam žirgas, o kam tik kamanos

Ne visai supratau klausimą:
ar kalba yra apie pareigybę aplamai, ar apie personaliją?
Jeigu dėl personalijos, tuomet atsakymas labai trumpas.
Nuomonė yra gerokai prastesnė už blogą.
Letaliai nusiteikusi Palmyra yra gerą pravardę sugalvojusi tam šmikiui -„Peteliškinas”.
Nemanau, kad tas pižonas-machaonas yra atviras priešas.
Tiesiog visiškas goželis.
Tačiau karo atveju savas goželis pavojingesnis už priešo diviziją.

Ir atsakyta taip

Reikia kokio redakcijos teksto, kuriame būtų paaiškinta komentarų trynimo logika.
R.(čia R. Bingelienė (past. Tr.))
Herakli, ar negalėtum sumėtyti tekstuką, nes labai gerai tą problemą rauki? Pavarytų redakcijos vardu.

Skarabiejus

Nado Fedia, nado…
……………….
Gerai.
Rytoj išlėksiu prasiblaškyti ing miesto. Daug laiko neturėsiu bet,…
Parašysiu eskiziškai.
Šianakt tai jau nebe,
Kaip tik ruošiausi pasmigt nosim į padušką.
Jau beveik einu.
Dar kiek paklausysiu „Svobodos” gulėdamas ir atiąąą.
Rytoj.
Pabandysiu iš pat ryto.
Išgersiu kavą ir brūkštelsiu.
Misliju, kad tekstas turi būti lakoniškas , informatyvus be didelių galimybių interpretacijosm.
Teisus- nesiteisina.
Vienžo,
tuomsyk, labanakt.

Bei bei vorobei

Ir aš lygiai tą pat ketinu daryti.
Pora minčių:
Trinti reikia komentarus kurie pažeidžia konstituciją ir spaudos įstatymą (karo kurstymas, nesantaika, visuomenės priešinimas, nepagarba žmogui, akivaizdus melas, šmeižtas etc.)
Komentarus su aktyvuotais linkais dėl skaitytojų saugumo
Kažkas naujo dar yra pataisose VIĮ pataisose susietose su vykstančiu nekonvenciniu karu. Panaudoti reikia tas pataisas prieš juos pačius, pateikiant jų formuluotes
Mūsų uolumas kad jiems išlįstų per gerklę
Labanaktis

eskizas

Gerbiami skaitytojai, Redakcija nuoširdžiai dėkoja jums už gražius ir prasmingus šventinius palinkėjimus. Labai, labai ačiū! Mūsų svetainės tituliniame puslapyje skelbiame: „Tiesos.lt — tai atvira Lietuvos Sąrašo svetainė, siekianti skatinti piliečių ir bendruomenių diskusijas bei kviečianti tartis visais Lietuvos Respublikai svarbiais klausimais.” : Negalime nepasidžiaugti, kad nuo savo veiklos pradžios iki šios dienos svetainės lankomumas labai išaugo ir tas skaitytojų ratas nepaliauja plėstis. Tačiau labiausiai džiugina jūsų, mielieji įsitraukimas į diskusijas, jūsų nuomonių gausa ir komentarų įvairovė. Šios svetainės steigimo iniciatoriai bei redakcija didžiuojasi, kad pavyko sudominti, išjudinti piliečius aktyviau rūpintis savo krašto reikalais, pavyko pasiekti, kad piliečiai pradėtų savarankiškai diskutuoti ir ne tik ieškoti krašto raidą stabdančių negerovių priežasčių, bet ir rodytų iniciatyvą, patys siūlytų būdus, receptus kaip sutelktai ir… Skaityti daugiau »

eskizas (tęsinys)

Reaguodama į skaitytojų asmens duomenų apsaugai iškilusias grėsmes , redakcija praneša, kad: komentarai, kuriuose yra nuorodos į kitus tinklalapius, bus šalinami. Taip pat redakcija informuoja, kad: bus šalinami tokie „komentarai” kuriuose skleidžiama diktatoriškus, priešiškai nusiteikusių mūsų valstybės atžvilgiu režimus pateisinanti ar reklamuojanti propaganda; bus šalinami „komentarai” kuriuose niekinamos mūsų Tautai brangios tradicinės vertybės; bus šalimai „komentarai”, kuriais siekiama tyčia, demonstratyviai ar apgaulingai trukdyti skaitytojų diskusijoms, kuomet komentarų skiltis užtvindoma dideliais kiekiais brukalų, pašalinės informacijos ar tiesiog kliedesiais. Bus šalinami aiškiai provokacinio turinio komentarai kuriais ne tik bandoma trukdyti svetainės lankytojų diskusijoms, bet ir tokie rašinėjimai kuriais siekiama diskredituoti šią svetainę, viešai kuriant opiniją tarsi čia vieta kurioje renkasi adomąja, antivalstybine veikla užsiiminėjantys asmenys. Tokie provokatorių parašyti „komentarai” bus šalinami be… Skaityti daugiau »

švara-sveikatos garantas

Smagumėlis.
Padėka mr. Properiui.
Labai gražiai apsišlavė.
Mikrobų cypimas ir dantų griežimas nerealus.
Labai smagu.

Fantastiškai gerai parašyta

Perduota mr.Properiui. Lukterkim rezultato. Mano galva, nurodant, kodėl komentaras ištinamas reikia vartoti ne visur tą pačią formuluotę, bet pagal tavo išskleistą motyvacijos punktą iš sąrašo. properis, atrodo, dirba gerai. taigizas ėmė inkšti. Matai, gal reikalas yra toks – aš ir vienaip ir kitaip mislijau, kodėl jis vis paSIRAŠINĖJA TUO PAČIU nicku, kai galėtų lošti gudriau ir mėtyti pėdas?.. Ir man dašuto. Jis kontorai tikriausiai turi pristatyti tam tikrą skaičių Taigiu pasirašytų komentarų, kad gautų tą atlygį. Tokiame portale, kur nerodoma IP, jam reikėtų darbdaviui įrodinėti, kad ir kitais nickais parašyti jo komentarai turi ubūti užskaitomi, bet ten matyt tokios įrodinėjimų procedūros ne madoj. Gavai „kličką” ir dirbk, kol gausi kitą. Vėliavos mūšyje nemainomos – girti kareiviai nesusigaudys, kur burtis. gal… Skaityti daugiau »

Žinutė

Kontora imasi veiksmų. Tik ką įsimetė į redaktorės R. pašto paskyrą. Sako, kad darosi velniava. Vyksta remonto darbai.

žiniukas

Buvau išvykęs.
Grįždamas pagalvojau, kad pagal kontorinę tradiciją redakcija turėtų susilaukti keršto.
Akurat.
Manau bus ir rimtesnių išpuolių.
Properis lai būna budėjimo režime.
Tuo pačiu galima pademonstruoti, kad už kiekvieną „akciją” teks mokėti.
Pratrinti dar žiauriau.
Užstatyti paiešką pagal nickus select all ir delete all selected net iš archyve esančių komentarų.
Matai, kaip esu sakęs – ravėjimas rankiniu būdu neturi priešnuodžio.
Kai savo komentaruose andai tokį dalyką pasiūliau, pameni kaip jie pasiuto. Žinojo kas lauktų. Tik jie netikėjo iki galo, kad bus ryžtasi tokiam žingsniui.
Dėl „taigizmo” apmokėjimo -loginiai samprotavimai yra pagrįsti. Nėra IP, reiškia mokama pagal nicką.

Saliutas nesulaukus Naujųjų

Tekstą su Properiu suderinau. Reikėjo kiek atsižvelgti į red. pastabas, pastyguoti ir kai kur šiek tiek įlašinti ironijos, kad armotos muštų tiksliai, bet griausmo būtų kiek mažiau. Tuoj turėtų „privietiką” paleisti. S čiem ja vas i pozdravliaju.
Gąsdinti, kad imsimės valiklių prieš Nickus, nepatartina. Kvepia negrų diskriminacija, ir negrai tada tikrai turės teisę rėkti apie KKK.
Valomas bus turinys. Net ne valomas, o esamomis nekonvencinio karo sąlygomis „uždaromas į karantiną”.

petarda

Man patiko veiksmų planas.
Pritariu.
Dvi galvos visada geriau nei viena.
Kai vienu metu pradės veikti dešimtys protingų galvų- pamatysime teigiamų pokyčių ne tik portalo erdvėje.
Darbų ir kompetencijų pasidalinimas neieškant garbės ir nuopelnų o darant maksimalai ką gali ir sugebi geriausiai yra galingas variklis.
Mūsų pranašumas prieš Sistemą ir būtų -jie būriuojasi pagal pažintis, nuopelnų ir įtakų hierachijas, mes -pagal jiems nesuvokiamą, Lietuvai jaują kokybiškai struktūrinę schemą.

Ramu

Taigizai, matyt, sukviesti į skubų pasitarimą. Kažkokį budėtoją paliko inkšti, bet kiti klauso instrukcijų.
Jaučiu subine, kad čia dar šiandien bus labai indomių reikalų.

tyli naktis

Ir aš taip manau.
Dabar ir spręsis kieno cibuliai didesni.
Šiuo atveju laimės tie kas nuties ledu geležinkelį ir paleis traukinius.
Na, ana pusė briedo idėjomis neužsiima.
Pasiliauja muskulais.
O mes ką -my ne grdyje, my liažem.
Einu ieškoti pabėgiams tinkamų pliauskų.
Tik gal,… Įpilk mašinistui 50 gr. kad nebijotų lokomotyvą ledu lėkdint.

Mašinistui

Įpilčiau, bet prabočyk, neturiu. Pamėgink saldaus antifryzo. Visai kaip Krupnikas.

Laukiu

Mašinistas tai drąsus. Nežinau, kas ten dabar dispečerinėj dedas. Ar neatsirado koks gudrutis dar peržiūrėti techniškai tvarkingą garvežį. Lyg ir turėtų būti viskas ok., nes mašinistas jau buvo suūkęs.

Tech apžiūros talonas

Šventės, tch. apžiūros stotis deja nedirba.
Artimiausiu metu teks pasikliauti savo garažo vaikinų gabumais.
Tačiau nereikia ir mitologizuoti ladogos apsiausties siautikų galių.
Žmonės klysta. Pusiau žmonės klysta dažniau.
Anoje pusėje žmonėse žmonių yra mažiau.

Laukiu

Stotis dirba, bet atsirado nenumatytas norėtojas, kad ratai bildėtų tyliau, kad neleistų panašių garsų kaip matrioškos limuzino. Parašiau ultimatumą. Laukiu – priims ar ne.

Polit prosviet

Politkorektiškumo gimdymo sąrėmiai? Ir kas gi čia toks/kia būtų? Tiesą sakant, tikėjausi kad jeigu sužaisime stipriai, an pusė turės išsiduoti, kad į snukį gavo smagiai. Galimas daiktas, kad savo akimis galime paregėti Tiesos blyksnį. Kokios realiios sistemos pajėgos ir kiek viskas laikosi kaip anais laikais -ant Galios mito snarglių. Ar galima daryti nedidukę prielaidėlę, kad geradaris prašo demonstruoti daugiau politkorektiškumo savo iniciartyva, o ne kažkieno gražiai paprašytas? Matai, ta dabartinio režimo sistema gerokai daug kur snargliais pamūryta. Didžiausias pavojus tokiam mūrui yra net ne plytų iš mūrinio išmušinėjimas, bet atviras šūksnis – aure Sistema nuoga plika ir snargliuota. Vat padarom mes grubų gestą ir kažką paliekam su negarbe nesugebėti „duoti deramą atkirti” – tuomet kai kam kyla daug nepatogumų, nes… Skaityti daugiau »

liūlia

Viskas.Šiandien pakaks. Kažkiek „pasiautėjau” komentaruose.
Sudaužiau keleto romantikų širdis. Apgrioviau savo reiiyyyitingus.
Niekaip negaliu apsispręsti – kaip yra, ar aš bjaurus savo gerumu, ar geras savo bjaurumu?
Pritariančių ir laikinančių „už” po mano paskutiniais komentarais nedaug, bet tai neprideda man susivokti aiškiau.
Nefasoniškas darbas, yr daužyti žmonių saldžias iliuzijas, beveik kaip mėžimas.
Bet kažkam vis tiek reik tą darbą daryt.
Et…
Nusikakalinau jau.
Griūsiu ant šonelio.
Ir kamikadzėms reikia pamiegoti.
Labanakt…………

Dūmoju

Nemanau, kad pagal instrukciją. Būtų per daug baisu. Greičiau – politkorektiškumas, bet man vis dėlto galvoj netelpa. faktiškai, ką mes čia pasakome savo pareiškimu. Pasakome, kad žiebiame tiesiai į nasrus kontorai ir visam per ją einančiam putininiui mėšlui. Gal bijoma, kad tie, turėdami daugiau jėgos smūgiuos atgal. Gali taip būti. Kažkas iš svarbių gal turi ir kokią uodegą, už kurios laikomas. Ir po mūsų smūgio, pats supranti, kaip gali būti. Kitokios interpretacijos aš kol kas neturiu. Svarbiausia, kad viskas jau buvo suderinta. Tas naujas turmazas įsijungė visai netikėtai. Labai rimtai dūmoju ir peizažas man veriasi toks, kad neklausk. Uoslė manęs neapgaudavo. Dabar ypatingai pajautręjusi. pameni, kažkada kalbėjome apie lakmusėlį. Greičiausiai mes čia jį neatsargiai ir mestelėjom. Viskas kaip mat bus… Skaityti daugiau »

Chiromaantija

Labas rytas. Atsiprašau, jeigu užtaisiau bemiegę naktį. Toks jau bjaurus mano būdas. Vis ieškoti kliauzų. Bet kita vertus puisiau pogrindžio sąlygomis, visada geriau žinoti who iz xy. Sužinoti kokia spalva nusidažys popierėlis derėtų labai atsargiai, neperspausti. Idealu būtų, kad nesuprastų jog žinom, jeigu jau bus lemta sužinoti „gerają naujieną”. Misliju, kad redkolegija yra ne vienas ir ne du žmonės. vis tiek yra kažkas kuo galima tikėti. Nesakant tiesiai „v lob” galima tiesiog tarp eilučių pasidomėti, kaip kiti traktuoja netikėtai apsireiškusį politkorektiškumo proveržį. Jeigu tas proveržis yra iš kinkų drebėjimo, tai korektiškumas nieko neduos. Dėkingumo nepaamatysim. Hiena politkorektiškumą suvokia tik labai siaurai -kaip silpnumo požymį. Tuomet ir pradės spausti per ploną vietą. Vakar po Nagliene prirašinėjau gana giežtų dalykų, maniau kad… Skaityti daugiau »

Bemiegis

Kol kas pasakysiu tik tiek. Esi netoli. Šilta, kaip tame vaikų žaidime, kai ieškoma paslėpto daikto.
Korta rankovėje, kaip aš rašiau ir tu pagavai, arba netikras pinigas , nustebsi, yra Naglis Puteikis.
Nesitikėjai?
Takije brat diela. Letas labai teisus savo komentare.
Beja, ar atkreipei dėmesį į tą faktą, kad konjaunuoliai užmušė kompozitorių.
Klausimas v lob: Kas padegė reichstagą ir kas po to buvo?
Mano idėja – jei nepavyks suburti plataus antifašistinio sąjūdžio – Lietuvėlei pizdiec.

Balkonėlis

Profesorius iš balkonėlio pirštu rodo į mus, kad mes padegėm R. Matrioška irgi.

skiniukas

Tai kas išlindo iš rankovės, yra bene mažiausiai mane nustebinęs dalykas. Tiesą sakant nuostabos nebuvo visiškai. Dabar vartau čainyką- ką su tuo atsiradusiu galutiniu aiškumu daryti? Apsimesti durniais ir žaisti slėpynių? Ar gal padaryti siurprizą? Slėpynės prastos tuo, kad vidinis virtuvės žinojimas niekaip nepridės košės į viltingas galvas kurie jau vidujei alpsta svajomis apie „gerą vyrą” kuris geroj girioj gerą girą užraugs. Zakvaska visiems patinka ir niekas nenori klausyti patarimų apie giros pavojų virsti broga. Kai giros mėgėjus ištiks pagirios bus vėlu. Bus prarasta daug laiko. Gal geriau suteikti rankovės valetui progų išlysti švieson aiškiau. Aš, (čia tik mano vien nuojauta, rizika ir azartu paremtas sprendimas) aš padaryčiau siurprizą- komunikatą paleisčiau į svietą neatsižvelgus į Prašymą. Čia aš taip daryčiau.… Skaityti daugiau »

Pirštu į akį

Pataikėm tiesiog pirštu į akį.
Vyksta rimtos grumtynės, bet kaip ten klojasi reikalai, man neduota žinoti. R. yra mūsų žmogus, bet ne viskas jos rankose.
Lukterkim. Tuoj pasimatys viskas kaip ant delno.

Šiupelis

Gana daug apie Katiliškį prišnekėta. Koks kvailas smalsus skaitytojas, netyčia gali susidomėti Katiliškiu.
Žuvies taukų nuo vaikystės nemėgstu, bet daktarai sako, kad reikia po šaukštą gert.
„Išėjusiems negrįžti” vis dėlto geriausia M. Katiliškio knyga.

53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top