Meloni ir Morawieckis įvardijo sąlygas V. Orbanui, norinčiam prisijungti prie ECR frakcijos

laikmetis.lt

Kai kurie svarbiausi Europos dešiniųjų politikai, tarp jų Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni, norėtų pakviesti „Fidesz” prisijungti prie Europos konservatorių ir reformistų (ECR) stovyklos Strasbūre, tačiau Vengrijos ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui gali tekti iš esmės keisti politiką.

Grupei vadovaujanti G. Meloni ir buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pastarosiomis savaitėmis su V. Orbanu aptarė, kad prisijungimo prie grupės sąlyga bus ta, kad Vengrijos premjeras, be kitų klausimų, pakeis savo poziciją dėl Ukrainos.

Jei „Fidesz” įstotų į ECR, tai galėtų iš esmės pakeisti Briuselio politiką, nes nacionalistinė, euroskeptiška ir prieš imigraciją nusistačiusi ECR kartu su „Fidesz” europarlamentarais po birželį įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų galėtų tapti trečia pagal dydį ir didesnę socialinę bei ekonominę įtaką turinčia ES frakcija.

„Kalbėjausi apie tai su Viktoru Orbanu ir, kaip suprantu, jis svarsto galimybę prisijungti prie ECR. Jei taip atsitiktų, tai suteiktų mums dar daugiau galimybių veikti geresnės Europos labui”, – interviu agentūrai „Bloomberg” sakė Lenkijos parlamento Teisės ir teisingumo delegacijos vadovas Morawieckis.

Jei Europos Parlamento rinkimai vyktų šiandien, ECR galėtų laimėti 80 vietų Parlamente, bent jau taip rodo naujausia „Europe Elects” apklausa. Tačiau susidariusiai didžiajai dešiniajai koalicijai būtų sunku suderinti pozicijas dėl Ukrainos.

Tai ypač pasakytina apie partiją „Įstatymas ir teisingumas”, kuri šiuo metu turi daugiausia vietų ECR bloke”, – teigia straipsnio autoriai.

M. Morawiecki sako, kad svarbiau už skirtumus yra bendri tikslai: daugiau galių atskiroms šalims, mažiau ES biurokratijos, daugiau saugumo ribojant imigraciją

Tačiau M. Morawiecki sako, kad svarbiau už skirtumus yra bendri tikslai: daugiau galių atskiroms šalims, mažiau ES biurokratijos, daugiau saugumo ribojant imigraciją ir mažiau savinaikos politikos visose srityse.

Tačiau ši strategija kelia pavojų ir Europos politikos naujokei Meloni, nes „Orbanas, kuris valdžioje jau penkias kadencijas ir yra ilgiausiai ES dirbantis premjeras, nėra lengvai sutramdomas, juolab kad jis pats siekia suvienyti žemyno nacionalistines partijas”.

Paskutiniuose komentaruose spaudai Vengrijos ministras pirmininkas teigė, kad susitarimas yra beveik įvykęs faktas, tačiau mažai tikėtina, kad „Fidesz” įstos į ES iki birželio mėn. vyksiančių rinkimų.

„Kad išgelbėtume Europą, turime suvienyti jėgas įvairiuose frontuose. ECR yra atvira visiems, kurie sutinka su mumis prieš dominuojančias liberalias ir kairiąsias grupes, suinteresuotas sunaikinti žemyną”, – pridūrė M. Morawiecki.

ŠaltinisEUROPEAN CONSERVATIVE

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top