Marius Parčiauskas. REKORDIŠKAI DAUG ATVYKĖLIŲ, REKORDIŠKAI DAUG LIETUVIŲ BEDARBIŲ

Veidaknygė

Labai iškalbingi duomenys. Lietuvoje tiek daug dirbančių žmonių nebuvo per 25 metus. Vien per metus į darbo rinką įsiliejo 40 tūkst. naujų darbuotojų. Tačiau dauguma jų yra ne Lietuvos piliečiai, o atvykėliai. Tuo metu vietiniams gyventojams įsidarbinti vis sunkiau – gyventojų, kurie metus negali susirasti darbo, taip pat rekordiškai daug.

Paradoksas, bet daugėjant dirbančiųjų, daugėja ir bedarbių. Pirmąjį metų ketvirtį jų padaugėjo 11 tūkst. Tokio bedarbių skaičiaus nebuvo nuo 2015 metų. Ekonomistai sako, kad tie bedarbiai – Lietuvos gyventojai.

„Darbdaviai mieliau renkasi tuos darbuotojus, kurie nekelia klausimų ir dirba prastose sąlygose. Jie atsisako mūsų lietuvių dėl to, kad mes pagrįstai norime dirbti saugiai ir uždirbti oriai“, – aiškino Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Absoliuti dauguma atvykėlių griebiasi paprastų, nekvalifikuotų darbų. Migracijos departamentas pastebi, kad iš 100 tūkst. užsieniečių vos 8 tūkst. įsidarbina ten, kur reikia išsilavinimo.

Vis daugėja centrinės Azijos valstybių užsieniečių – Uzbekistanas, Kazachstanas, Kirgistanas, Tadžikistanas, nors pagrindinės šalys išlieka Ukraina ir Baltarusija.

Ekonomistai, kuriems pasaulyje egzistuoja tik BVP, o valstybė, tauta, jos kultūra ir panašūs dalykai yra atgyvena, nemato nieko blogo net ir pripažindami, kad imigracijos tempai jau nebenatūralūs: Anot ekonomisto, imigracijos tempai – nebenatūralūs, bet kol kas iš to išlošia ekonomika. „Ekonomine prasme, turėjo daugiau naudos nei kažkokių problemų. Užimtos laisvos darbo vietos, sumokėti mokesčiai, todėl Lietuvos ekonomika nepatyrė jokio nuosmukio“, – aiškino N. Mačiulis.

Šiuo metu atvykėlių srautai praktiškai neribojami, nėra jokių kvotų: „Šiuo metu viršijus kvotą toliau galima įsivežti užsieniečius, skaičius neribotas. Šią dieną realios kvotos Lietuvoje nėra“, – aiškino viceministras V. Šilinskas.

Tai ir toliau rinkit tuos pačius ir ant savo galvos užsileiskit šimtus tūkstančių atvykėlių, kuriems Lietuva ir jūs visiškai nė motais. Ar dar ilgai pasyviai stebėsim, kaip dabar jau visiškai atvirai ir neregėtais tempais naikinama Lietuva? Kol kas pavojaus varpais skambina tik Nacionalinis susivienijimas. Visoms parlamentinėms partijoms – TS-LKD, LP, LSDP, LVŽS ir kitoms – viskas tinka ir patinka.

Straipsnio nuoroda komentare. Politinė reklama.

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top