„Mein Kampf“ ir Kremliaus propaganda: kuo siaubingiau sumeluosi, tuo greičiau patikės

Kremlius ir toliau puola Ukrainą propagandos atakomis. Kaip apsiginti, kaip suprasti, kur melas, o kur tiesa? Paanalizuokime, kokius propagandos būdus naudoja Rusijos žiniasklaida.

Rusijos informacijos analizė leidžia daryti išvadą, kad rusų propagandininkai pastaruoju metu naudoja seniai žinomus, tradicinius būdus ir priemones. Be to, didžioji informacinės-propagandinės medžiagos dalis tiesiog kartoja tuos, kurie randami jau Paulo Jozefo Gebelso propagandos vadovėliuose.

Štai patys populiariausi būdai:

Etikečių kabinimas – tam tikrai grupei ar veiksmams suteikiama emocinių atspalvių, kuriančių negatyvius vaizdinius. Pavyzdžiui, įžeidžiamą atspalvį turintys žodžiai „правосек“ (politinės organizacijos „Правый Сектор“ („Dešinysis sektorius“) narys) – pavadinimas, sugalvotas Putino propagandininko D. Kiseliovo), „Ukrainos neonaciai“ (taip vadinami Nacionalinės gvardijos kariai ir nutylima, jog Nacionalinė gvardija – tai reguliariosios Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos pajėgos) ir t.t. Etiketė provokuoja išvadas, kurioms pagrįstos ne objektyvia faktų analize. Etikečių kabinimas gali tapti pagrindu kurti propagandinėms klišėms.

Propagandinė klišė – kalbos klišė, prasminius vaizdus jungianti į vieningą simbolį: „kova už rusakalbių laisvę“, „Donbaso liaudies valios išraiška“ ir kt. Kai kuriuose socialiniuose tinkluose ukrainiečių karius vadina „Malaizijos piliečių žudikais“, „fašistinio maro platintojais rytuose“, „Ukrainos huntos bendrininkais“ ir t.t.

Manipuliavimas visuomenine nuomone – labiausiai paplitęs propagandos būdas, skirtas valdyti minias žmonių sukuriant reikalingas iliuzijas ar sąlygas. Dažniausiai manipuliuojama slaptai ir siekiama, kad objektas neturėtų kelių nuomonių pasirinkimo laisvės.

Patys ryškiausi pavyzdžiai iš Malaizijos „Boeing-777“ tragedijos:

„Ukraina nepateikė nė vieno savo nekaltumo įrodymo – tai kelia įtarimą“;

„Rusija negalėjo numušti lėktuvo virš Ukrainos teritorijos“;

„Netoliese esančių kaimų gyventojai pastebėjo, kad Boeingą lydėjo du Ukrainos lėktuvai СУ-25, po to išgirdo du sprogimus ir pamatė krentančias nuolaužas“;

„Ukrainos sistema „Buk“ Malaizijos Boeingą numušė netoli Dnepropetrovsko, o paskui pasitraukė į savo dislokacijos vietą“;

„Ukrainos žvalgai žinojo, kad tuo metu į Maskvą skrenda Putinas, todėl ukrainiečiai numušė Boeingą, palaikę jį Putino lėktuvu“ ir t.t.

Manipuliavimą iš karto atskirti sunku. Dažniausiai tokia informacija pateikiama kaip sensacija, kaip esanti „iš patikimo autoritetingo šaltinio“, jai būdingas emocionalumas. Tokio pobūdžio pranešimai nekviečia jais patikėti besąlygiškai, bet ir nepateikia alternatyvios nuomonės. Dažniausiai manipuliacija skleidžiama kaip pranešimų serija skirtingais informaciniais kanalais (internete, TV, radijuje, spaudoje). Galutinis tokių pastangų tikslas – auditorijos nuomonės kontrolė.

Madingi žodžiai – kalbos konstrukcijos, dažnai vartojamos, kad būtų sudarytas įspūdis, jog autorius yra gerai informuotas, ir kad būtų sukurtas svarbumo bei unikalumo įvaizdis.

Kaip pavyzdį pateiksime skirtingas vieno ir to paties žodžio traktuotes skirtinguose žodynuose:

diskursas – šneka, frazė, gestas;

dìskursas arba diskùrsas – socialinių sąlygų nulemta šnekos sistemos organizacija, taip pat – ir atitinkami principai, nuo kurių priklauso, kaip vienu ar kitu laikmečiu klasifikuojama ir reprezentuojama tikrovė.

Sunku patikėti?

Kalbėdami apie „Boeing-777“ tragediją Rusijos karo ekspertai, bandydami įrodyti savo požiūrį, dažnai vartojo mokslinius terminus, suprantamus „ne kiekvienam informacijos vartotojui“:

„aktyvus radiolokacinis automatinis nusitaikymas“,
„inercinės navigacijos sistema“,
„autonominis radiolokatorius“,
„būtinybė sekti taikinio judėjimą“ ir kt.

„Madingi“ žodžiai neleidžia aiškiai ir vienareikšmiškai suvokti turinį, o jais įvardijami reiškiniai yra blogai ištyrinėti. Jie vartojami tik tam tikruose profesiniuose sluoksniuose.

Demagogija – polemikos būdas, padedantis suklaidinti auditoriją ir norima linkme pakreipti jos nuomonę.

Tipiškas su „Boeing-777“ susijęs demagogijos pavyzdys – tai, kaip karo belaisvė Ukrainos lakūnė N. Savčenko vertina situaciją.

Rusijos informacinės priemonės pateikė Savčenko nuomonę kaip patyrusio karinių oro pajėgų ir priešlėktuvinės gynybos eksperto. Citata:

„Kovotojai“ negalėjo numušti „Boeing-777“. Ne, negalėjo. Sakys, kad numušė „Buk“, bet tai tik mano spėlionės. Tai sistema, veikianti iš anksto nutaikius. 10 000 metrų atstumu tu pamatysi tik lėktuvo sukeltą oro srautą. Turi veikti speciali nutaikymo sistema, kurią valdo specialistas. Arba žmogus, tarnavęs spec. pajėgose ir perėjęs „kovotojų“ pusėn. Taip pat jis negali prarasti kvalifikacijos. Jis turėjo treniruotis, šaudyti, nes kitaip nebūtų pataikęs. Aš abejoju, kad jie turi tokių specialistų, kad nutaikytų „Buk“. Arba, pareiškia lakūnė, jie būtų šovę, bet nepataikę.“

Čia demagoginė apgaulė padeda nuslėpti, kaip įvykiai klostėsi iš tikrųjų, nes daug kas nutylima ir vengiama racionalių argumentų. Jos esmė – tai tiesos iškraipymas. Demagogija neilgaamžė ir ji išaiškėja, kai sužinoma tiesa.

Didelis melas – propagandinis būdas, aprašytas A. Hitlerio knygoje „Mano kova“. Didelio melo principas – kuo siaubingiau sumeluosi, tuo greičiau patikės. Žmonės labiau linkę patikėti dideliu, o ne mažu melu. Rusijos propagandoje Putinas šį būdą dažnai naudoja. Prisiminkime kad ir vasario mėnesio pranešimus, jog Kryme nėra rusų armijos ir 2014 m. balandžio 17 d. Putino interviu, kuriame jis pripažino, kad ji jau pusiasalyje. Didelis melas dažnai pateikiamas straipsnių antraštėse.

Keletas aktualių pavyzdžių: Ukrainos „СУ-25“ pilotas prisipažino, kad numušė Malaizijos „Boeing-777“, Eskadrilės „Juteir“ vadas įsitikinęs, kad „Boeing-777“, kuris nukrito netoli Donecko, buvo numuštas iš oro, Ukrainos lakūnas šaudė į „Boeing“. Šaltiniai įvairūs, tačiau tikslas vienas – įteigti nuomonę, kad dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos kalti Ukrainos lakūnai.

Rusijos melo virtuozai ryžtasi ir siaubingam melui, begėdiškai iškraipančiam faktus. Jie kuria melą, kuriuo žmonės nori tikėti. Ir net jei bus įrodyta, kad tai melas, jie vis tiek manys, kad jame yra dalelė tiesos.

Stebinantis neapibrėžtumas – kieno nors atžvilgiu sakomi emocionaliai patrauklūs žodžiai, kuriuose nėra nei argumentų, nei analizės. Toks neapibrėžtumas padeda rasti išeitį iš beviltiškos situacijos.

Pavyzdžiui, atsakydamas į klausimą apie „Boeing-777“ tragediją, Maskvos valstybinio universiteto Psichologijos katedros vedėjas, Rusijos psichologų draugijos viceprezidentas, Rusijos Švietimo akademijos akademikas A. Asmolovas problemą supainiojo išties profesionaliai:

„Negalima laikyti blogais ketinimais to, kas iš tikrųjų yra nekompetencija ir kvailumas. Akivaizdžiai šaudyta ne į tą lėktuvą. Aišku, šovusysis padarė didžiulę klaidą. Klaidą, kurios priežastis – karinis konfliktas. Nesvarbu, kas šovė, jis neturėjo ketinimo numušti „Boeing’o“…“

Kad ir kaip gerbiame poną A. Asmolovą, čia ne tas atvejis, kai teroristus reikia „suprasti ir jiems atleisti“.

Rėmimasis autoritetu – cituojami pasisakymai, palaikantys arba paneigiantys tam tikrus veiksmus, programas, asmenybes ir t.t. Pasinaudojama citatos autoriaus reputacija. Taip siekiama, kad auditorija identifikuotųsi su autoritetu ir priimtų jo siūlomą nuomonę.

Anekdotinė situacija, kai po žodžių „Grupė anglų mokslininkų iš Edinburgo universiteto priėjo prie išvados…“ galima kalbėti ką tik nori, nes žmonės tuo tikės!

Medijose dažnai remiamasi tokiais autoritetais kaip JAV prezidentas, Didžiosios Britanijos premjeras, NATO generalinis sekretorius ir pan. Peržvelkime kelis pavyzdžius:

– CNN, remdamasi šaltiniu iš JAV prezidento administracijos, praneša: vyriausybė yra įsitikinusi, kad Ukraina neturėjo galimybės numušti keleivinį „Boeing-777“ toje teritorijoje, kurioje jis buvo numuštas;
– Liudininkai, su kuriais pavyko pabendrauti „Life News“ korespondentui, pasakoja, kad paskui lainerį dideliame aukštyje skrido Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvas SU-25. Anksčiau į Donecko sritį, kurioje įvyko katastrofa, ukrainiečių kariai perkėlė zenitinių raketų savieigį kompleksą „Buk“. Tie zenitiniai raketiniai kompleksai ir raketų sistema S-300 gali numušti lėktuvus 10 000 metrų aukštyje;
– V. Žirinovskis mano, kad Malaizijos „Boeing-777“ norėjo numušti, kad jis nukristų į Rusijos teritoriją, bet zenitininkai per anksti paspaudė mygtuką“, praneša naujienų agentūra ИТАР-ТАСС.

Apsimestinis paprastumas – publiką bandoma įtikinti, kad autoriumi galima pasitikėti ir kad jis kovoja už auditorijos interesus. Dažniausiai tokį apsimestinį paprastumą pastebime socialiniuose tinkluose ir tinklaraščiuose. Būdingas kreipimasis „paprasti Rusijos vaikinai ir merginos“, „vyrai“, vartojamas slengas ar net necenzūriniai pasakymai.

Furgonas su orkestru – daromas poveikis tam tikrai auditorijai, kurios vardu kalba propagandistas. Būdingas šūkis; „Taip veikia kiekvienas“. Prisidėjus prie bendros nuomonės įsitikinama, kad veikiama teisingai.

Kaip pavyzdį pasižiūrėkime politikus.ru publikaciją:

Apklausa Čekijoje: „Boeing“ numušė Ukrainos armija – 82%

Čekijos laikraštis „Parlamentni Listy“ savo skaitytojams uždavė vienintelį klausimą: „Kas numušė keleivinį „Boeing“?“

Skaitytojams buvo pateikti tokie atsakymų variantai:
Prorusiški separatistai – 13%;
Rusijos armija – 3%;
Niekas, tai nelaimingas įvykis – 2%;
„Ukrainos armija“ – 82%.
Apklausoje dalyvavo 10 511 žmonių.

Skaitytojas tylomis pritars 10,5 tūkst. čekų nuomonei – juk jie tai ne kvailiai! Bet, kaip vėliau paaiškėjo, ši medžiaga – aiškiausias melas ir manipuliavimas faktais. Čekų laikraštis to nebuvo net išspausdinęs.

Taigi rusų propagandos būdai esmingai nesiskiria nuo tų, kuriais naudojasi kitų šalių propagandinės struktūros ir kurias naudojo fašistai dar praėjusiame amžiuje.

Rusijos informacijos saugumo sistema ieško naujų propagandos būdų ir metodų, nes atrodo, kad po Malaizijos „Boeing-777“ tragedijos pasaulinė informacinė erdvė išmoko atpažinti rusų skleidžiamos informacijos grėsmes ir laiku į jas reaguoti.
 
Trumpai apie autorių. Viačeslavas Gusarovas – Karinių-politinių tyrinėjimų centro ekspertas informacinio saugumo klausimais

Iš rusų kalbos išvertė Vaida Kriukaitė.

sprotyv.info

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ne tik fašistai

tarybiniai – komunistiniai propagandistai geriau už fašistus melavo.
Jie, baigę partškolas (kaip mūsų polikarpovna) – melo didmeistriai

Taigi

Todėl mele ir gyvenami, jog Gybauskaitė Lietuvą valdo, Lietuvoje nemeluojančios žiniasklaidos neliko, kaip sovietiniais laikais, vien melas ir globalistų propaganda.

Vatnikas

Nuo visos jav propagandos vienyntelis ginklas yra dvasingumas. Kaip kitaip žmones įtikinti, kad žiniasklaida meloja? Dabar skleidžia tokį briedą, kad Girkiną, Biesą, mongolą, liešą ir kitus strelkovo pareigas einančius Dumbasijos ir Lugandonijos pareigūnus uždubasino Putino įsakymu, kad prezidiantas Pūtinas yra jav agentas, ir visi tuo tyki. Vienintlis būdas – tai dvasingas kvėpavimas. Alesandras Geljevičius šiandien pasakė sekančiai: Ничто не потеряно, пока не потеряно всё. Но ситуация ПРИНЦИПИАЛЬНО именно такова: не введем войска, потеряем Донбасс, утратим Донбасс, прощай Новороссия, конец Новороссии – атака хунты на Крым. Без Крыма России вообще уже не будет. Kaip išmintingai pasakyta: Niekas neprarasta, kol neprarasta viskas. Taigi, ninusimink! Gausi savo pynigus, bo esi labai starateljnas. Russkije svojich ne zabyvajut (y ne ubivajut)! Girkinui tik zapojus, jis… Skaityti daugiau »

Artojas

Nacių propagandistams nereikėjo nei meluoti, nei šmeišti. Jiem pakako tik pasakyti tiesą, be to pasiklausykite senesnių žmonių pasakojimų apie vokiečių ir rusų karių elgesį Lietuvoje karo metais Lietuvoje ir palyginkite. Na o bolševikams ir globalistams atvirščiai, kai negali sakyti tiesos , belieka tik dergti. Paskaitykite Hofmano knygą ” Naikinamasis Stalino karas” išleista praeitais metais, protas prablaivės.

Raigerdas

Na, straispnis pusėtinas. Tačiau, jeigu paklausti dabar bet kokio ministro, bet kokio Švietimo ministerijoje dirbančio darbuotojo: ar yra mokomi vaikai mokykloje ir tie patys mokytojai, kaip atskirti melą nuo tiesos? Ne, šito nedaroma. Todėl, kad kiekvienai valdžiai yra naudinga turėti bent 70% gyventojų savo šalyje, kurie būtų akli MELUI. Aklumas MELUI yra išugdomas mokyklose. Tai, ko paskiau reikia virkauti, kad kažkas „manipuliuoja masėmis”. Aišku, Rusijoje dabar yra organizuotas rašizmas. Jis reikalingas tam, kad pateisinti žudynes, laisvės ir žmonių teisių slopinimą visoje Rusijos teritorijoje. Rusai turi praktiką iš KGB laikų ir tą praktika paimta iš kalėjime egzistavusios nuisklatėlių praktikos. Toliau, Rusijoje padaryti komunistų nusikaltimai laukia savo atpildo valandos. O tai reiškia, kad visą tą reikia sumenkinti ir sunaikinti nusikaltimų pėdsakus. Karas… Skaityti daugiau »

Vakarai nori

apsimesti,kad nieko nemato ir kad viskas gerai.

Vatnikas

Žmonės visur linkę patikėti propaganda, ir Rusijoje, ir Lietuvoje, ir kitur. Niekas nesuinteresuotas ugdyti savarankiškai protaujančius žmones. Geriausias būdas paskleisti vatnikų masei kokią idėją, tai pradėti rašyti priešingai. Pavyzdžiui, jei duota užduotis įkalti vatnikams mintį, kad Rusija yra labai galinga, kad sankcijos jai tik juokas, kad kremlius išsilaikys dar bent metus, tai reikia pirmiausiai pakritikuoti Rusijos veiksmus, žinoma, neperlenkiant. Šitas triukas straipsnyje nepaminėtas, o jis pats svarbiausias, paklauskite jedinstvininko sūnelio, rašančio ekspertuose. Jis pats patarė netikėti Lukašenka, kai jis kritikuoja Putiną, nes jis elgiasi Rusijos agentas: aršiai pasisakė prieš Maskvos politiką tik todėl, kad nori įsiteikti Ukrainos valdžiai, o po to šnipinėti Maskvai. Kitas propagandistų triukas: vartoti daugiaprasmes sąvokas. Pvz.:”vatnikas”. Girkinas, kai dar nebuvo putino nušalintas nuo strelkovo pareigų, užsakė… Skaityti daugiau »

Vatnikas

Žmonės, netikėkite jav samdinių propaganda, kad Sibire prasidėjo sukilimas prieš Maskvos jungą. Šytas filmukas yra grynas feikas, sukurtas jankių parankinių:
https://www.youtube.com/watch?v=p8YFSy2eb-I
Tiesa yra tai, kad šiandienos akcija Novosibirske yra tik saujelės laisvųjų meninkų ir hipsterio Michailo Pūlino išsidirbinėjimas, bet plačiosios Sibiriakų masės jos nepalaiko! Tuos menininkus jau suėmė, vieną už mobiliako vagystę, o kitą už separatizmo kurstymą.
Iš tikro tai Sibiro atsiskyrimas bus, bet ne dabar, o kai Sibiro elitas pradės jausti sankcijų rezultatus. Gylus analitikas Fiodorovas sako sekančiai: Сибирские и дальневосточные элиты могут задать и другой вопрос: зачем нам нужна Москва, политика которой грозит тяжелейшими последствиями, если мы и сами можем продавать нефть и газ?

o kur

apie es ir jav melus ir propogandas ???juk tie tai rusus lenkia simteriopai ..

to 13:10

vakarai nori apsimesti,kad ne jie rezisieriai situ revoliuciju,o visas pasaulis apsimeta,kad jie ne prie ko.

zombiai

Украинские зомби)) Сектанты Порошенко на майдане сходят с ума [18/07/2014]

https://www.youtube.com/watch?v=jZsMKAWT-yw
is tokio plastelino galima lipdyti ka tik nori)

Vatnikas

Tiems, kas visur pasigenda JAV. Atminkite, kad patarymą nr. 2 „Ieškok jAV”, reikia naudoti saikingai! Kai perspaudžiama, propaganda nesuveikia! Persijunkite karts nuo karto prie patarymo nr. 4 „Ieškok moters”. Darykite rotaciją! Kaip giliai išmintingai pasakė mūsų prezidentė Lietuvos Dalia: nerotuota vata išlieka vata. Žvelkite gyliau! Čia straipsnis su gudrybe, kad užmėtyti pėdas. Sukeiskite straipsnyje žodžius Rusija į JAV, o kremlius į gosdepas, ir pagausite tikrą autoriaus intenciją. Nebūkite vata iki tokio laipsnio. Matau, kad visai nepraktikuojate dvasingo kvėpavimo pratimų. Girkinas prisikėlė!

,,kremliaus propoganda''1

,JAV krikščioniškosios „demokratijos“ žygdarbiai:, XVIII-XIX amžius: 1775–1783 – Amerikos nepriklausomybės karas, 1785–1795 – Šiaurės Vakarų indėnų karas, 1798–1800 – Quasi karas su Prancūzija. 1801–1805 – I Berberų karas, 1812–1815 – 1812-jų karas, 1815- II Berberų karas, 1817–1818 – Pirmasis Seminolų karas, 1827- Vinebago karas, 1832- Juodojo Vanago karas, 1832- I Sumatros ekspedicija, 1835–1842 – II Seminolų karas, 1838- II Sumatros ekspedicija, 1846–1848 – Meksikos-JAV karas, 1846–1863 – Navajo karai, 1847–1855 – Kajuso karas, 1851–1900 – Apačių karai, 1854- Nikaragvos ekspedicija, 1854–1860 – Kanzaso karas, 1855–1858 – III Seminolų karas, 1856–1859 – II Opijaus karas, 1857- Jutos karas, 1861–1865 – JAV pilietinis karas, 1863–1865 – Kolorado karas, 1863–1864 Japonų konfliktas, 1867- Formasano ekspedicija, 1866–1868 – Raudonojo Debesies karas, 1866–1871 – JAV… Skaityti daugiau »

,,kremliaus propoganda''2

,

XXI-asis amžius

2001- dabar – „Karas su terorizmu“,
2001- Afganstano „išlaisvinimas“,
2002– dabar – Filipinų „išlaisvinimas“,
2002– dabar – Afrikos rago „išlaisvinimas“,
2003– dabar – Irako okupacija,
2004– dabar – Šiaurės Vakarų Pakistanas,
2007– dabar – Transsacharos „išlaisvinimas“,
2004- II Haičio sukilimas,
2004– dabar – JTO „taikos“ misija Haityje.
2011 – dabar – Libijos „demokratizavimas“.
2011 – dabar – Sirijos „demokratizavimas“.
2013 – dabar – Ukrainos „demokratizavimas“.
————–
Viso – 2 550 000 lavonų.

Viso per JAV istoriją ~ 107 350 000 lavonų’

Vatnikas

Išsiimkite vatą iš galvos! Kiek galima mokyti, kad nigalima taip dažnai rašyti apie JAV! Mes apsišvietėme. Lavonai, tai gerai, ir skaičiai, ir datos, viskas kaip straipsnyje aprašyta, čia O.K., bet JAV reikia pamiršti kuriam laikui, persijungti prie jevriejų ar moterų. BEt atrodo, kad jus patologiškai domina tik amerika, o moterys tai ne. Tegyvuoja Girkinas! Ukrai giriasi, kad jau paėmė strateginį Yasinovatają, bet tai melas, kuris skleidžiamas su tikslu visai įvaryti į neviltį visą pasaulio vatą, kad novorosija žlugo. Birkinas, pardon, Gierkindas gyvas!!!!!

Vatnikas

Jav įtakos veikėjas Nemcovas apsimeta, kad nesuprato, kodėl putinas meluoja: „Непонятно, зачем Путину все время надо врать? Чтобы избежать санкций? Так Запад всей информацией владеет и санкции вводит. Зачем врать русским, тоже неясно. Они поддержат любую его версию. В том числе правдивую”. Ir dar jis klevetnyčeskai mūsų, vatnikų darbą vadina agitpropu (etikečių klijavimas (sic!)): „У агитпропа опять облом. Сколько они из штанов выпрыгивали, пыжились, доказывая, что бойня на востоке Украины – это внутриукраинская гражданская война: русскоговорящий Восток воюет за русский мир с карателями-бандеровцами из Киева. И на тебе! Премьер-министр так называемой ДНР Александр Захарченко признается, что 1200 бойцов-сепаратистов прошли подготовку в России и что у них уже 30 танков и 120 единиц бронемашин. Вся работа Эрнста, Кулистикова, Добродеева коту под… Skaityti daugiau »

VASIA

toks ispudis,kad skaitau ne komentarus o susirasinejima tarp palatu durniu namuose…

o cia vakaru , tiesos'

ukrainieciai bega is namu i Rusija aplankyti seneliu :
https://www.youtube.com/watch?v=_U9dwusRgno

gudi giria

ot geras vyras PUTINAS,kad uz savo krasta atstovineja,kad lietuvai toki vedly butume,kaip muras.sakoma kuo pats kvepe,tuo kita tepa,taigi vokieciu svastika nors beprociai is nezinojimo,ar speceliai,tai daro,tai jau is tos neapykantos uzdekit kuji ir pjautuva,kaip cccp pasekejos zenkla,o jeigu lipdo vakarai kitiem savo zenkla ,svastika,tai reiske ziauresni planai,ne buvo kujo ir pjautuvo nusikaltimai,o is krymo puses reiketu nupiesti I vakaru puse spyga,tai siuo laiku atitiktu,ta ka reike siuo metu atitikti

Raigerdas > Vatnikui

Tu tik dar kartą įrodei, kad rašizmas yra ligotų žmonių ideologija. Rašizmas yra fašizmo ir komunizmo hibridas. Visos tos ideologijos kvintesencija: visi aplinkui kalti ir puola nekaltą „geradarę”, „taikdarę” ir visos žmonijos išgelbėtoją Rusiją. Todėl lietuviai -„nedobityje fashysty”, ukrainiečiai-„benderovtsy i fashysty”, vse nemtsy-fashystkije nacisty, čečėnai-nedobityje čiurki, kitos tautos, gyvenančios Rusijos viduje – nacmeny ir t.t. Taigi, kriminalinis žargonas ir kriminalinė savo nusikalstamos politikos matyvacija. Kriminalų razborkėse naudojama tokia pat metodika, kaip ir dabartinių Rusijos politikų. Bet, jeigu paėmus Romos Imperiją, tai ji egzistavo taip pat neilgai. Rusijos Imperijai taip pat yra nedidelis laiko tarpas. TSRS laikais jie prie Rusijos istorijos pripliusavo Ukrainos istoriją, todėl susidarė įspūdis, kad Rusijai yra virš 1000 metų. Šiandien jiems jau šito neužtenka. Tad pasitelkė jie… Skaityti daugiau »

Vatnikas->Raigerdui

Labai stengiausi įrodyti! Deja, tokių kaip Raigerdas nedaug. Įsitikinau, kad kai kuriems nors kuolą tašyk, ar juokink visaip, atrodo, kad gimė su vata ir mirs su vata.

rITA

Vatnikai,tu super ziurke.Taip stengiesi kliedeti,tikriausia nuo itampos jau ir kelnes pridejai.Taciau savo liezuvio malimu siame portale nieko nepasieksi.Todel siulau pasidarbuoti fiziskai.Tokie kaip tu labai reikalingi Donbasijos teroristams.Galetum jiems kerzo batus savo liezuviu valyti.Uzsitarnautum koloradiska juostele

Vatnikas

Mieliausia rITA, tiktum man, vatnikui, į bendražyges, nes tas patarimą, kurį man duodi, aš nuo seno praktikavau koloradų atžvilgiu, tik praktiškiau: nurodydamas lochams konkrečius telefonus. Bet aš, vatnikas, į bendražygius nepriimu žmonių, neturinčių humoro jausmo. Nors vardas man patinka: rITA. Dar man patinka vardas Liuba, bet Liubą reikia guosti. rITA Vatnik, gražiai skamba, a? Pamąstyk!

Raigerdas Vatnikui

Tu pamiršai pridėti prie savo nick’o vieną žodį”Vatnikas iš Bydlos”. Šiame video vienas iš tavo, galimai, bendraminčių irgi nori, kad viskas būtų pagal jo tvarką, kokia yra įprasta „Bydloje”: „Русские на Кипре или „Быдло в Пафосе” (http://www.youtube.com/watch?v=x9sBeCAHkU4).
O čia video apie rusų turistus: „Руссо туристо – оБЛИКОМОРАЛе” (http://www.youtube.com/watch?v=HfW0-XsBA8Q). Na, jeigu pažiūrėjote, tai ten sakoma, kad rusų turistai vagia viešbutyje net stiklines išvažiuodami. O čia dar vienas filmas apie rusų turistus: „Русские на курортах” (http://www.youtube.com/watch?v=fNHQYEP5EVQ).

Net įdomu paliko

Raigardas dieną, naktį komentaruose…Ar tavo darbas žiūrėti filmus, nurodinėti kur ir ką žiūrėti ir plauti smegenis? Ar kokį kitą darbą dirbi? Pagal protelį dar negalėtum pensininkas būti, taigi kas tave išlaiko?

Raigerdas>Net įdomu paliko

Matai, skirtingai nei tu, aš moku pasirašyti savo nick’u, o tu nors ir įsivaizduoji, kad „dirbi”, bet per tiek metų neišmokai net susigalvoti savo nick’ą? Tai, kiek klasių baigei mokykloje, kad net nepajėgi susikurti savo nick’ą? Vartoji tą „plauti smegenis”, bet net nežinai, kas tai yra iš tikrųjų. Mane stebina ta rašistinė „Bydlo”, kuri pastoviai nori, kad visi aplinkui mąstytų tik taip, kaip mąsto „Bydlo”. Štai Bydlo išgirdo, kad kažkas ištarė tuos žodžius: „smegenis plauna”. Ir „Bydlo” suprato taip, kaip pajėgia suprasti „Bydlo”: ” Jeigu kas nors turi kitokią nuomonę, nei tai priimta „Gyvulių ūkyje”, tai reikia sakyti, kad tu „smegenis plauni”, arba, kad tu „su išplautom smegenim”. Ir tada Bydlo jaučiasi labai protingai sukalbėjęs, ir, gal būt, net naktį… Skaityti daugiau »

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top