Matthew C. Harrisonas. Ruoškimės persekiojimams

15min.lt

Pasaulyje nesiliaujant, o veikiau įsibėgėjant baisiems krikščionių persekiojimams, Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis siūlo susipažinti su kun. Matthew C. Harrisono (Misūrio Sinodo Liuteronų Bažnyčios vadovo, JAV) mintimis iš 2014 m. rugpjūčio 8 d. paskelbto pareiškimo.

Kurį laiką buvusio apkurtusio pasaulio klausa, regis, pradeda atsistatyti. Pranešimai apie ištisų krikščionių bendruomenių pabėgimus iš Irako miestų, islamistų kovotojus, žyminčius krikščionių namų duris ženklu, reiškiančiu, kad jie turi išvykti arba bus nužudyti, jautrių nervų žmonėms nerekomenduojamos nuotraukos bei vaizdo įrašai apie žudomus vyrus, prievartaujamas moteris, vaikus, kuriems nupjaunamos galvos (taip, ir gyviems)… Tai kasdien skaitome, girdime, regime žiniose. Ir viskas dėl Kristaus.

Mes gedime. Meldžiamės. Ir mąstome: „Kaip tai liečia mane? Ką man daryti?“

Atgailauk. Didelė tikimybė, kad ateis diena, kai susidursime su tais pačiais kentėjimais, kurie ištiko Irako krikščionis. Taigi, mes mokomės iš jų, meldžiamės už juos ir atgailaujame už savo pačių tikėjimo stoką – už pasitikėjimą laikinais, praeinančiais dalykais labiau nei Dievu (žr. Antrąjį laišką tesalonikiečiams 1 sk.).

Atsimink. Persekiojimai primena, kad pasaulis nėra mūsų draugas ir čia nėra mūsų gimtieji namai. Mes nesame „Irako“ ar „Amerikos krikščionys“. Mes esame tiesiog krikščionys – svečiai šiame pasaulyje, o priklausome kitokiam ir geresniam – išties, pačiam Dangui (žr. Petro pirmąjį laišką 2, 11).

Ruoškis. Mes pašaukti budėti, nes žinome, kad ištikimybė ir persekiojimai – neatsiejami. Nėra kada delsti, reikia ruoštis.

Reikia skaityti Šventąjį Raštą, gilintis į Katekizmą ir mokytis giesmių – kad jei Dievas iš savo neaprėpiamos, nesuvokiamos išminties kada leistų mus ištikti kentėjimams, būtume padrąsinti ir sustiprinti Dievo žodžio, esančio mūsų širdyse ir lūpose (žr. Laišką romiečiams 10, 9–13).

Džiaukis. Rugpjūčio 10 d. minėsime šventąjį Lauryną (III a.), kuris Bažnyčioje buvo atsakingas už surinktas aukas ir vargšams dalijamą išmaldą. Kai Romoje prasidėjus žiauriems krikščionių persekiojimams Laurynui buvo liepta atiduoti Bažnyčios brangenybes, jis atvedė našles ir našlaičius, aklus ir luošus sakydamas: „Štai Bažnyčios turtai“. Už tokią ištikimybę Kristui šv. Laurynas buvo sudegintas – gyvas iškeptas ant grotų virš žėruojančių anglių. Taip kankinamas, jis džiugiai ištaręs: „Šis šonas jau iškepęs, galite mane apversti“ (žr. Petro pirmąjį laišką 1, 3–8).

Tokio pasitikėjimo vedami žengiame į artėjantį persekiojimų metą – į laiką, kuris jau atėjo. Mes drąsiai pasitinkame velnio puolimą ir bauginimą, nes Šventojo Krikšto metu esame pažymėti – lygiai kaip krikščionys Irake – kryžiaus ženklu kaktose ir širdyse. Per šią dovaną Kristus mums pažadėjo amžinąjį gyvenimą, išganymą, paguodą, malonę, gailestingumą ir net džiaugsmą su Juo, nežiūrint visko, ką bepadarytų pasaulis ir visas jame esantis blogis. O Kristus visada išpildo savo pažadus.

Taigi melskimės ir likime ištikimi, pasitikėdami, kad Viešpats mus apsaugos – net jei tektų daug kentėti – nuo atkritimo nuo tikėjimo, kaip lig šiol apsaugojo apaštalus, kankinius ir šventuosius.

Melskimės už mūsų brolius ir seseris Kristuje, kurie taip nuožmiai kankinami Irake. Ir kartu skaitykime Bibliją, giedokime mūsų giesmes, melskimės Bažnyčios maldas, kad būtume pajėgūs likti ištikimi išpažinime pagal Kristaus priesaką: „Kas išpažins mane žmonių akivaizdoje, tą ir aš išpažinsiu savo dangiškojo Tėvo akivaizdoje (Evangelija pagal Matą 10, 32).

„Ir Dievo ramybė, pranokstanti bet kokį supratimą, sergės jūsų širdis ir mintis Kristuje Jėzuje“ (Laiškas filipiečiams 4, 7).

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top