Marius Parčiauskas. Per kelis metus įsileisti užsieniečiai Lietuvoje sudaro jau arti 10% Lietuvos gyventojų

Veidaknygė

Klaipėdoje ir Šilutėje masiškai išniekintos Lietuvos Trispalvės, baltarusių siuntinėjami grasinantys el. laiškai Seimo nariams, Vilniuje daug kur darosi sunku susikalbėti lietuviškai, imigracija į Lietuvą pasiekė žymiai didesnį mastą nei, pavyzdžiui, į Prancūziją. Per metus į Lietuvą priimamas skaičius migrantų, atitinkantis 3% Lietuvos populiacijos.

Per kelis metus įsileisti užsieniečiai Lietuvoje sudaro jau arti 10% Lietuvos gyventojų. Didžioji dalis šių užsieniečių – iš rusakalbių šalių. Rusakalbės mokyklos Lietuvoje atsigauna. Kas bus po 5, 10 metų? Tai ne tolimos ateities klausimas, Lietuva kolonizuojama dabar, mums ramiai viską stebint. Be karo. Kaip gi taip nutiko? Labai rekomenduoju pasižiūrėti šią laidą su buvusiu premjerės patarėju V. Navicku.

Mūsų integracija į ES nepavyko – mes 100 % esame integruoti į buvusią Sovietų sąjungą. Galima klausti – kada vyko spartesnė Lietuvos rusifikacija – prie A. Sniečkaus, ar prie šios vyriausybės? – taikliai pastebi buvęs premjerės patarėjas V.Navickas.

Legali migracija į Lietuvą didėja, šalyje jau virš 221 000 užsieniečių, o pats procesas įgauna pagreitį. Už procesus atsakinga Vidaus reikalų ministerija. Per laiką už visa tai reikia dėkoti legalios migracijos procesus inicijavusiems/ lengvinusiems Giedriui Surpliui (LVŽS) 2018 m., vicekanclerio Rolando Kriščiūno darbo grupei 2021-2022 m., Justui Džiugeliui (TS-LKD) + A. Sysui (LSDP) ir visiems kilnojantiems rankas praėjusioje ir šioje Seimo kadencijoje.

Keli svarbūs akcentai:

– aktyvus lobistų reikalavimų tenkinimas (daugiau migrantų – jie neprašo didinti atlyginimo – nereikia tenkinti vietinių darbuotojų reikalavimo investuoti į darbo atlygio / sąlygų gerinimą; migrantams reikia būstų – tarp lobistų statybų sektoriaus magnatai);

– atvyksta ne aukštos kvalifikacijos asmenys, o dirbantys paprastus darbus (pernai suteikta tik 2 tūkst. aukštos ir 79 tūkst. žemos ir vid. kvalifikacijos leidimų dirbti);

– saugumo iššūkiai – VSD neturi resursų patikrinti tūkstančių asmenų ir per labai trumpą laiką (iki 28 kal. d. – tame tarpe ir paruošti dokumentus apsiginti teisme, jeigu asmuo apskųstų sprendimą neįleisti į LT). Buvo bandymas iš valdančiųjų terminą sutrumpinti iki 21 d.

– migrantai Lietuvoje – ukrainiečiai ~39 %, baltarusiai 28 %, Centrinės Azijos valstybių piliečiai (Kazachstanas, Uzbekistanas, Tadžikistanas, Kirgistanas) 10 %. Pastarųjų skaičius šalyje didėja kartais. Visi jie didina rusų kalbos vartoseną, LT trumparegiškai nereikalauja išmokti lietuviškai.

Ačiū už apibendrinimą kolegei Asta Višinskaitė – Katutė

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top