Marius Kundrotas. Putinas – iškrypėlis. Teiskite ir mane

Alkas.lt

Perkūnas iš giedro pavasario dangaus. Kaunietis Arūnas Gaudžiūnas nuteistas už tai, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir jo šalininkus pavadino iškrypėliais. Skundą pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) gretutinės organizacijos – Europos žmogaus teisių fondo teisininkas.

Ką nors stebina? Jau įpratome, kad kritikuoti homoseksualizmą, imigraciją ir kitus visuomenėje prieštaringai vertinamus reiškinius draudžiama. Bet palaukite – Putinas? Po to, kai pati Rusijos valstybė įvardyta teroristine mūsų prezidentės?

Lietuvos teismai dirba Rusijai? Hipotezė ar akivaizdus faktas? Žinia, iš kur atėjo pirmoji Lietuvos teisininkų karta, savo ruožtu išauginusi antrąją ir trečiąją. Bet ką reiškia ši byla? Atsiskleidimą ar lemtingą Lietuvos politikos kaitą? Kad teisė ir politika sudaro vientisą visumą, abejoti gali tiktai aklas žmogus. Taip yra visose valstybėse – nuo autoritarinių iki demokratinių. Kas bus kitas nuteistasis – valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė? O gal visa tai vyksta jai pritarus?

Kalbant iš esmės – kaip pavadinti politiką, kurstantį grobiamuosius karus, persekiojantį už alternatyvią nuomonę, politiką, kurio dėka žūsta niekuo dėti žmonės ir net maži vaikai? Žodis „iškrypėlis“ galbūt švelniausias iš galimų. Galbūt reiktų įvardyti griežčiau: nusikaltėlis. Ai, kauniečio tekste pavartotos užuominos į lytinius iškrypimus? O kas nėra matęs vaizdo įrašo, kuriame V. Putinas griebia vaiką, apnuogina jo pilvuką ir intensyviai jį laižo? Čia kas? Tėviška meilė? Odnako… – numyktų Kysa Vorobjaninovas.

V. Putinas – iškrypėlis. Jo rėmėjai – taip pat. O dabar iškrypėliais tapo ir Lietuvos prokurorai su teisėjais, nuteisę Lietuvos pilietį už poziciją, daugybę kartų išsakytą Lietuvos vadovų ir žiniasklaidos. Žinoma, kam rūpi eilinis pilietis? Pamėgink paliesti vadovus ar žiniasklaidą. Kas galima vieniems, kitiems – draudžiama. O žmogus nuteistas. Kas nors stos jo ginti?

Nekritikuotinų sąrašas pildomas. Ne dienomis, o valandomis. Galbūt rytoj kas nors bus nuteistas, jei pavadins iškrypėliais ar nusikaltėliais ISIS teroristus. Arba degradus, skandinančius savo vaikus šuliniuose. Nes kiekvieną žmogų juk reikia gerbti – išskyrus tuos, kurie leidžia sau vertinti. Kaip rašė Gintaras Beresnevičius, postmodernioje visuomenėje vertinimas – nuodėmė.

Lietuvos teisėsauga gali šuns būdoje uždusinti pasaulinio garso mokslininką. Kojomis į priekį išnešti iš namų klykiančią mergaitę. Mirtinai uždaužyti futbolo sirgalių. Prieš vaikus ir senelius atsukti akustinę patranką, nuo kurios plyšta ausų būgneliai ir žmogus visam gyvenimui lieka invalidas. O dabar ji gali nuteisti ir žmogų, išsakiusį savo nuomonę apie amžiaus nusikaltėlį ir jo bendrininkus. Ir štai šios teisėsaugos vadovas – vienas populiariausių politikų. Balsuosite už jį?

Jeigu teisiate A. Gaudžiūną – teiskite ir mane. Aš kur kas dažniau ir griežčiau pasisakau prieš V. Putiną, jo režimą, jo sukurstytus karus. Dar daugiau – aš noriu būti už tai nuteistas. Nes būti nuteistam už tiesą – garbė. Kaip ir sovietų laikais, taip ir dabartinėje Lietuvos valstybėje, kuri – sprendžiant iš teismų praktikos – tebėra gili Rusijos provincija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top