Matthew C. Harrisonas. Ruoškimės persekiojimams

15min.lt

Pasaulyje nesiliaujant, o veikiau įsibėgėjant baisiems krikščionių persekiojimams, Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis siūlo susipažinti su kun. Matthew C. Harrisono (Misūrio Sinodo Liuteronų Bažnyčios vadovo, JAV) mintimis iš 2014 m. rugpjūčio 8 d. paskelbto pareiškimo.

Kurį laiką buvusio apkurtusio pasaulio klausa, regis, pradeda atsistatyti. Pranešimai apie ištisų krikščionių bendruomenių pabėgimus iš Irako miestų, islamistų kovotojus, žyminčius krikščionių namų duris ženklu, reiškiančiu, kad jie turi išvykti arba bus nužudyti, jautrių nervų žmonėms nerekomenduojamos nuotraukos bei vaizdo įrašai apie žudomus vyrus, prievartaujamas moteris, vaikus, kuriems nupjaunamos galvos (taip, ir gyviems)… Tai kasdien skaitome, girdime, regime žiniose. Ir viskas dėl Kristaus.

Mes gedime. Meldžiamės. Ir mąstome: „Kaip tai liečia mane? Ką man daryti?“

Atgailauk. Didelė tikimybė, kad ateis diena, kai susidursime su tais pačiais kentėjimais, kurie ištiko Irako krikščionis. Taigi, mes mokomės iš jų, meldžiamės už juos ir atgailaujame už savo pačių tikėjimo stoką – už pasitikėjimą laikinais, praeinančiais dalykais labiau nei Dievu (žr. Antrąjį laišką tesalonikiečiams 1 sk.).

Atsimink. Persekiojimai primena, kad pasaulis nėra mūsų draugas ir čia nėra mūsų gimtieji namai. Mes nesame „Irako“ ar „Amerikos krikščionys“. Mes esame tiesiog krikščionys – svečiai šiame pasaulyje, o priklausome kitokiam ir geresniam – išties, pačiam Dangui (žr. Petro pirmąjį laišką 2, 11).

Ruoškis. Mes pašaukti budėti, nes žinome, kad ištikimybė ir persekiojimai – neatsiejami. Nėra kada delsti, reikia ruoštis.

Reikia skaityti Šventąjį Raštą, gilintis į Katekizmą ir mokytis giesmių – kad jei Dievas iš savo neaprėpiamos, nesuvokiamos išminties kada leistų mus ištikti kentėjimams, būtume padrąsinti ir sustiprinti Dievo žodžio, esančio mūsų širdyse ir lūpose (žr. Laišką romiečiams 10, 9–13).

Džiaukis. Rugpjūčio 10 d. minėsime šventąjį Lauryną (III a.), kuris Bažnyčioje buvo atsakingas už surinktas aukas ir vargšams dalijamą išmaldą. Kai Romoje prasidėjus žiauriems krikščionių persekiojimams Laurynui buvo liepta atiduoti Bažnyčios brangenybes, jis atvedė našles ir našlaičius, aklus ir luošus sakydamas: „Štai Bažnyčios turtai“. Už tokią ištikimybę Kristui šv. Laurynas buvo sudegintas – gyvas iškeptas ant grotų virš žėruojančių anglių. Taip kankinamas, jis džiugiai ištaręs: „Šis šonas jau iškepęs, galite mane apversti“ (žr. Petro pirmąjį laišką 1, 3–8).

Tokio pasitikėjimo vedami žengiame į artėjantį persekiojimų metą – į laiką, kuris jau atėjo. Mes drąsiai pasitinkame velnio puolimą ir bauginimą, nes Šventojo Krikšto metu esame pažymėti – lygiai kaip krikščionys Irake – kryžiaus ženklu kaktose ir širdyse. Per šią dovaną Kristus mums pažadėjo amžinąjį gyvenimą, išganymą, paguodą, malonę, gailestingumą ir net džiaugsmą su Juo, nežiūrint visko, ką bepadarytų pasaulis ir visas jame esantis blogis. O Kristus visada išpildo savo pažadus.

Taigi melskimės ir likime ištikimi, pasitikėdami, kad Viešpats mus apsaugos – net jei tektų daug kentėti – nuo atkritimo nuo tikėjimo, kaip lig šiol apsaugojo apaštalus, kankinius ir šventuosius.

Melskimės už mūsų brolius ir seseris Kristuje, kurie taip nuožmiai kankinami Irake. Ir kartu skaitykime Bibliją, giedokime mūsų giesmes, melskimės Bažnyčios maldas, kad būtume pajėgūs likti ištikimi išpažinime pagal Kristaus priesaką: „Kas išpažins mane žmonių akivaizdoje, tą ir aš išpažinsiu savo dangiškojo Tėvo akivaizdoje (Evangelija pagal Matą 10, 32).

„Ir Dievo ramybė, pranokstanti bet kokį supratimą, sergės jūsų širdis ir mintis Kristuje Jėzuje“ (Laiškas filipiečiams 4, 7).

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marija

įdomu, kada atsitokės mūsų ganytojai?..

Letas Palmaitis

Nusibodo rašyti tą patį. Ne pasaulyje vyksta krikščionių persekiojimas, o visų pirma Vakaruose, kur priimami įstatymai dėl „tolerancijos” ir reikalaujama krikščionims suvokti savo tikėjimą kaip „privatų reikalą”, ne gyventi pagal jį socialiai, bet atlikinėti apeigas nustatytose vietose. Kitaip tariant, krikščionis turi teisę savo tvarte daryti ir kalbėti, ką nori, bet visuomenėje privalo statyti bedievių parlamento priimamus bet kokius įstatymus aukščiau D-vo Įstatymo, t.y. grįžtama prie pagoniškos Romos laikų. Būtent nuo tokio reikalavimo krtikščionims dar Nerono laikais prasidėjo neklusnumas ir kruvini persekiojimai. Todėl Popiežius Pranciškus 2013 11 28 pavadino tai Pabaigos ženklu, pabrėžęs, kad tikėjimas NĖRA privatus reikalas krikščioniui. Krikščioniui tikėjimas yra įsakytas gyvenimo būdas, bet ne apeigos bedievių tam skirtame aptvare. Satanistinis Bilderbergo globalizmas nesiskaito su skelbiama sąžinės laisve, neatsižvelgdamas… Skaityti daugiau »

Taigi

Ukrainoje persekioja stačiatikių bažnyčias ir dvasininkus.

gudi giria

visas atnestas okupacines is vakaru durnyklas reike uzdaryti,kad nedurnintu zmoniu,o prusinti kiekviena zmogu,kad suprastu,kas yra kas,per tas religijas,tik karai ir nesantaika reike ,per moksla bandyti pazinti,o ne ziureti,kaip is auksines taures makaluza trauke mokytojas,o tas mokytojas toks pat,kaip ir visi mirtingieji,geriau eikit I gamta prie lauzo pasedeti ir vaikucius veskites

Niekše,

iš gūdžios girios, pasimokyk rašyti, eik į pirmą klasę, tada gal sugebėsi ką nors žmoniško parašyti, o ne bukas girtuoklio sapaliones.

Pas mus irgi visa žiaurėja.

Jei danties skausmas jau nelaikomas indikacija būti priimtam odontologo.Ir tai patvirtinta ministerijos.Odontologai lobistai šauniai apsisuko ministerijoje.Pamiršę savo misiją gydyti ir tarnauti.Juk tai jau demoralizuota medicina.Pagal šiandien delfi straipsnį,kai mergina su skaudamu dantimi negali gauti pagalbos.Nenuostabu,kad žmonės šaukiasi rusų laikų.Kas galėtų pajudinti ministeriją ir paklausti Šalaševičiūtės apie skaudančius dantis?

Nereikia toli dairytis

Užtenka pamatyti,kaip degraduoja ekspertai.eu.Iki Lietryto lygio.Pinigai?

Letas Palmaitis dėl Taigio šmeižtų

Ukraina yra stačiatikių šalys, niekas joje dvasininkų nepersekioja. Stačiatikybė yra svarbi Dešiniojo sektoriaus ideologijos dalis. Bet jei šėtonui parsidavusios Mokšvos cerkvės „dvasininkai” sandėliuoja pas save ruskių banditų ginklus, jiems už tai reikia ir atsakyti.

Letas Palmaitis Pasmusirgivisažiaurėjai

O man nuostabu, kad žiaurėjant, šaukiasi „rusų laikų”. Jei šaukiasi Brežnevo laikų, kada visi „nešė” ir daug geriau nei ruskijoje gyveno, tai tokių laikų nebeprisišauksi, nebėr Brežnevo, Ordoje banditai banditesni nei Lietuvoje, Lietuvos banditų mokytojai ir sėbrai. O jei šaukiasi bandito Stalino laikų, tai banditas putkinas nepaiso net tokios tvarkos, kurią turėjo banditas Stalinas, beteisių bedalių vergų ten ir procentiškai daug daugiau nei Lietuvoje. Išeina, kad baigti kvailiai, kurie šaukiasi patys nežino ko. Vergas be pono negali.

Letas Palmaitis dėl gudigirios prie lauzo

Tesingai, būtent taip globalistai ir daro: „per mokslą žiūri”, kad jau perdaug žemėje gyventojų, išmaldos visiems neužtenka, o religijos tik trukdo nereikalingus mažinti. Nori moksliškai taip sumažinti, kad liktų tik patenkinti per internetą kontroliuojamieji vergai, sotūs ir našiai dirbantys iki pat eutanazijos už sumaniuosius blizgučius ir visus vergo malonumus, manantys, kad yra savo „valstybių” suverenai, laisvai renkantys (vis tų pačių šmikių) gerą valdžią.

Nuomonė

Palmaitis yra megzta beretė, todėl jis pasirengęs remti žudikus, teroristus ir net patį šėtoną, jeigu jie tik Rusijai kenkia.

>nuomonei

Palmaitis niekada nebuvo megzta berete, o tau kacapijos samdinuk su budionovke ant tuscios makaules reiktu dar tukstancius ha dirvu apsikti, kad priaugtum mentaliai Letui bent iki blauzdu. Tiek evangelijos, taiga-marta-vizitoriau-gebiste.

Kritikas Pikčiurna

Kai pirma yra žodis, laimi tikėjimas. Kai pirma yra lazda, peilis, kalavijas… laimi brutali jėga ir karas bei maras.
Asmeninis apsisprendimas lemia kokių Pasaulyje yra daugiau, bet jis nekeičia kitaip apsisprendusių pasirinkimo.
Ir ką jūs manote, koks apsisprendimas laimės?
Trumpuoju laikotarpiu laimi karas ir maras, bet jis beveik viską sunaikina, nuvargina ir pats išvargsta. Ir taip, kaip miško gaisras viską sunaikina ir patręšia žemę. Agresija išsemia sukauptą galią ir vėl pradeda dygti nauji tikėjimo ateitimi, nors ir po mirties, daigai…
O kaip pasipriešinti čia ir dabar karui ir marui, netampant jų nešėju – kol kas neišsprendžiama problema…
Istorija mus moko, kad tokiame etape nuolankieji pirmieji žūsta, kol budeliai pavargsta, nusensta ar išmiršta… Ir vėl po nakties išaušta rytas.

gudi giria

rusai,tai yra lietuviu broliai,tie patys sarmatai,istorija uzslepta,bet ytariu,kad teisus,80 procentu lietuviai lauke veliai rusu broliu,kad isvaduotu,nuo nieksu jungo visiems laikams svarbiause prie sovietu nieks pagalviu neverte nesioti ant subines,vien del sito prasysime isvadavimo is nieksu pas putina net istatymas yra,kad nereiketu nesioti pagalves ant subines kiekvienas saugo savo uzpakaly keikem rusus,bet kai pamateme isviete vakaru nori nenori reike nest muila ling rytu

Kritikas Pikčiurna

Į savo iškeltą klausimą, kaip pažaboti karo ir maro nešėjus, turiu tik vieną atsakymą – juos pačius reikia supjudyti taip, kad jie patys išsipjautų ir savo agresiją iššvaistytų. Negalima leisti tokiems vienytis. Tai mes, agresijos priešininkai turime vienytis, kad juos supriešintume ir suskaldytume.
Blogis turi pamatyti savo veidą veidrodyje, kad jame pamatęs Gorgonės Medusą suakmenėtų iš siaubo.

Kajus

Įvairiais būdais križiniai bando taisyti padeti,burti į krūvą tikinčiuosius,kuriuos gausiai prarado su savo neskaniais veiksmais,kurie tęsesi daug dešimtmečių, bando per gąsdinimus,kad anie blogiečiai mus katalikus išgaudys,kaip inkvizitoriai degins ant laužų.Kur jus buvote kaip pas jus kreipesi Lietuvos partizanaikurie spaude kraujų daugiau nei dešimtmetį ,tada nebijojote,kad krikščionis masiškai tremia į Sibirą ir žudo.

Kajus

to >niekše………….Jeigu Tamsta esate išsilavines ir l. raštingas tuomet galetumete pamokyti „gudžią girią”lietuvių kalbos gramatikos,o ne grąžiais epitetais apšaukti.Atsiverskite „translate” lietuvių kalbą ir praše žodį gausite teisingą atsakymą,išvengsite klaidų.

Letas Palmaitis dėl priekaištų "kryžiniams"

Tai gal ne katalikų kunigai rėmė partizanus, ne jie leido LKB Kroniką? Partizaninis judėjimas gana greit (palyginti su čečėnišku dabar) užgeso ne tik todėl, kad Lietuvoje nėra kaukazietiškų kalnų – tada miškai dar buvo pakankama apsauga. Užgeso dėl masinių išdavysčių. Kas galėtų šitai prikaišioti Lietuvos kunigams?

Puštunas.lie >> Letui P. dėl "kryžinių"

Sutinku, kad daliai kunigų sovietmečio dalia buvo kančių pilna. Tik dažniausia, bet kurį pasipriešinimo judėjimą galiausia išduoda jo „politinis sparnas”- juk amnestija dovanojama „nesusitepusiems krauju”. Tik kiek iš jų prigimtinės lietuvybės? Lietuviakalbiai kryžiuotsmegeniai katalikų pakalikai ir „mokslinis komunizmas”- paprasčiausi konkurentai . . .

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top