Marius Parčiauskas. ŠIRVINTOS – NE LIETUVA? NUOTYKIAI PINSKUVIENĖS DVARE

Veidaknygė

Nacionaliniam susivienijimui Širvintose niekada nebūna liūdna ir visada tenka kovoti, kad ir čia galiotų Lietuvos Respublikos įstatymai. Kaip žinia, mes labai aktyviai važinėjam po Lietuvos miestuose ir miesteliuose vykstančias šventes, dalindami laikraštį, bendraudami su žmonėmis ir taip pristatydami savo darbus ir idėjas. Visur tai darome be didesnių nesklandumų, išskyrus Širvintas. Nors apie vyksiančią agitaciją savivaldybę informuojame taip pat, kaip ir kitose Lietuvos vietose ir taip, kaip nustatyta Susirinkimų įstatyme, vis tenka savo teises apginti prieš policiją. O šį šeštadienį Širvintų savivaldybės administracija apskritai pasiekė politinės kultūros dugną.

Praeitais metais merė dar prieš šventę atsiuntė oficialų raštą, kuriame pareiškė, kad nesutinka, jog vykdytume politinę agitaciją ne tik šventės teritorijoje, bet apskritai jokioje viešoje teritorijoje. Lyg Širvintų rajone galiotų kitokie įstatymai nei Lietuvos Respublikoje. Tokiais draudimais merė viso labo įsijautė į visagalio šeimininko vaidmenį, kuriam neturi įgaliojimų. Atvykę į miesto šventę ir, kaip įprasta, pastatę Nacionalinio susivienijimo palapinę, turėjome net kelias valandas ginti savo teises prieš policiją, kuri galiausiai pripažino, jog nieko nepažeidėme ir negali priversti mūsų nebendrauti su rinkėjais.

Šiais metais buvo dar linksmiau. Atvykus į Širvintų šventę, dar tik dairantis po mugę, jau buvome „atpažinti“ kelių augalotų apsauginių, kurie prisistatė prie mūsų ir pradėjo aiškinti, kad palapinės statyti šventės teritorijoje negalėsim ir parodė žemėlapį, kuriame kaip šventės teritorija pažymėta ne tik mugė, bet ir ~1 kilometro spindulys aplink mugę, kur jokios šventės nebuvo nė kvapo. Atsakius, kad šventė nepaverčia viešos teritorijos privačia, o mes bendrausim tik su policija, o ne su privačia įmone, apsauginiai, žinoma, tą policiją ir iškvietė. Kadangi pareigūnai pasirodė supratingi ir įstatymus žinantys geriau nei privačios apsaugos įmonės darbuotojai, atbėgusi savivaldybės atstovė išbandė ypatingą spaudimo priemonę – davė pareigūnui telefoną, kuriame kalbėjo administracijos direktorė. Atrodo, ir tai pareigūnų neįtikino, todėl neradę, ką mes pažeidžiam, išvažiavo. Šį kartą, skirtingai nei pernai, apginti savo teises pavyko per trumpiau nei valandą.

Bet visa tai niekis. Važiuojant į Širvintas jau nusiteiki, kad teks gražiai pabendrauti ir su apsauginiais, ir su policijos pareigūnais. Geriausia dalis sekė po to. Praėjus kiek laiko, pamatę, kad mūsų įbauginti nepavyks, o įstatymai mūsų pusėje, ant beveik visų Širvintų centre buvusių konteinerių ir šiukšlių dėžių administracijos darbuotojai iškabino plakatus su užrašu: „Šventės metu gautas politines šiuksles mesti čia“ ir vemiančiu veideliu (nuotraukos komentaruose). Plakatai maketuoti, spausdinti ir klijuoti naudojant savivaldybės administracijos resursus – pinigus ir darbuotojus.

Tuo pačiu galiu tik pasidžiaugti, kad Širvintų žmonės mus sutiko svetingai, daug žmonių mus palaikė ir sakė balsuosiantys už Nacionalinį susivienijimą. Tenka pastebėti, kad visos kitos partijos bijo viešai pasirodyti Širvintose – čia nepamatysi praktiškai jokios jų agitacijos prieš EP rinkimus. Vieninteliai Nacionalinio susivienijimo bendražygiai jau apvažiavo praktiškai VISAS Širvintų rajono gyvenvietes, turinčias bent 30 gyventojų. Nesuskaičiuojama daugybė pokalbių su rajono žmonėmis. Sunku ir patikėti, kiek daug žmonių čia bijo laisvai pasisakyti, nes užsitraukus merės nemalonę Širvintų rajone gyventi tampa nelengva.

O dabar dar keli faktai. Vienintelis Širvintų rajone veikiantis laikraštis priklauso įmonei UAB Danielita, kurios vienintelė akcininkė yra Pinskų dukra Daniela, direktorė – Lina Duliūnaitė-Nikiporavičienė, buvusi Jono Pinskaus patarėja-sekretorė Seime. Vieninteliai gerą matomumą turintys stendai Širvintose, priimantys politinę reklamą, valdomi tos pačios įmonės. Paskambinus likus keliems mėnesiams iki rinkimų, pasakoma, kad „viskas jau užimta“ – prieš tai net nesužinojus, dėl kokių datų teiraujamasi. Beje, specialiai palaikoma itin maža šių stendų kaina, nes jie vis tiek bus išnuomoti tai pačiai vienai partijai. Širvintų biblioteka atsisako įsileisti net prof. Vytauto Radžvilo knygos pristatymą, atvirai pareikšdama, kad „Mes jūsų nenorim.“ O Širvintų kultūros centro direktorė sugalvoja iškabinti tuos jau minėtus plakatus ant konteinerių.

Na, ir bent man sunkiausiai įtikimas faktas, bet vis tik faktas. Neseniai vykusio susitikimo su rinkėjais metu Širvintose merės buvo paklausta, o kas gi vadovaus rajonui, jeigu ji bus išrinkta į EP. Ji pateikė du variantus – vicemerę arba savo dukrą (!).

Nacionalinis susivienijimas savo itin aktyviu veikimu Širvintų rajone demonstruoja, kad čia yra vienintelė reali alternatyva Regionų partijai. Visi kiti jau susigyvenę su padėtimi ir net nebando iš tikrųjų pakovoti.

Linkėjimai Živilei Pinskuvienei. Mes tikrai nesitrauksime, tad kitą kartą sugalvokite ką nors gudresnio.

Tenka nurodyti, kad politinė reklama.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top