Martynas Katelynas. Kaip planuojamas poligonas atrodytų Varėnos rajone

LRT praneša, kad Varėnos rajone svarstomos galimybės įrengti karinį poligoną, kurio plotas užimtų 15 000–20 000 hektarų.

70 proc. rajono teritorijos yra miškai, nemaža teritorijos dalis saugoma (Čepkelių rezervatas, Dzūkijos nacionalinis parkas ir kt.).

Žadama, kad greiti sprendimai nebus priiminėjami: bus atliekama studija, realiausia, kad dėl daugybės saugomų teritorijų Varėnos rajone įkurti poligono nepavyks.

Siūlau pažiūrėti, kaip tokio dydžio poligonas atrodytų mūsų rajone.

P.S. Į vietą ir formą nekreipkit dėmesio – brėžinukas tik iliustravimui, kad suprastumėte, koks dydis turėtų būti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pulkininkas Patriūbavičius

O kaip kitaip nuo ruso apsigint?

stasys

Tankų , raketų ,sraigtasparnių turime ar bent artimiausiu metu juos isigysime , o va su jais piskinsime dievui į langus ? Dzūkų mergos tikrai plikos netaps jei pasiskolinsime kelias jų gribingas vietas . Jei autorius pacifistas tai dar nereiškia jog galima taip atsainiai vertinti kariuomenės poreikius .Geriau vieną didelį poligoną turėti nei dešimt po visą Lietuvą išmėtytų .

O tuteišių

mergos taptų nuogos, ane, Stasy?

Jūsų prakilnybe, Pulkininke,

o nuo lenkų tai jau apsiginsi, ane? Manai, kad jie nebegaus iš Anglų antros Karo garantijos, kaip 1939 metais kovo 31 dieną? Iš tos garantijos naudos juk tik Kremlius teturėjo su savo sąjungininkais, tiesa? Pasidalijo pasaulį. Poligonui geriausia vieta būtų Šalčininkų rajone.

Keista

Pasirodo, kad Lietuva, kaip TSRS pasienis, šaltojo karo metu buvo per mažai militarizuota. Gaunasi, kad naujai buferiniai zonai reikia daugiau poligonų.

 Pulkininkas Patriūbavičius

Aplamai visą Lietuvą reikia poligonu paverst. Visi bijotų.
Lenkai, rusai, gudai ir latviai.
Silpni Jūs visi strategai…

Ne, Jūsų prakilnybe,

pone Pulkininke, ne visą Lietuvą, o tik ten, kur nuo amžių mūsų patikrintas priešas tūno ir laukia progos. Apie latvius, Jūsų prakilnybe, prašom taip nekalbėti. To prašo eilinis kiemsargio padėjėjas. Latviai nėra gavę jokių Karo garantijų iš Albiono, manau, kad teisingai supratote mano užuominą, atspėjau? Prašom gerbti Henriko Latvio palikimą, taip pat ir mums, lietuviams,ir jo „Chronicon Livonicum vetus”. Latviai mūsų braliukai, nesvarbu, kad karts nuo karto pasišpilkuojame, kaip rusai su anglosaksai, kurie jau daugiau kaip 200 metų tūno nenutraukiamoje karinėje sąjungoje – drapalina Europą, ypač Vokietiją. Matėte Vokietijos miestus po karo, sulygintus su žeme, o žmones juose išgarintus, iškeptus, gyvus sudegintus masinių bombardavimu metu napalmu ir fosforu? Tschüß!

Żmudź

Pagarba Žemaitijai ir šiaurės žemaičiams (Telšių; Akmenės; Mažeikių), kurie apgynė savo žemę… Dzūkeliams bus sunkiau. Jų mažiau, o ir tapatybė ne ttaip sutelkta, labiau išblaškyta. Kvaila galvoti, kad dar vienas poligonas sustiprins Lietuvos saugumą. Užtenka pasižiūrėti į žemėlapį ir susipažinti su šiuolaikinio karo taktikomis/strategijomis bei tecgnologijomis, kad suprastum, jog tokie poligonai neturi prasmės. Ypač geopolitinio paribio valstybėse. Jie čia parankūs tik dėl pigios infrastruktūros, darbo jėgos ir išlaikymo, kuomet nereikia galvoti apie šios žemės ir žmonių išsaugojimą. Lietuvos didžioji bėda ta, kad ji vis žiūri atgal, o ne į priekį ir pirkdama haubicas ar panašiai realiai visiškai nesirūpina valstybės saugumu.

Žmudzine,

okupavai Vilnių, ane? Kaip mano mūsų tuteišiai, žiūrėdami tiek daug lenkiškų TV kanalų, o žmudzinai vokiško nei vieno nemato „nachaliavai”, kodėl?

stasys

Didesniu saugumo garantijų Lietuva jau negali turėti , na nebent vėl ‘savanoriškai’ įstotų į ta modifikuota naujoviškai Putino cccp . Tos konstitucinės pataisos priimtos Rusijoje vasara ją įpareigoja siekti atkurti senąją jos galia pačiai pasirenkant kaip kilnoti sienas ar pagal Stalina ar iki jo galiojūsias paskutinio caro .Vienu ir kitu atveju į jos interesų lauką papuola ne tik Lietuva su Lenkija bet ir rytu bei vidurio Europos šalys .Draugu Europoje Putinui užtenka o ir priešu vakaru pasaulyje sočiai , vieni ju tinka geopolitiniams žaidimams pasaulyje pasirūngti Afrikoje , kiti JT kuluaruose liežiūviu visiems primenant kieno didžiausias branduolinis arsenalas .Lietuva ir būdama NATO nare papuola į jos naujojoje Konstitucijoje apibrėžtus siekius ginti tos valstybės -imperijos interesus meduoliu ir kardu . Ka… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Nematau tam jokio reikalo. Yra didelis poligonas 3-kampyje Kaunas-Jonava-Kaisiadorys. Ten zeme jau suniokota ir tegul tautiniai vojakos rengia ten pratybas nors kasdien.
Niekas negincyja ,kad turint toki kaimyna kaip Putino Rusija reikia tureti stiprias karines pajegas ir mobilu ,apmokyta rezerva.
Tik stai pastangu kurti toki rezerva as nematau: iki siol nei savanoriai, nei sauliai neturi teises laikyti tarnybini ginkla namuose. Iki siol kariniai mokymai REZERVUI nevyksta. O uzimti geriausius gamtos kampelius – va sitam apetito pakanka. Ka, ponai generolai(sito sh irgi daug turime, bemaz daugiau negu eiliniu kariu) nebeturi kur medziokles rengti?

stasys

cit. ‘ Iki siol kariniai mokymai REZERVUI nevyksta’ ..netiesa . Jie vyksta , tik pasirinktinai .Taip kaip tam reikalui Lietuvoje elementariai truksta reikalingos infrastruktūros ir priemoniu, paprastai tai atliekama tuose pačiuose miškuose mažomis grupėmis ir norinčiu žinok netruksta , valstybė tam suteikia visas reikalingas socialines garantijas . Lietuvoje yra poligonai sovietiniai , vienok ju dydis kaip smėlio dėžė . Gražiu vieteliu Lietuvoje netruksta ir tam kad ju skaičius ir toliau didėtų truksta tik ukiškumo.

Aš Jums

dar kartą sakau, kaip kiemsargio padėjėjas, kad tinkamiausia vieta poligonui yra Šalčininkų rajonas. Kas Jums čia dar neaišku?

Kariaukit virtualiai

Na neįtikėtina. Buvom TSRS pasienis, dėl to poligonų, karinių miestelių, raketinių bazių buvo kaip prišikta. Rodos mūsų kariūnai visus tarybinius poligonus perėmė, ir ką – jiems maža, TSRS nori pralenkti? Reikia skelbti referendumą ir klausti žmonių, ką jie apie tai mano. O kol negavot iš visos tautos leidimo, prisipirkit planšečių, kompiuterių, ir kariaukit virtualiai. Statykit virtualius nors milijonų hektarų piligonus ir kareivukai galės ten duotis nuotoliniu būdu iš namų kas dieną. Vaikai mokosi nuotoliniu, jūs taip pat kariaukit nuotoliniu virtualiuose Marso poligonuose, ar nors ir juodoj skylėj! Nauji poligonai, karo policijos nauji antikonstituciniai įstatymai… kas toliau? Kosmodromų dar statyti neplanuojat?

aš manau

kad Karaliaučius tam tinkamiausias.

Na, kad Karaliaučius

jau ir taip absoliučiai militarizuotas, paverstas poligonu, kad civiliui nebėr kur ir kojos pastatyti – užimta.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top