Maskvos patriarchas Kirilas: Ukrainiečių tauta pati turi lemti savo likimą

Dėl situacijos Ukrainoje 2014 metų kovo 2 dieną Švenčiausiasis Maskvos ir visos Rusios Patriarchas Kirilas kreipėsi į Kijevo metropolijos katedros vietininką, Černovicų ir Bukovinos metropolitą Onufrijų, archiganytojus, ganytojus ir visus ištikimus Ukrainos Stačiatikių Bažnyčios vaikus.

Jūsų Aukščiausioji Eminencija, Viešpaties malonėje Valdove Onufrijau, Kijevo metropolijos katedros Vietininke! Eminencijos archiganytojai ir ganytojai! Brangūs broliai ir seserys!

Su sielvartu, nerimu ir skausmu regiu aš tai, kas vyksta Ukrainoje.

Politiniai vaidai sukelia žmonių, tarp jų – ir vieno tikėjimo, susipriešinimą ir susikaldymą. Iškilo grėsmė Ukrainai, kaip vieningai valstybei. Šie įvykiai – tai vidaus politinės krizės, įvairių visuomeninių politinių jėgų negebėjimo sutarti, kaip be prievartos spręsti visuomenėje kilusias problemas, rezultatas.

Mūsų Bažnyčios vaikai – tai skirtingų pažiūrų ir įsitikinimų žmonės, tarp jų – ir tie, kurie šiandien yra skirtingose barikadų pusėse. Politinėse kovose Bažnyčia nepalaiko vienos ar kitos pusės. Tačiau Bažnyčios priedermė – rūpintis tais, kurie patiria prievartą, kuriuos reikia apginti, kurių gyvybė pavojuje.

Atsakydamas į Jūsų kreipimąsi, brangus Valdove, užtikrinu Jus ir mūsų kaimenę iš Ukrainos, kad padarysiu viską, kas įmanoma, kad įtikinčiau visus, kurių rankose valdžia, jog negalima leisti žūti taikiems žmonėms mano širdžiai brangioje Ukrainos žemėje.

Mūsų brolių kraujas, pralietas Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose, – vaisius tos neapykantos, kurią skirtingų pusių dalyviai leido savo širdyse išauginti žmonijos priešui. Tegul Viešpats sustabdo kiekvieną ranką, pakeltą suteikti skausmą ir kančią, ir telaimina tuos, kurie gina taiką. Tegul neleidžia Jis, mūsų Gailestingiausiasis mūsų Tėvas, kad brolis stotų prieš brolį, kad tęstųsi prievarta, kad būtų išniekinamos šventenybės. Tegul Ukrainos žemėje daugiau nebebus aukų. Už visa tai tekyla į dangų mūsų karšta malda.

Niekas iš šiuo metu gyvenančių Ukrainoje, kuria kalba bekalbėtų, neturi jaustis svetimas savo namuose. Negalima leisti tolesnio visuomenės supriešinimo, prievartos prieš taikius piliečius, būtina garantuoti teises ir laisves visiems gyventojams, įskaitant teisę dalyvauti sprendžiant tautos likimo klausimus. Tie, kurių rankose yra valdžia, privalo neleisti prievartos ir savivalės. Ukrainos tauta turi nulemti savo ateitį pati, be poveikio iš išorės.

Rusų, ukrainiečių ir baltarusių brolybė – tai istorijos ir mūsų protėvių daugelio kartų iškentėta realybė. Ši mūsų širdyse gyvuojanti realybė turi apibrėžti mūsų ateitį, ir jos negalima aukoti šiandienykščių interesų vardan.

Šiandien, Atleidimo sekmadienį, aš kreipiuosi į visus savo brolius ir seseris Kristuje karštai kviesdamas atleisti ir suprasti vienas kitą. Kreipiuosi į visus valdžios žmones: neleiskite prievartos taikių piliečių atžvilgiu!

Viešpatie, laimink savo tautą ir apsaugok nuo visokio blogio kiekvieną Ukrainos žemės gyventoją!

+Kirillas, Maskvos ir visos Rusios patriarchas

patriarchia.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top